Zakup i dostawa specjalistycznego sprzętu ratowniczego w ramach zadania: „Zakup i dostawa wyposażenia dla jednostek OSP z terenu Gminy Barczewo i Gminy Jeziorany

GMINA BARCZEWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00183699
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00183699/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-02 13:44
Lokalizacja
Barczewo, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4490fbf5-bd9f-4cc5-800d-bdd39ca5b64e
Identyfikator
7393844890
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwaInstalacje bezpieczeństwaMundury strażackieOdzież ochronna i zabezpieczająca

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00183699 z dnia 2026-04-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa specjalistycznego sprzętu ratowniczego w ramach zadania: „Zakup i dostawa wyposażenia dla jednostek OSP z terenu Gminy Barczewo i Gminy Jeziorany

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BARCZEWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743574

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 1

1.5.2.) Miejscowość: Barczewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-010

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@barczewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://barczewo.bip.net.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/barczewo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa specjalistycznego sprzętu ratowniczego w ramach zadania: „Zakup i dostawa wyposażenia dla jednostek OSP z terenu Gminy Barczewo i Gminy Jeziorany

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4490fbf5-bd9f-4cc5-800d-bdd39ca5b64e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00183699

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00047902/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup i dostawa wyposażenia dla jednostek OSP z terenu Gminy Barczewo i Gminy Jeziorany

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

dofinansowano ze środków programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 PRIORYTET FEWM.02 ŚRODOWISKO DZIAŁANIE FEWM.02.07 ADAPTACJA DO ZMIAN KLIMATU SCHEMAT A (TYP PROJEKTU 3).

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00148752

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BI.271.1.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowego sprzętu ratowniczego dla jednostki ochrony przeciwpożarowej.
2. Sprzęt musi być fabrycznie nowy, wolny od wad fizycznych i prawnych, posiadać odpowiednie dopuszczenia i certyfikaty oraz spełniać wymagania wynikające z obowiązujących przepisów i norm technicznych oraz być dopuszczony do użytkowania w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym parametry techniczne, wymagania jakościowe oraz ilościowe, zawarte zostały w załączniku nr 2.4.
5. Zakup i dostawa specjalistycznego sprzętu ratowniczego.
Przedmiotem tej części zamówienia jest zakup i dostawa specjalistycznego sprzętu wspomagającego działania ratownicze, w tym m.in. sprzętu hydraulicznego, pneumatycznego, oświetleniowego oraz środków ochrony indywidualnej strażaka. Szczegółowy wykaz sprzętu wraz z wymaganiami technicznymi oraz ilościami zawarty jest w załączniku nr 2.4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

35113300-2 - Instalacje bezpieczeństwa

35811100-3 - Mundury strażackie

35113400-3 - Odzież ochronna i zabezpieczająca

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W treści dokumentacji przetargowej Zamawiający nie wymagał od Wykonawców złożenia wraz z ofertą kart katalogowych oferowanych produktów. Na etapie oceny ofert okazało się jednak, że dokumenty te są niezbędne do weryfikacji zgodności oferowanego asortymentu z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia.
Brak kart katalogowych uniemożliwia dokonanie rzetelnej i obiektywnej oceny ofert, w szczególności w zakresie potwierdzenia, czy oferowane dostawy spełniają minimalne wymagania techniczne i jakościowe. W konsekwencji Zamawiający nie ma możliwości ustalenia, czy złożone oferty są zgodne z warunkami zamówienia, a tym samym wyboru oferty najkorzystniejszej zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
Wada ta ma charakter istotny i jest niemożliwa do usunięcia na obecnym etapie postępowania, gdyż ewentualne uzupełnianie dokumentów prowadziłoby do naruszenia zasad przejrzystości oraz równego traktowania wykonawców.
Mając powyższe na uwadze, Zamawiający unieważnia postępowanie
2026-04-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy