„Utworzenie 46 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach nowej instytucji żłobka w gminie Podegrodzie w miejscowości Stadła” w ramach programu rozwoju instytucji opi...”
GMINA PODEGRODZIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00179682
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00179682/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-03-31 14:45
- Lokalizacja
- Podegrodzie, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8ee9d67b-4b7a-499b-916b-b9020db8fd69
- Identyfikator
- 7343456306
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00179682 z dnia 2026-03-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Utworzenie 46 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach nowej instytucji żłobka w gminie Podegrodzie w miejscowości Stadła” w ramach programu rozwoju instytucji opi...”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PODEGRODZIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892593
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 248
1.5.2.) Miejscowość: Podegrodzie
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-386
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: (0-18) 448-49-66
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@podegrodzie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.podegrodzie.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8ee9d67b-4b7a-499b-916b-b9020db8fd691.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Utworzenie 46 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach nowej instytucji żłobka w gminie Podegrodzie w miejscowości Stadła” w ramach programu rozwoju instytucji opi...”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8ee9d67b-4b7a-499b-916b-b9020db8fd69
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00179682
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00005307/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Aktywny Maluch 2022-2029. utworzenie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w nowo wybudowanym Żłobku w miejscowości Stadła
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 AKTYWNY MALUCH 2022–20292.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00115463
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DIN-ZA.271.1.7.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1592264,12 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.3. Zamówienie obejmuje:
a) prace budowlane zewnętrzne: w tym wyburzeniowe, stawianie murów, montaż dachu, stolarka zewnętrzna,
b) prace budowalne wewnętrzne: w tym wyburzenia, postawienie ścian działowych, montaż stolarki okiennej i drzwiowej,
c) wykonanie instalacji wodno – kanalizacyjnej/ centralnego ogrzewania / elektrycznej / gazowej / innej,
d) prace wykończeniowe: w tym ułożenie podłóg, ułożenie glazury w kuchniach i łazienkach oraz montaż wyposażenia sanitarnego, przygotowanie powierzchni i malowanie, dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych (zgodnie z ustawą o zapewnieniu dostępności).
e) uzyskanie częściowego pozwolenia na użytkowanie obejmującego pomieszczenia żłobka oraz przedszkola.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 10.1 – 10.33 do SWZ. Zamawiający wskazuje, że załączone przedmiary mają jedynie charakter poglądowy i informacyjny oraz należy je traktować w sposób pomocniczy do dokumentacji projektowej i STWiOR, przy określeniu rzeczywistego zakresu robót składających się na przedmiot zamówienia.
Roboty winny być wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, z zachowaniem Polskich Norm, Warunkami Technicznymi – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (tekst jednolity Dz. U. 2022 poz. 1225), wszystkimi obowiązującymi przepisami prawa oraz załączoną dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych i instalacyjnych, a także, w ten sposób by zapewnić uzyskanie w imieniu Zamawiającego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie, dokumentu pozwalającego na użytkowanie obiektu.
Zamawiający jest w trakcie uzyskiwania zmienionego pozwolenia na rozbudowę i przebudowę.
Zmienione pozwolenie na budowę zostanie przekazane wybranemu Wykonawcy niezwłocznie po jego uzyskaniu.
4.4. Ponadto w ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszelkich prac niezbędnych przy realizacji zamówienia m. in.:
a) urządzić zaplecze robót,
b) zabezpieczyć roboty pod względem BHP – dotyczy to również zabezpieczenia warunków bezpieczeństwa wszystkich osób upoważnionych do przebywania na placu budowy,
c) zorganizować i przeprowadzić niezbędne próby, badania i odbiory dla zakresu robót objętych przedmiotem zamówienia,
d) pokryć szkody powstałe w trakcie realizacji zamówienia (w tym: wobec osób trzecich),
e) przywrócić do stanu pierwotnego zajęte dla realizacji zamówienia tereny wraz z demontażem wszelkich urządzeń pomocniczych,
f) uzyskanie częściowego pozwolenia na użytkowanie obejmującego pomieszczenia żłobka oraz przedszkola.
Z uwagi na brak miejsca pełna informacja znajduje się w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1289000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1585702,77 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1289000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7342799642
7.3.4) Miejscowość: Podegrodzie 620
7.3.5) Kod pocztowy: 33-386
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1289000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-06-25| 2026-03-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |