Budowa boiska do piłki nożnej w miejscowości Lubiewo
GMINA LUBIEWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00182082
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00182082/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-04-01 17:47
- Lokalizacja
- Lubiewo, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f447ff1c-1a39-462c-a7fb-892ad97f51ae
- Identyfikator
- 5611493595
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00182082 z dnia 2026-04-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa boiska do piłki nożnej w miejscowości Lubiewo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LUBIEWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351133
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Hallera 9
1.5.2.) Miejscowość: Lubiewo
1.5.3.) Kod pocztowy: 89-526
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.5.7.) Numer telefonu: (52) 3349310
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug.glazik@lubiewo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://lubiewo.bip.net.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f447ff1c-1a39-462c-a7fb-892ad97f51ae1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa boiska do piłki nożnej w miejscowości Lubiewo2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f447ff1c-1a39-462c-a7fb-892ad97f51ae
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00182082
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038428/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa boiska do piłki nożnej w miejscowości Lubiewo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00144611
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IiPP.271.1.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1368975,69 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa boiska do piłki nożnej na terenie działki o nr ewid. 109/8 w miejscowości Lubiewo, gmina Lubiewo, powiat tucholski.
2. Zamówienie jest dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Sportowej w Województwach – Edycja 2025 oraz Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Edycja 2025.
3. Zgodnie z art. 310 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
4. Zakres robót obejmuje w szczególności:
- budowę boiska do piłki nożnej z piłkochwytami, tulejami do flag i bramkami.
Zaprojektowano bramki stałe oraz tymczasowe.
- Wymiary boiska: 45 m x 90 m,
- Nawierzchnia: trawa syntetyczna III generacji,
- Piłkochwyty: 6 m x 38 m - 2 szt.
- Bramki stałe: 7,32 m x 2,44 m - 2 szt.
- Bramki tymczasowe: 5 m x 2 m - 4 szt.
- Tuleje do flag -12 szt.
- Demontaż zewnętrznej instalacji wodociągowej na terenie projektowanego boiska.
Uwaga!
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zastosował trawę syntetyczną III generacji
o grubość włókna monofilowego od 300 do 360 mikronów.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej stanowiącej Załącznik nr 7 do SWZ, przedmiarze robót stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ oraz Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót stanowiącej Załącznik nr 9 do SWZ.
Uwaga!
Załączona dokumentacja budowlana zawiera szerszy zakres robót budowlanych, jednakże przedmiotem niniejszego zamówienia jest jedynie zakres wymieniony w ust. 4.
6. Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
45000000 - 7 Roboty budowlane
45111300 - 1 Roboty rozbiórkowe
45111200 - 0 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45212221 - 1 Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych 45233250 - 6 Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
37450000 - 7 Sprzęt do sportów uprawnianych na boiskach i kortach
7. Wykonawca bez dodatkowego wynagrodzenia zobowiązuje się do:
a) wszelkich robót przygotowawczych, w tym robót porządkowych, organizacji
i utrzymania placu budowy, dostawy dla potrzeb realizacji przedmiotu umowy niezbędnych mediów, w tym: energii elektrycznej, wody, itp. oraz ponoszenia kosztów ich zużycia,
b) poniesienia wszystkich kosztów badań, ekspertyz i opinii koniecznych do oceny jakości robót oraz prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia,
c) poniesienia kosztów związanych z odbiorami wykonanych robót,
d) poniesienia kosztów wywozu nadmiaru ziemi w miejsce wyznaczone przez Zamawiającego, tj. na PSZOK w Bysławiu,
e) w przypadku uszkodzenia urządzeń bądź ich części (m. in. sieci wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, elektrotechnicznej, urządzeń melioracyjnych oraz dróg gminnych) w toku realizacji przedmiotu zamówienia - naprawienia ich i doprowadzenie do stanu pierwotnego,
f) pokrycia ewentualnych kosztów demontażu, montażu bądź naprawy ogrodzeń posesji oraz innych uszkodzeń obiektów istniejących i elementów zagospodarowania terenu,
g) wykonania badań, prób i itp., jak również do dokonania odkrywek w przypadku nie zgłoszenia robót do odbioru ulegających zakryciu lub zanikających,
h) zapewnienia i pokrycia kosztów pełnej obsługi geodezyjnej obejmującej wytyczenie oraz bieżącą inwentaryzację geodezyjną powykonawczą w 2 egzemplarzach,
i) uzyskania we własnym zakresie i na własny koszt wszelkich uzgodnień, opinii
i pozwoleń do wykonania przedmiotu umowy i przekazania go do użytku,
j) zapewnienia dozoru, a także właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy,
k) utrzymania terenu budowy w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz usuwania na bieżąco zbędnych materiałów, odpadów i śmieci,
l) uporządkowania terenu budowy po zakończeniu robót i przekazanie go Zamawiającemu najpóźniej do dnia odbioru końcowego,
m) prowadzenia dziennika budowy,
n) wykonania planu BIOZ (jeżeli dotyczy),
o) montażu w momencie rozpoczęcia robót budowlanych na terenie objętym inwestycją
2 szt. tablic informacyjnych o źródłach finansowania zadania. Tablice zostaną dostarczone i zamontowane przez Wykonawcę po zaakceptowaniu projektu tablic przez Zamawiającego.
8. Wykonawca zobowiązuje się do zrealizowania wszystkich robót zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i wiedzy technicznej, obowiązującymi normami oraz dokumentacją projektową, umową i uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji umowy.
9. Zastosowane materiały i urządzenia winny odpowiadać deklaracjom zgodności
z Polskimi Normami, atestami i aprobatami technicznymi. Podane w niniejszej SWZ,
w dokumentacji projektowej, przedmiarach robót i specyfikacjach technicznych nazwy własne (pochodzenie, producent, itd.) mają jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów, produktów, urządzeń czy wyposażenia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych. Produkt równoważny to taki, który ma te same cechy funkcjonalne, co wskazany w dokumentacji konkretny z nazwy lub pochodzenia produkt. Jego jakość nie może być gorsza od jakości określonego w specyfikacji i dokumentacji budowlanej produktu oraz powinien mieć parametry nie gorsze niż wskazany produkt. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego produkty spełniają wymagania stawiane przez Zamawiającego.
10. Uproszczony kosztorys ofertowy będzie wymagany od Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą i zostanie przedłożony przez Wykonawcę najpóźniej w dniu zawarcia umowy.
11. Dołączony przedmiar robót stanowi element pomocniczy do opracowania uproszczonego kosztorysu ofertowego.
12. Zamówienie objęte jest zgłoszeniem robót nie wymagających pozwolenia na budowę, zatwierdzonym zaświadczeniem Starosty Tucholskiego o nie wniesieniu sprzeciwu nr BD.6743.4.8.2025.ECz z dnia 12.02.2025 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
37450000-7 - Sprzęt do sportów uprawianych na boiskach lub na kortach
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie z art. 255 pkt 6 ustawy Pzp.
Treść art. 255 pkt 6 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie faktyczne:
Przedmiot zamówienia jest częścią większego projektu obejmującego m.in. budowę bieżni lekkoatletycznej okalającej przedmiotowe boisko do piłki nożnej. W trakcie postępowania powzięto informację, że projektowany spadek wzdłużny bieżni lekkoatletycznej okalającej boisko do piłki nożnej przekracza wartości dopuszczalne
w wytycznych Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wykonanie boiska i bieżni zgodnie z obecną dokumentacją skutkowałoby brakiem możliwości rozgrywania zawodów lekkoatletycznych
w jakiejkolwiek kategorii na projektowanym obiekcie. Natomiast wykonanie bieżni zgodnie z ww. wytycznymi spowodowałoby powstanie uskoku na krawężniku oddzielającym boisko od bieżni lekkoatletycznej o wysokości ok.1,2 m. W związku z powyższym zachodzi konieczność unieważnienia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego oraz dokonania koniecznych zmian w dokumentacji.
| 2026-04-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |