Zad 1 Remont instalacji elektrycznych w lok. użytkowych, obiektach zabytkowych oraz siedzibie ZMK Zad 2 Remont instalacji elektrycznych w lok. mieszk. i obiektach zabytkowych zarządzanych przez ZMK
Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00180874
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00180874/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-04-01 11:34
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b4ca25fb-017f-478b-8f6c-eac9540d17bb
- Identyfikator
- 2030000218
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne elektryczne
Wykonawcy
2 przyznane
SŁAWOMIR ADAMCZUKNiewodnica Korycka, PL · lot 0
76 476,18 PLNSŁAWOMIR ADAMCZUKNiewodnica Korycka, PL · lot 1
51 450,34 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00180874 z dnia 2026-04-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zad 1 Remont instalacji elektrycznych w lok. użytkowych, obiektach zabytkowych oraz siedzibie ZMK
Zad 2 Remont instalacji elektrycznych w lok. mieszk. i obiektach zabytkowych zarządzanych przez ZMK
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 200241074
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. gen. Józefa Bema 89/1
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-370
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zmk.bialystok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zmk.bialystok.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b4ca25fb-017f-478b-8f6c-eac9540d17bb1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zad 1 Remont instalacji elektrycznych w lok. użytkowych, obiektach zabytkowych oraz siedzibie ZMKZad 2 Remont instalacji elektrycznych w lok. mieszk. i obiektach zabytkowych zarządzanych przez ZMK
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b4ca25fb-017f-478b-8f6c-eac9540d17bb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00180874
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040961/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Remont instalacji elektrycznych w gminnych budynkach mieszkalnych.
1.1.16 Remont instalacji elektrycznych w gminnych lokalach i pomieszczeniach użytkowych oraz na terenach zarządzanych przez ZMK.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00128187
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ.26.3.10.2026.AL
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 127287,82 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest:Zadanie nr 1: Wykonanie remontu instalacji elektrycznych w gminnych lokalach użytkowych oraz innych obiektach, w tym na terenach zarządzanych przez Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku, obiektach zabytkowych oraz siedzibie Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku (część 1).
Wykaz czynności:
1) roboty rozbiórkowe w zakresie robót instalacji elektrycznej. Utylizacja materiałów z rozbiórki,
2) roboty instalacyjne w zakresie wykucia bruzd, ułożenia przewodów, zaprawienia bruzd,
3) roboty instalacyjne w zakresie montażu osprzętu: puszek, łączników, gniazd wtykowych, opraw oświetleniowych, tablic licznikowych, tablic mieszkaniowych według schematu, tablic TT według schematu, osprzętu TT, TI,
4) prace kontrolno- pomiarowe: wykonanie pomiarów instalacji, sporządzenie protokołów z pomiarów,
5) prace kontrolno-pomiarowe ze sprawdzeniem instalacji i wystawieniem oświadczenia do PGE,
6) prace naprawcze w zakresie instalacji elektrycznej wnętrzowej przed wystawieniem oświadczenia do PGE,
7) roboty instalacyjne w zakresie wymiany urządzeń do ogrzewania pomieszczeń, podgrzewania wody, sprzętu agd,
8) roboty instalacyjne w zakresie wymiany słupów i opraw oświetlenia terenu, wyszukiwania i usuwania awarii oświetlenia terenu,
9) roboty instalacyjne w zakresie układania kabla ziemnego do oświetlenia terenu,
10) roboty instalacyjne w zakresie montażu złącz kablowych i licznikowych,
11) roboty instalacyjne w zakresie wymiany wyposażenia złącz kablowych i rozdzielczych,
12) roboty instalacyjne w zakresie wymiany źródeł światła w oświetleniu terenu,
13) roboty instalacyjne w zakresie wykonywania muf kablowych nn,
14) roboty instalacyjne w zakresie wymiany instalacji domofonowej z wyposażeniem lub poszczególnych elementów wyposażenia,
15) inne roboty budowlane zlecone przez Zamawiającego, których wykonanie jest konieczne dla zapewnienia prawidłowego wykonania w/w prac oraz prawidłowej eksploatacji lokali zgodnie z przeznaczeniem.
Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7.1 (zadanie nr 1) do SWZ, tj.:
1) opis przedmiotu zamówienia (OPZ),
2) dokumentacja projektowa: przedmiar robót w branży elektrycznej,
oraz
3) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych w branży elektrycznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.5.) Wartość części: 81289,90 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest:Zadanie nr 2: Roboty związane z wykonaniem remontu instalacji elektrycznych w gminnych lokalach mieszkalnych oraz obiektach zabytkowych zarządzanych przez Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku (część 2).
Wykaz czynności:
1) roboty rozbiórkowe w zakresie robót instalacji elektrycznej. Utylizacja materiałów z rozbiórki,
2) roboty instalacyjne w zakresie wykucia bruzd, ułożenia przewodów, zaprawienia bruzd,
3) roboty instalacyjne w zakresie montażu osprzętu: puszek, łączników, gniazd wtykowych, opraw oświetleniowych, tablic licznikowych, tablic mieszkaniowych według schematu, tablic TT według schematu, osprzętu TT, TI,
4) prace kontrolno- pomiarowe: wykonanie pomiarów instalacji, sporządzenie protokołów z pomiarów,
5) prace kontrolno-pomiarowe ze sprawdzeniem instalacji i wystawieniem oświadczenia do PGE,
6) prace naprawcze w zakresie instalacji elektrycznej wnętrzowej przed wystawieniem oświadczenia do PGE,
7) roboty instalacyjne w zakresie wymiany urządzeń do ogrzewania pomieszczeń, podgrzewania wody, sprzętu agd,
8) roboty instalacyjne w zakresie wymiany instalacji domofonowej z wyposażeniem lub poszczególnych elementów wyposażenia,
9) inne roboty budowlane zlecone przez Zamawiającego, których wykonanie jest konieczne dla zapewnienia prawidłowego wykonania w/w prac oraz prawidłowej eksploatacji lokali zgodnie z przeznaczeniem.
Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7.2 (zadanie nr 2) do SWZ, tj.:
1) opis przedmiotu zamówienia (OPZ),
2) dokumentacja projektowa: przedmiar robót w branży elektrycznej,
oraz
3) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych w branży elektrycznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.5.) Wartość części: 45997,92 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 76476,18 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 76476,18 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 76476,18 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ASbud Sławomir Adamczuk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 050982352
7.3.3) Ulica: Piaskowa 36a
7.3.4) Miejscowość: Niewodnica Korycka
7.3.5) Kod pocztowy: 18-106
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 76476,18 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-208.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 51450,34 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 51450,34 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 51450,34 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ASbud Sławomir Adamczuk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 050982352
7.3.3) Ulica: Piaskowa 36a
7.3.4) Miejscowość: Niewodnica Korycka
7.3.5) Kod pocztowy: 18-106
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 51450,34 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-208.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
W sekcji VI OFERTY (dla części 1 i 2) w punkcie 6.1.3) "Liczba otrzymanych od MŚP" zaznaczono 1 z uwagi na to, że Wykonawca, który złożył ofertę nr 1 w zakresie zadania nr 1 i 2 - AGROSOLAR POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, Białystok nie załączył interaktywnego formularza ofertowego przez co Zamawiający nie był w stanie jednoznacznie stwierdzić na podstawie złożonych dokumentów jaka jest wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy.| 2026-04-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |