Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn: „Przebudowa/Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 773 włącznie z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej na ul. Olkuskiej w Skale - powt”

GMINA SKAŁA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00185215
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00185215/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-03 11:01
Lokalizacja
Skała, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a0647c46-04e1-4adc-a5a0-f7fd4379c259
Identyfikator
6771024094
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00185215 z dnia 2026-04-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn: „Przebudowa/Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 773 włącznie z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej na ul. Olkuskiej w Skale - powt”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SKAŁA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555602

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 29

1.5.2.) Miejscowość: Skała

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-043

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: 12-389-10-98

1.5.8.) Numer faksu: 12-389-10-98 wew. 104

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: skala@skala.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.skala.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a0647c46-04e1-4adc-a5a0-f7fd4379c259

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn: „Przebudowa/Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 773 włącznie z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej na ul. Olkuskiej w Skale - powt”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a0647c46-04e1-4adc-a5a0-f7fd4379c259

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00185215

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037555/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Przebudowa/Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 773 włącznie z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej na ul. Olkuskiej w Skale.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00120185

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.III.2.2026.MK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3. Przedmiot zamówienia:
3.1. Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy/rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 773 w gminie Skała na ul. Olkuskiej w zakresie przebudowy korpusu drogowego, wymianie nawierzchni (jezdni i chodników), budowy odcinka kanalizacji deszczowej wraz z wylotem do odbiornika, budowie dwóch odcinków kanalizacji sanitarnej (grawitacyjnej i tłocznej) oraz uzyskania stosownych uzgodnień, opinii i właściwych decyzji administracyjnych wymaganych przepisami prawa i/lub uzyskanie decyzji ZRID i/lub innej zgody organu architektoniczno-budowlanego zezwalającej na realizację zaplanowanych prac. Zakres inwestycji określony został w kilometrażu drogi: DW 773 od odc. 070 km 4+700 – do odc. 080 km 1+878 – przy czym w zakresie projektowanej kanalizacji sanitarnej i deszczowej należy uwzględnić możliwość wyjścia poza ten zakres kilometrażowy dla uzyskania właściwych i zgodnych z przepisami parametrów rozwiązań projektowych.
3.2. Zakres podstawowy zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu wstępnego (2 warianty) oraz projektów budowlanych i projektów wykonawczych wraz z uzyskaniem wszelkich wymaganych i niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji, w tym stosownej zgody budowlanej / decyzji administracyjnej (decyzji ZRID / pozwolenia na budowę – wedle konieczności wynikającej z przyjętych rozwiązań projektowych) umożliwiającej realizację opracowania kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Przebudowa/Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 773 włącznie z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej na ul. Olkuskiej w Skale”. Niniejsze stanowi zakres podstawowy zamówienia.
3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiono w:
3.3.1. Opisie przedmiotu zamówienia opracowania kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Przebudowa/Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 773 włącznie z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej na ul. Olkuskiej w Skale” stanowiącym załącznik nr 7 do niniejszej SWZ,
3.3.2. we wzorze umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiącym załącznik nr 4 do niniejszej SWZ,
3.3.3. Warunki uzyskane od zarządcy drogi wojewódzkiej, które stanowią załącznik nr 8 do niniejszej SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Podstawa faktyczna unieważnienia: Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W przedmiotowym postępowaniu najkorzystniejsza oferta złożona przez Wykonawcę Usługi Projektowe mgr inż. Grzegorz Glanowski, ul. Zdrojowa 11a, 43-356 Bujaków opiewała na kwotę 976 620,00 zł, która przewyższa środki, jakie Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 400 000,00 zł. Jednocześnie Zamawiający nie ma możliwości zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2026-04-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi