„Rewitalizacja skweru przy fontannie ul. Grunwaldzkiej wraz z Postawieniem rzeźby hutnika/szklarza na skwerze przy ul. Grunwaldzkiej”

GMINA ŻARY O STATUSIE MIEJSKIM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00182704
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00182704/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-02 10:19
Lokalizacja
Żary, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1ca56bc2-18ad-48d6-92c8-b81c541c4dd4
Identyfikator
9282077626
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne i podobneDoradcze usługi architektoniczneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówKalkulacja kosztów, monitoring kosztówPlany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacjeNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweUsługi inżynieryjneDoradcze usługi inżynieryjne i budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynieryjne naukowe i techniczneUsługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenuArchitektoniczne usługi zagospodarowania terenuUsługi związane z budownictwemUsługi badania terenuDoradcze usługi budowlaneUsługi zarządzania budowąPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanychRoboty inżynieryjne i budowlaneKonstrukcje z betonu zbrojonegoInstalowanie mebli ulicznychBetonowanieInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoWynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowejWynajem koparek wraz z obsługą operatorskąRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Wykonawcy

1 przyznane

MAŁGORZATA GURANZielona Góra, PL · lot 0
675 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00182704 z dnia 2026-04-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Rewitalizacja skweru przy fontannie ul. Grunwaldzkiej wraz z Postawieniem rzeźby hutnika/szklarza na skwerze przy ul. Grunwaldzkiej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻARY O STATUSIE MIEJSKIM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770540

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Rynek 1-5

1.5.2.) Miejscowość: Żary

1.5.3.) Kod pocztowy: 68-200

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 68/4708390

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jolanta.nowakowska@um.zary.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.zary.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1ca56bc2-18ad-48d6-92c8-b81c541c4dd4

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Rewitalizacja skweru przy fontannie ul. Grunwaldzkiej wraz z Postawieniem rzeźby hutnika/szklarza na skwerze przy ul. Grunwaldzkiej”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1ca56bc2-18ad-48d6-92c8-b81c541c4dd4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00182704

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00059593/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Rewitalizacja skweru przy fontannie ul. Grunwaldzkiej wraz z Postawieniem rzeźby hutnika/szklarza na skwerze przy ul. Grunwaldzkiej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00110526

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WFZ.271.1.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 618949,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” dwóch zadań inwestycyjne, zadanie nr 1 - pn. „Rewitalizacja skweru przy fontannie ul. Grunwaldzkiej” oraz zadanie nr 2 - „Postawienie rzeźby hutnika/szklarza na skwerze przy ul. Grunwaldzkiej”.
W ramach realizacji inwestycji Wykonawca:
1) opracuje kompletną dokumentację projektowo - kosztorysową na podstawie Programu Funkcjonalno – Użytkowego oraz uzyska dokument formalno – prawny uprawniający do przeprowadzenia prac zgodnie z opracowaną dokumentacją a także wszelkie inne decyzje administracyjne, uzgodnienia i opinie niezbędne do zrealizowania zadania inwestycyjnego, a także m.in. uzyskanie warunków wraz z uiszczeniem opłaty przyłączeniowej do sieci energetycznej i sieci wod-kan.
2) wykona roboty budowlane, na podstawie opracowanej dokumentacji oraz uzyskanych dokumentów formalno – prawnych umożliwiających realizację przedmiotowych dwóch zadań inwestycyjnych.
3) Uzyska pozwolenie na użytkowanie lub zaświadczenie o braku podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wydane przez odpowiedni organ nadzoru budowlanego (jeśli dotyczy).
2. Zakres przedmiotu umowy realizowany w formule „zaprojektuj i wybuduj” został podzielony na dwie części realizacji, które obejmują:
1) Część 1 - opracowanie dokumentacji projektowej opracowanej na podstawie Programów Funkcjonalno – Użytkowych oraz uzyskanie niezbędnych decyzji i uzgodnień wraz z dokumentem formalno-prawnym uprawniającym do realizacji prac budowlanych,
2) Część 2 – wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowo – kosztorysowej, uzyskanych dokumentów formalno – prawnych umożliwiających ich wykonanie, wszelkich innych decyzji, uzgodnień i warunków wydanych na etapie opracowywania dokumentacji projektowej, stanowiących załączniki do dokumentacji projektowej oraz na zasadach opisanych w umowie.
3. Szczegółowy zakres prac został określony w Programach Funkcjonalno – Użytkowych (PFU) opracowanych przez PRACOWNIĘ PROJEKTÓW „MODUS” Mirosław Macioszek, z siedzibą ul. Szlak 65/1004, 31-153 Kraków, pn.: „Rewitalizacja skweru na działce nr 186/2 przy ul. Grunwaldzkiej w Żarach” oraz pn.: „Budowa fontanny z komorą techniczną wraz z niezbędnym uzbrojeniem technicznym na terenie skweru przy ul. Grunwaldzkiej w Żarach”, a także w dokumentach formalno – prawnych na wykonywanie robót budowlanych, które Wykonawca zobowiązany jest uzyskać na podstawie opracowanej przez siebie i zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej.
4. W przypadku użycia znaków towarowych w PFU oznacza, że są one podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne, będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Jeżeli w PFU zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, a takim odniesieniom nie towarzyszy wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywane w każdej takiej normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemie referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występującym w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne".
5. Szczegółowy zakres zamówienia oraz sposób jego realizacji został zawarty w Projekcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiącym Załącznik Nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71210000-3 - Doradcze usługi architektoniczne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów

71245000-7 - Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71350000-6 - Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

71510000-6 - Usługi badania terenu

71530000-2 - Doradcze usługi budowlane

71540000-5 - Usługi zarządzania budową

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych

45262300-4 - Betonowanie

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej

45520000-8 - Wynajem koparek wraz z obsługą operatorską

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 675000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 760066,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 675000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ”TAXUS”- Małgorzata Guran

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9730298442

7.3.3) Ulica: Ochla – Zielonogórska 1

7.3.4) Miejscowość: Zielona Góra

7.3.5) Kod pocztowy: 66-006

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 675000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane