Wykonanie remontów bieżących nawierzchni dróg powiatowych na terenie Powiatu Starachowickiego.

Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00180093
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00180093/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-01 08:03
Lokalizacja
Starachowice, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5c8e4c89-4161-47da-811c-3c18b66d1516
Identyfikator
6641830342
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

DROGMAR S.C. MARIUSZ GODZINA, PIOTR PODESZWA, RENATA GODZINA, MAŁGORZATA PODESZWAOstrowiec Świętokrzyski, PL · lot 0
259 560,75 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00180093 z dnia 2026-04-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie remontów bieżących nawierzchni dróg powiatowych na terenie Powiatu Starachowickiego.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291019637

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ostrowiecka 15

1.5.2.) Miejscowość: Starachowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-200

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: 041 273 0220

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdp-starachowice.pl, adres do e-Doręczeń: AE:PL-94292-78137-SIDEG-21

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdp-starachowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5c8e4c89-4161-47da-811c-3c18b66d1516

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarząd dróg w odniesieniu do dróg powiatowych w zakresie planowania, budowy, modernizacji, utrzymania i ochrony dróg zgodnie z ustawą o drogach publicznych.

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie remontów bieżących nawierzchni dróg powiatowych na terenie Powiatu Starachowickiego.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5c8e4c89-4161-47da-811c-3c18b66d1516

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00180093

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00006921/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wykonanie remontów bieżących nawierzchni dróg powiatowych na terenie Powiatu Starachowickiego.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00116782

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.2510.01.2026.MS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 1 - Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni dróg powiatowych na terenie Powiatu Starachowice w technologii recyklingu przy założeniu 30% materiału Inwestora (odzysk materiału z nawierzchni przez Wykonawcę).

Zamówienie obejmuje następujące przewidywane ilości :

• remont nawierzchni przy średniej głębokości ubytku 4cm – 1 500 m2,
• uzupełnienie tłuczniem uszkodzonej podbudowy - 30 m3,
• wykonanie koryta pod uszkodzoną podbudowę – 15 m3,
• regulacja włazów studni KS i KD – 5 szt.

Minimalna ilość realizacji zamówienia – 80 % ilości przewidywanej. Realizacja pozostałej ilości remontów zależy od powstających ubytków nawierzchni na drogach i może ulec zmniejszeniu lub nie być zrealizowana.

Szczegółowy opis robót będących przedmiotem zamówienia zawierają Szczegółowe Specyfikacje Techniczne – rozdział IV SWZ oraz załączone do niniejszego postępowania Przedmiary robót.

Zatrudnienie na podstawie stosunku pracy

Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę, dalszego podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, o którym mowa w art. 95 ust. 1 Ustawy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. 2025, poz. 277 z późn. zm.) – wykonywanie robót w zakresie wszystkich branż ujętych w Przedmiarach robót oraz operatorzy sprzętu.

Wymaganie powyższe dotyczy wszystkich pracowników fizycznych oraz kadry technicznej budowy za wyjątkiem osób sprawujących samodzielne funkcje techniczne tj. kierownika budowy, kierowników robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.5.) Wartość części: 340074,78 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 2 - Wyrównanie lokalnych nierówności emulsją i grysami na drogach powiatowych Powiatu Starachowickiego.

Zamówienie obejmuje następujące przewidywane ilości:

• wyrównanie lokalnych nierówności emulsją i grysami – 150 ton,
• uszczelnienie spękań poprzecznych i podłużnych jezdni oraz rozszczelnionych połączeń technologicznych emulsją z grysami – 2000 mb.

Minimalna ilość realizacji zamówienia – 80 % ilości przewidywanej. Realizacja pozostałej ilości remontów zależy od powstających ubytków nawierzchni na drogach i może ulec zmniejszeniu lub nie być zrealizowana.

Szczegółowy opis robót będących przedmiotem zamówienia zawierają Szczegółowe Specyfikacje Techniczne – rozdział IV SWZ oraz załączone do niniejszego postępowania Przedmiary robót.

Zatrudnienie na podstawie stosunku pracy

Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę, dalszego podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, o którym mowa w art. 95 ust. 1 Ustawy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. 2025, poz. 277 z późn. zm.) – wykonywanie robót w zakresie wszystkich branż ujętych w Przedmiarach robót oraz operatorzy sprzętu.

Wymaganie powyższe dotyczy wszystkich pracowników fizycznych oraz kadry technicznej budowy za wyjątkiem osób sprawujących samodzielne funkcje techniczne tj. kierownika budowy, kierowników robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.5.) Wartość części: 189027,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 259560,75 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 283299,75 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 259560,75 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Mariusz Godzina, Piotr Podeszwa, Renata Godzina, Małgorzata Podeszwa DROGMAR spółka cywilna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6612142013

7.3.3) Ulica: Samsonowicza 6

7.3.4) Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski

7.3.5) Kod pocztowy: 27-400

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 259560,75 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne

Zgodnie z art. 255 pkt. 7 Ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie jeżeli wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego z uwzględnieniem art. 263, który stanowi, iż w przypadku uchylenia się wykonawcy od zawarcia umowy, Zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców albo unieważnić postępowanie.

Uzasadnienie faktyczne

W dniu 23 marca 2026 r., po przeprowadzeniu analizy i oceny złożonych ofert oraz dopełnieniu formalności związanych z toczącym się postępowaniem, Zamawiający przekazał do wykonawcy (F.T.U.H. Darek Dariusz Fijałkowski, ul. Żytnia 102, 27-200 Starachowice) informację o wyborze jego oferty jako najkorzystniejszej.
Pismem z dnia 24 marca 2026 r. wykonawca odmówił podpisania umowy w związku dynamicznymi zmianami cen na rynku i rosnącymi kosztami realizacji zamówienia.

W przedmiotowym postępowaniu w części dot. zadania nr 2 oferta wyżej wspomnianego wykonawcy była jedyną ofertą, z tej przyczyny Zamawiający nie miał możliwości dokonać ponownego badania i oceny innych ofert.

W związku z powyższym unieważnienie postępowania w części zadania numer 2 (Wyrównanie lokalnych nierówności emulsją i grysami na drogach powiatowych Powiatu Starachowickiego) jest koniecznie i uzasadnione.

2026-04-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane