Przebudowa drogi powiatowej nr 1711S ul. Skalny Widok w miejscowości Hucisko polegająca na wykonaniu chodnika – powtórzone

Powiat Zawierciański

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00177915
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00177915/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-03-31 07:59
Lokalizacja
Zawiercie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4e6850e9-b6df-49d7-ab9c-e99a3019768e
Identyfikator
6492296830
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00177915 z dnia 2026-03-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 1711S ul. Skalny Widok w miejscowości Hucisko polegająca na wykonaniu chodnika – powtórzone

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Zawierciański

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Zawierciu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 27625525200000

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sienkiewicza 34

1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sod@zawiercie.powiat.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zawiercie.powiat.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1258579

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 1711S ul. Skalny Widok w miejscowości Hucisko polegająca na wykonaniu chodnika – powtórzone

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4e6850e9-b6df-49d7-ab9c-e99a3019768e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00177915

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042002/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Przebudowa drogi powiatowej nr 1711S ul. Skalny Widok w Hucisku polegający na wykonaniu chodnika.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00117507

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SRZP261-0009/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i realizacja (wykonanie) robót budowalnych polegających na przebudowie drogi powiatowej nr 1711S ul. Skalny Widok w miejscowości Hucisko polegająca na wykonaniu chodnika – w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
2. Zakres zamówienia został podzielony na dwa Etapy:
1) Etap I – faza prac projektowych, która obejmuje w szczególności sporządzenie na podstawie PFU kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, dla niniejszej inwestycji, wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych na jej realizację;
2) Etap II – faza wykonawcza, tj. wykonanie robót budowlanych opisanych sporządzoną dokumentacją projektową oraz STWiORB, polegających na budowie chodnika w pasie drogowym drogi powiatowej nr 1711S na odcinku około 360,00 mb od skrzyżowania z drogą wojewódzką ZDW 792 w kierunku miejscowości Zdów do istniejącego chodnika oraz sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robot budowlanych.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisuje załączony do postępowania Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ. Opis oraz sposób realizacji przedmiotowego zamówienia określa również Projekt Umowy stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.
4. Gwarancja: Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia minimum 60 miesięcznego okresu gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia.
Uwaga: Okres gwarancji udzielonej przez Wykonawcę, stanowi w niniejszym postępowaniu pozacenowe kryterium oceny ofert. Wykonawca deklaruje okres gwarancji w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 3 do SWZ). Sposób oceny ofert w kryterium „Okres udzielonej gwarancji” (G), opisano szczegółowo w rozdziale XX SWZ.
5. Ubezpieczenie: Wykonawca w całym okresie realizacji przedmiotu zamówienia (tj. od dnia zawarcia umowy do dnia odbioru końcowego robót) zobowiązany jest posiadać aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) za wyrządzone szkody materialne (mienie osób trzecich i mienie powierzone) powstałe w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, na sumę gwarancyjną nie niższą niż wartość umowy brutto wyrażoną w złotych polskich [PLN] lub dla walut obcych w wysokości równoważnej, przeliczonej według średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych ogłoszonego przez NBP na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień zawarcia umowy. Wykonawca będzie zobowiązany do przedłożenia stosownego dokumentu w tym zakresie, najpóźniej w dniu podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego, zgodnie z zapisami Rozdz. XXI ust. 3 pkt 1) SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę: 208 436,06 zł brutto. Informacja o kwocie jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia została zamieszczona w dniu 12.03.2026 r. bezpośrednio przed otwarciem ofert.
W toku badania ofert Zamawiający ustalił, iż najkorzystniejszą ofertą niepodlegającą odrzuceniu, złożoną w toku przedmiotowego postępowania, jest oferta nr 4 złożona przez Wykonawcę: „PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE LARIX” Sp. z o.o., o cenie ofertowej wynoszącej 379 427,94 zł brutto. Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 208 436,06 zł brutto, o czym Zamawiający poinformował przed terminem otwarcia ofert.
W zaistniałych okolicznościach sprawy Zamawiający unieważnia postępowanie, ponieważ nie ma możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie niniejszego zamówienia do ceny oferty złożonej przez Wykonawcę „PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE LARIX” Sp. z o.o.. Wobec powyższego Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ cena brutto oferty niepodlegającej odrzuceniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do najniższej ceny.
2026-03-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane