Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na drodze krajowej nr 8 w m. Pustków Wilczkowski, Jaszowice i Cieszyce - wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej

Gmina Kobierzyce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00177521
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00177521/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-03-30 14:51
Lokalizacja
Kobierzyce, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bdd34c13-5dce-4e3c-8484-6801df42a682
Identyfikator
8961308068
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjneUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi sporządzania mapUsługi inżynieryjne naukowe i techniczneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

WOJCIECH JEŻEWSKITrzebnica, PL · lot 0
107 010 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00177521 z dnia 2026-03-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na drodze krajowej nr 8 w m. Pustków Wilczkowski, Jaszowice i Cieszyce - wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kobierzyce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935075

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Pałacowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Kobierzyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-040

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 71-3698105

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mmatuszczyk@ugk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ugk.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kobierzyce.ezamawiajacy.pl/pn/KOBIERZYCE/demand/265974/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na drodze krajowej nr 8 w m. Pustków Wilczkowski, Jaszowice i Cieszyce - wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bdd34c13-5dce-4e3c-8484-6801df42a682

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00177521

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044781/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.13 Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na drodze krajowej nr 8 w m. Pustków Wilczkowski, Jaszowice i Cieszyce - wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00118334

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 182926,83 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na drodze krajowej nr 8 w m. Pustków Wilczkowski, Jaszowice i Cieszyce - wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zadania pn. Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na drodze krajowej nr 8 w m. Pustków Wilczkowski, Jaszowice i Cieszyce na podstawie koncepcji sporządzonej przez firmę Plan Projekt Piotr Mastalerz z/s przy ul. Inowrocławskiej 39/48, 53-649 Wrocław wraz uwagami – pismo GDDKiA nr OWR.Z-2.4080.2.204.2024.PZA z dnia 29.08.2024 r.
Zamówienie obejmuje opracowanie na podstawie koncepcji niezbędnego projektu zagospodarowania terenu, projektu technicznego (wykonawczego) oraz projektu zmiany dotychczasowej organizacji ruchu wraz z uzyskaniem wszelkich wymaganych uzgodnień i niezbędnych decyzji administracyjnych. Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest na dz. nr 92 w obrębie Pustków Wilczkowski, dz. nr 144/3 w obrębie Jaszowice, dz. nr 134/1 w obrębie Cieszyce tj. działkach będących w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zakres inwestycji określony został w opisie koncepcji.
Uwaga: Załączone części informacyjne tj. koncepcja są tylko materiałem informacyjnym dla Wykonawcy do sporządzenia własnych opracowań wykonania zadania wchodzącego w skład Umowy.
Zakres zamówienia obejmuje zmiany w organizacji ruchu we wskazanych powyżej miejscowościach w obrębie Gminy Kobierzyce w ciągu drogi krajowej nr 8.
Zmiany dotyczą wyznaczenia nowych przejść dla pieszych lub doposażenie istniejących przejść dla pieszych w zależności od lokalizacji w:
- doświetlenie obszaru przejścia oświetleniem dedykowanym
- doświetlenie stref przejściowych
- doposażenie w znaki aktywne D-6
- wykonanie stosownych adaptacji nawierzchniowych w postaci obniżeń krawężników, fakturowe oznaczenia nawierzchni
- dodatkowe elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego (słupki, bariery)
- wyposażenie wybranych przejść dla pieszych w sygnalizację świetlną dedykowaną
wyłącznie dla obsługi przejścia ze wzbudzaną fazą ruchu dla pieszych na przycisk
- towarzyszące zmiany w oznakowaniu pionowym i poziomym.
Zadanie jest realizowane w ramach współpracy z Zarządcą drogi krajowej nr 8 tj. Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu na podstawie zawartego Porozumienia nr OWR.Z-2.4340.1.2025 z dnia 26.09.2025 r. (w załączeniu kopia stanowiąca załącznik do wniosku), co zobowiązuje Wykonawcę do realizacji zamówienia zgodnie z zapisami niniejszego porozumienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71300000-1 - Usługi inżynieryjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71354000-4 - Usługi sporządzania map

71350000-6 - Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 64575 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 498150 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 121770 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Wojciechem Jeżewskim, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Informatyka Projekty Certyfikaty Wojciech Jeżewski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9151649341

7.3.4) Miejscowość: Trzebnica

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

powierzenie prac branża drogowa, w tym organizacja
ruchu

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 107010,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące

2026-03-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi