Świadczenie usług opieki wytchnieniowej w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - Edycja 2026 - Część XXV

Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00184746
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00184746/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-03 09:13
Lokalizacja
Stalowa Wola, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6c041c94-ac0f-43ed-a3c6-3bb71bffa84a
Identyfikator
8652572459
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznejUsługi społeczneUsługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnychUsługi opieki dziennejUsługi opieki dziennej nad dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00184746 z dnia 2026-04-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług opieki wytchnieniowej w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - Edycja 2026 - Część XXV

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 384503002

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Jana Pawła II 25A

1.5.2.) Miejscowość: Stalowa Wola

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-450

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: scuw@stalowawola.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.stalowawola.pl//?c=mdTresc-cmPokaz-1657

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług opieki wytchnieniowej w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - Edycja 2026 - Część XXV

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6c041c94-ac0f-43ed-a3c6-3bb71bffa84a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00184746

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045769/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.36 Usługa realizacji opieki wytchnieniowej - pobyt dzienny

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00176592

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamówienie udzielane jest zgodnie z art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp. Usługa może być świadczona tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze i nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne oraz zastępcze, ponadto brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. Zgodnie z podpisaną umową pomiędzy Zamawiającym a Benefaktorem w ramach zamówienia objętego dofinansowaniem ze środków Funduszu Solidarnościowego, MOPS - Zamawiający, w pierwszej kolejności winien umożliwić osobie z niepełnosprawnością lub członkom rodziny/opiekunom sprawującym bezpośrednią opiekę nad osobą z niepełnosprawnością samodzielny wybór osoby, która będzie świadczyć usługę opieki wytchnieniowej jeżeli ta osoba zostanie wskazana przez uczestnika Programu w Karcie zgłoszenia do Programu "Opieka wytchnieniowa dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – Edycja 2026", Załącznik nr 7 do Programu co w przedmiotowej sprawie zostało spełnione.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-III.261.93.2026.KW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 15736,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi opieki wytchnieniowej na rzecz opiekuna faktycznego osoby z niepełnosprawnością – mieszkańca Gminy Stalowa Wola, świadczonej na zasadach zgodnych z Programem MRPiPS „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - Edycja 2026, finansowanego ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego. Realizacja opieki wytchnieniowej ma na celu odciążenie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami dorosłymi ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi poprzez zapewnienie opieki na czas, gdy nie może jej sprawować opiekun faktyczny, np. z uwagi na zdarzenie losowe, potrzebę odpoczynku i regeneracji sił czy konieczności poddania się zabiegowi, rehabilitacji, załatwieniu codziennych spraw.

Usługa opieki wytchnieniowej ma być świadczona dla 2 osób z niepełnosprawnością z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, w wymiarze nie przekraczającym 480 godzin (z limitem 240 godzin dla pierwszego uczestnika i 240 godzin dla drugiego uczestnika).

4.5.3.) Główny kod CPV: 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

85320000-8 - Usługi społeczne

85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych

85312100-0 - Usługi opieki dziennej

85312120-6 - Usługi opieki dziennej nad dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia ponieważ nie złożono żadnej oferty.
2026-04-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi