Wykonanie operatów szacunkowych oraz świadectw charakterystyki energetycznej nieruchomości położonych na terenie Miasta Bydgoszczy

Miasto Bydgoszcz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00181491
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00181491/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-01 13:34
Lokalizacja
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-894a8f3a-e901-4fe4-879f-7457b191d2e1
Identyfikator
9531011863
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi nieruchomości mieszkalnychUsługi w zakresie nieruchomości innych niż mieszkalne

Wykonawcy

3 przyznane

Biuro Nieruchomości „LOKATA” Barbara KarczmarczykBydgoszcz, PL · lot 0
19 760 PLN
Firma "CZERLI" Lidia CzerwińskaBydgoszcz, PL · lot 1
52 500 PLN
Dorota Jaroszewicz Wycena nieruchomościBydgoszcz, PL · lot 2
16 800 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00181491 z dnia 2026-04-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie operatów szacunkowych oraz świadectw charakterystyki
energetycznej nieruchomości położonych na terenie Miasta Bydgoszczy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bydgoszcz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351297

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jezuicka 1

1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 85-102

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.) Numer telefonu: +48 52 58 58 124

1.5.8.) Numer faksu: +48 52 58 58 273

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wzp@um.bydgoszcz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bydgoszcz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1263286

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie operatów szacunkowych oraz świadectw charakterystyki
energetycznej nieruchomości położonych na terenie Miasta Bydgoszczy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-894a8f3a-e901-4fe4-879f-7457b191d2e1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00181491

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041640/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.14 Wykonanie operatów szacunkowych oraz świadectw charakterystyki energetycznej nieruchomości położonych na terenie Miasta Bydgoszczy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00124040

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.5.2026.B

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 563821,13 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 108750 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet nr I – sporządzenie operatów szacunkowych określających wartość rynkową nieruchomości gruntowych, w celu ustalenia ceny zbycia w drodze bezprzetargowej zgodnie z treścią art. 37 ust. 2 pkt 6 lub 209a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U z 2024r. poz. 1145 ze zm.) tj. działek gruntowych stanowiących własność Gminy Bydgoszcz, położonych na terenie Bydgoszczy (w różnych dzielnicach).

Uwagi: operat powinien zawierać zdjęcie nieruchomości wycenianej oraz przyległej oraz protokół z wizji w terenie.

Pakiet zakłada sporządzenie minimalnie 20, maksymalnie 40 operatów szacunkowych nieruchomości.
Zamawiający będzie zlecał zamówienie zgodnie z zapotrzebowaniem, tzn. etapami, przesyłając na adres e-mail Wykonawcy dane niezbędne do identyfikacji nieruchomości, w tym lokalizację i dane ewidencyjne. Jednorazowe zlecenie będzie obejmowało nie więcej niż 10 nieruchomości.

4.5.3.) Główny kod CPV: 70331000-0 - Usługi nieruchomości mieszkalnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

70332000-7 - Usługi w zakresie nieruchomości innych niż mieszkalne

4.5.5.) Wartość części: 22000 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet nr II - oszacowanie wartości lokali, położonych na terenie Bydgoszczy (w różnych dzielnicach), będących w zasobach mieszkaniowych Miasta Bydgoszcz, na potrzeby ich sprzedaży – art. 13 i art. 37 ust.2 pkt 1 w zw. z art. 34 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U z 2024r. poz. 1145 ze zm.) oraz art. 2 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 o własności lokali (Dz.U. z 2021r. poz. 1048 ze zm.) oraz sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej - art. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków (Dz. U. z 2024, poz. 101 ze zm.).
Zamawiający zleca usługę dla lokali, dla których uzyskał już zaświadczenie o samodzielności tych lokali (udostępniane do wglądu Wykonawcy).
Uwagi:
1. Operat powinien zawierać dokumentację fotograficzną zawierającą zdjęcia każdego pomieszczenia wchodzącego w skład wycenianego lokalu oraz protokół z oględzin nieruchomości podpisany przez najemcę.
2. W przypadku stwierdzenia wykonywania czynności remontowych w którymkolwiek pomieszczeniu tworzącym dany lokal, odstępuje się od sporządzenia operatu szacunkowego.
W sytuacji nie zastosowania się Wykonawcy do ww. warunku, Zamawiający nie uzna prawidłowego wykonania usługi i nie wypłaci wynagrodzenia za wykonanie operatu szacunkowego lokalu.
Pakiet zakłada sporządzenie minimalnie 80, maksymalnie 150 operatów szacunkowych lokali wraz ze świadectwem charakterystyki energetycznej.
Zamawiający będzie zlecał zamówienie zgodnie z zapotrzebowaniem, tzn. etapami, przesyłając na adres e-mail Wykonawcy dane niezbędne do identyfikacji nieruchomości, w tym lokalizację i dane ewidencyjne. Jednorazowe zlecenie będzie obejmowało nie więcej niż 30 nieruchomości lokalowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 70331000-0 - Usługi nieruchomości mieszkalnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

70332000-7 - Usługi w zakresie nieruchomości innych niż mieszkalne

4.5.5.) Wartość części: 67500 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet nr III - wycena działek niezabudowanych, stanowiących własność Miasta Bydgoszczy, położonych na terenie miasta Bydgoszcz (w różnych dzielnicach), przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego lub ograniczonego, zgodnie z art. 37 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U z 2024r. poz. 1145 ze zm.), przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną lub wielorodzinną, usługi (funkcje mogą występować razem lub odrębnie), produkcję.

Uwaga: operat powinien zawierać dokumentację fotograficzną wycenianej nieruchomości.
Pakiet zakłada sporządzenie minimalnie 20, maksymalnie 35 operatów szacunkowych nieruchomości.
Zamawiający będzie zlecał zamówienie zgodnie z zapotrzebowaniem, tzn. etapami, przesyłając na adres e-mail Wykonawcy dane niezbędne do identyfikacji nieruchomości, w tym lokalizację i dane ewidencyjne. Jednorazowe zlecenie będzie obejmowało nie więcej niż 10 nieruchomości.

4.5.3.) Główny kod CPV: 70331000-0 - Usługi nieruchomości mieszkalnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

70332000-7 - Usługi w zakresie nieruchomości innych niż mieszkalne

4.5.5.) Wartość części: 19250 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 19760 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 19760 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 19760 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Biuro Nieruchomości „LOKATA” Barbara Karczmarczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9531020824

7.3.3) Ulica: Jana Biziela 22/54

7.3.4) Miejscowość: Bydgoszcz

7.3.5) Kod pocztowy: 85-163

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 19760 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 52500 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 62850 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 52500 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma "CZERLI" Lidia Czerwińska

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 95300077883

7.3.3) Ulica: Platynowa 1

7.3.4) Miejscowość: Bydgoszcz

7.3.5) Kod pocztowy: 85-445

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 52500 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 16800 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 24465 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 16800 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Dorota Jaroszewicz Wycena Nieruchomości

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5951240829

7.3.3) Ulica: Wysoka 1A/24

7.3.4) Miejscowość: Bydgoszcz

7.3.5) Kod pocztowy: 85-323

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 16800 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

I.
Pakiet I
Oferta wybrana: Biuro Nieruchomości "LOKATA" mgr inż. Barbara
Karczmarczyk , ul. J. Biziela 22/54, 85-163 Bydgoszcz
Cena łącznie brutto w zł (część podstawowa) : 9 880,00 zł
Cena łącznie brutto w zł (część rozszerzona – prawo opcji): 9 880,00 zł
Pakiet II
Oferta wybrana : Firma „CZERLI" Lisia Czerwińska, ul. Platynowa 1, 85-445 Bydgoszcz
Cena łącznie brutto w zł (część podstawowa): 28 000,00 zł
Cena łącznie brutto w zł (część rozszerzona – prawo opcji): 24 500,00 zł
Pakiet III
Oferta wybrana : Dorota Jaroszewicz Wycena nieruchomości ul. Wysoka 1A/24
85-323 Bydgoszcz
Cena łącznie brutto w zł (część podstawowa): 9 600,00 zł
Cena łącznie brutto w zł (część rozszerzona – prawo opcji): 7 200,00 zł
II.
TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
1. Umowa zostaje zawarta na okres od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2026 r. lub do wyczerpania maksymalnej
kwoty wynagrodzenia, o której mowa w § 7 ust. 2.
2. Termin wykonania przedmiotu umowy:
w zakresie Pakietu I - 14 dni
w zakresie Pakietu II - 21 dni
w zakresie Pakietu III - 14 dni, przy czym bieg terminu rozpoczyna się po upływie 7 dni od dnia przekazania przez
Zamawiającego, na podany przez Wykonawcę w formularzu ofertowym adres poczty elektronicznej, informacji o
zapotrzebowaniu na sporządzenie opracowań wraz z wykazem nieruchomości stanowiących przedmiot usługi.
2026-04-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi