Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miasta Łowicza

Miasto Łowicz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00181536
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00181536/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-01 13:42
Lokalizacja
Łowicz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-965de8a6-ad6f-4c65-8dc3-9364a06bbbe5
Identyfikator
8341882502
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Planowanie rozwoju środowiska miejskiegoUsługi doradcze w zakresie środowiska naturalnegoUsługi ochrony przed naturalnym ryzykiem lub zagrożeniamiUsługi konsultacyjne w zakresie zagadnień dotyczących środowiskaUsługi klimatologiczneUsługi w zakresie promocjiAdministracyjne usługi społeczneUsługi środowiska naturalnegoUsługi oceny oddziaływań na środowisko innych niż powodowanych przez branżę budowlanąMonitoring środowiska naturalnego inny niż dotyczący branży budowlanejPlanowanie środowiska naturalnego

Wykonawcy

1 przyznane

PHENO HORIZON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŁódź, PL · lot 0
309 714 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00181536 z dnia 2026-04-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miasta Łowicza

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Łowicz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148621

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Stary Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Łowicz

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-400

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.7.) Numer telefonu: 46 830 91 51

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umlowicz@um.lowicz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lowicz.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-965de8a6-ad6f-4c65-8dc3-9364a06bbbe5

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miasta Łowicza

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-965de8a6-ad6f-4c65-8dc3-9364a06bbbe5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00181536

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056976/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miasta Łowicza

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

FENX.02.04 Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom priorytetu Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu typ projektu FENX.02 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z EFRR programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00112833

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WSK.271.2.4.2026.KM2

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 261290,24 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na opracowaniu dokumentu o charakterze strategiczno – wdrożeniowym pn. „Miejski Plan Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miasta Łowicza” wraz z przeprowadzeniem procedury strategicznej oceny oddziaływania na środowisko o zakresie wskazanym przez odpowiednie organy, z udziałem społeczeństwa w ramach procesu konsultacyjno -partycypacyjnego wraz z udziałem w czynnościach związanych z jego uchwaleniem oraz wdrożeniem (zwany dalej MPA). Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Zadanie nr 1 - opracowanie dokumentu strategicznego pn. „Miejski Plan Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miasta Łowicza” (zwany dalej MPA) wraz z przeprowadzeniem działań związanych z procedurą strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla ww. dokumentu;
2) Zadanie nr 2 - przeprowadzenie działań partycypacyjnych.
2. W zakres Zadania nr 2 wchodzi m.in.:
1) zaplanowanie i przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej w mediach społecznościowych (kampania realizowana przez cały czas realizacji umowy) i na stronach internetowych, przeprowadzenie dwóch konkursów online dla uczniów szkół podstawowych, przeprowadzenie kampanii promocyjnej przed i w trakcie trwania Konsultacji społecznych dokumentu MPA,
2) przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów projektowych – wprowadzającego oraz głównego dotyczącego mapowania problemów i formułowania rekomendacji,
3) przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń dotyczących tematyki zmian klimatu - szkolenie o tematyce zachodzących zmian klimatu i szkolenie z dobrych praktyk oraz postaw i zachowań zmierzających do wdrożenia działań adaptacyjnych MPA oraz wprowadzające do wdrożenia MPA,
4) przygotowanie publikacji dotyczących tematyki zmian klimatu, w szczególności publikacji informacyjnej oraz raportu z warsztatu klimatycznego,
5) inne działania mające na celu zaangażowanie mieszkańców:
a) promocja projektu MPA podczas co najmniej dwóch wydarzeń plenerowych dla mieszkańców (uruchomienie punktów informacyjnych),
b) promocja projektu MPA w ramach co najmniej dwóch realizowanych projektów edukacyjnych (przygotowanie i przeprowadzenie mini warsztatów dla dzieci),
c) organizacja konkursu plastycznego dla dzieci przedszkolnych “Łowicz oczami przedszkolaka”,
d) organizacja konkursu dla mieszkańców na najlepiej udekorowane balkony/ogródki,
e) przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej w lokalnych i regionalnych mediach obejmującej przekazanie informacji o projekcie MPA,
f) prowadzenie działań informacyjno-promocyjnych - przygotowanie plakatu informacyjnego (format A2).
3. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (zwany dalej SOPZ) jest wskazany w Załączniku Nr 1 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 90712100-2 - Planowanie rozwoju środowiska miejskiego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71313000-5 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego

90721800-5 - Usługi ochrony przed naturalnym ryzykiem lub zagrożeniami

90713000-8 - Usługi konsultacyjne w zakresie zagadnień dotyczących środowiska

71351611-9 - Usługi klimatologiczne

79342200-5 - Usługi w zakresie promocji

85321000-5 - Administracyjne usługi społeczne

90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego

90711400-8 - Usługi oceny oddziaływań na środowisko innych niż powodowanych przez branżę budowlaną

90711500-9 - Monitoring środowiska naturalnego inny niż dotyczący branży budowlanej

90712000-1 - Planowanie środowiska naturalnego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 284500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 317672,10 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 309714,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PHENO HORIZON Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Mycielski Architecture & Urbanism Maciej Mycielski, ul. Andrzeja Krzyckiego nr 11 lok. 40, 02-052 Warszawa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7252084980

7.3.3) Ulica: ul. Piotrkowska 90 III p

7.3.4) Miejscowość: Łódź

7.3.5) Kod pocztowy: 90-103

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Podwykonawca DNX Design Sp. z o.o., ul. Senatorska 21 lok. 32, 93-192 Łódź - koordynacja merytoryczna części prac w zakresie Zadania 2

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 309714,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 17 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi