Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr2129K, ul. Centralna w Jerzmanowicach od DK94 do ul. Zachodniej (projekt)

Gmina Jerzmanowice-Przeginia

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00184867
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00184867/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-03 09:42
Lokalizacja
Jerzmanowice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6254590b-f0db-46b2-aef7-111a972f4fb1
Identyfikator
6772019451
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

SEBASTIAN GWIZDEKWęgrzce, PL · lot 0
626 070 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00184867 z dnia 2026-04-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr2129K, ul. Centralna w Jerzmanowicach od DK94 do ul. Zachodniej (projekt)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jerzmanowice-Przeginia

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6772019451

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rajska 22

1.5.2.) Miejscowość: Jerzmanowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-048

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@jerzmanowice-przeginia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.jerzmanowice-przeginia.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6254590b-f0db-46b2-aef7-111a972f4fb1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr2129K, ul. Centralna w Jerzmanowicach od DK94 do ul. Zachodniej (projekt)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6254590b-f0db-46b2-aef7-111a972f4fb1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00184867

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00117029/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa i lub rozbudowa drogi powiatowej nr 2129K ul. Centralna w Jerzmanowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00140127

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.1.1.2026.AK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.:
„Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 2129K, ul. Centralna w Jerzmanowicach – od DK94 do ul. Zachodniej” wraz z uzyskaniem stosownych uzgodnień i decyzji administracyjnych umożliwiających realizację robót budowlanych, w tym decyzji ZRID. Celem zadania jest opracowanie dokumentacji projektowej, na podstawie której Zamawiający będzie mógł przeprowadzić postępowanie przetargowe, a następnie wykona roboty budowlane związane z przebudową i/lub rozbudową drogi powiatowej nr 2129K wraz z budową chodnika.
Zadanie znajduje się na terenie województwa małopolskiego, powiatu krakowskiego, Gminy Jerzmanowice-Przeginia. Dokumentacja projektowa będzie służyć do określenia zakresu robót i opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych na podstawie uzyskanych stosownych uzgodnień i decyzji administracyjnych umożliwiających realizację robót budowlanych, w tym decyzji ZRID (Ustawa z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz.U.2024 r. poz. 311). Oczekujemy opracowania kompletnej dokumentacji projektowej, dla której Wykonawca uzyska wszelkie niezbędne przepisami prawa warunki, uzgodnienia, opinie, prawomocne decyzje oraz opracuje wniosek, który posłuży do uzyskania stosownej decyzji administracyjnej na podstawie której zostanie wybudowany prawidłowo funkcjonujący obiekt budowlany.
2. Zakres zadania:
opracowanie dokumentacji projektowej polegającej m.in. na:
1) rozbudowie/przebudowie drogi powiatowej 2129K w miejscowości Jerzmanowice od skrzyżowania z drogą krajową DK94 do skrzyżowania z ul. Zachodnią – odcinek ok. 3 400m,
2) poszerzeniu jezdni,
3) przebudowie skrzyżowań,
4) wymianie nawierzchni,
5) wymianie podbudowy w miejscach określonych na podstawie wykonanych w ramach opracowania dokumentacji projektowej badań geologicznych i geofizycznych oraz sporządzonej opinii geotechnicznej i dodatkowo w razie potrzeby dokumentacji badań podłoża/dokumentacji geologiczno-inżynierskiej – do oceny projektanta w ramach zapotrzebowania,
6) wymianie gruntu rodzimego (w razie potrzeby), w miejscach określonych na podstawie wykonanych w ramach opracowania dokumentacji projektowej badań geologicznych i geofizycznych oraz sporządzonej opinii geotechnicznej i dodatkowo w razie potrzeby dokumentacji badań podłoża/dokumentacji geologiczno-inżynierskiej – do oceny projektanta w ramach zapotrzebowania,
7) budowie chodnika,
8) przebudowie oświetlenia,
9) budowie przejść dla pieszych wraz z oświetleniem,
10) przebudowie istniejących zjazdów,
11) budowie/przebudowie przepustów pod zjazdami,
12) przedstawieniu rozwiązań odprowadzenia wód opadowych z pasa drogi powiatowej tj. budowie/przebudowie odwodnienia układu drogowego i/lub budowie kanalizacji deszczowej i/lub budowie/przebudowie rowów drogowych, budowie zbiorników retencyjnych (w razie konieczności),
13) przebudowie kolidujących sieci uzbrojenia terenu,
14) rozbiórce/przebudowie kolidujących ogrodzeń,
15) wycince kolidującej zieleni,
16) budowie urządzeń bezpieczeństwa ruchu m.in.: przejścia dla pieszych w terenach zabudowanych, wygrodzenia i bariery drogowe (w razie konieczności),
17) usunięcie kolizji/przebudowa sieci infrastruktury technicznej naziemnej i podziemnej z projektowanym obiektem,
18) usunięcie kolidujących elementów zagospodarowania terenu znajdujących się w istniejącym oraz nowoprojektowanym pasie drogowym z projektowanym obiektem,
19) wydzielenie niezbędnego gruntu do realizacji zadania (w razie potrzeby).
Parametry techniczne przedmiotu zamówienia: 1) klasa techniczna – droga klasy „Z”,
1) dopuszczalny nacisk osi pojazdu – 115 kN/oś,
2) droga: jednojezdniowa, dwupasowa, dwukierunkowa,
3) szerokość pasów ruchu 2x3m + poszerzenia na łukach poziomych,
4) kategoria ruchu - KR3.
3. Szczegółowy zakres wymagań dotyczących wykonania zamówienia zawiera opis przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 8 do SWZ.
4. Zgodnie z zapisami art. 121 pkt. 1) Ustawy PZP Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę dokumentacji projektowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 626070,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 626070,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 626070,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Niweleta Sebastian Gwizdek, ul. Służba Polsce 4/4, 32-200 Miechów

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6422583228

7.3.4) Miejscowość: Miechów

7.3.5) Kod pocztowy: 32-200

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 626070,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 miesiące

2026-04-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi