„Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu raciborskiego i wodzisławskiego – obiekt Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu”.

POWIAT RACIBORSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00185266
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00185266/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-03 11:14
Lokalizacja
Racibórz, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-553270f5-4748-4611-b242-a68628c6dce0
Identyfikator
6391982788
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneMaszyny przemysłoweProdukty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energiiPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUrządzenia chłodzące i wentylacyjneEnergia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty izolacyjneRoboty malarskie i szklarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieTynkowanieWymienniki ciepła, urządzenia do konfekcjonowania powietrza i urządzenia chłodzące oraz maszyny filtrująceEnergia słonecznaRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty rozbiórkoweWykonywanie pokryć dachowychRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaPompy grzewczeIzolacja cieplnaRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie wyrobów metalowychRoboty elewacyjneSłoneczne moduły fotoelektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

KAMIL DUDAKietrz, PL · lot 0
948 112,34 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00185266 z dnia 2026-04-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu raciborskiego i wodzisławskiego – obiekt Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT RACIBORSKI

1.3.) Oddział zamawiającego: Powiat Raciborski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255111

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Stefana Okrzei 4

1.5.2.) Miejscowość: Racibórz

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: (32) 45 97 385

1.5.8.) Numer faksu: (32) 415 87 36

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiatraciborski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.powiatraciborski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-553270f5-4748-4611-b242-a68628c6dce0

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu raciborskiego i wodzisławskiego – obiekt Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-553270f5-4748-4611-b242-a68628c6dce0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00185266

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037513/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu raciborskiego i wodzisławskiego” - obiekt Powiatowego Zarząd Dróg w Raciborzu - wykonanie robót budowlanych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.02 „Fundusze Europejskie na zielony rozwój”, Działanie FESL.02.02 „Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00113042

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.VII.272.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 884964,53 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac budowlanych związanych z termomodernizacją obiektów siedziby Powiatowego Zarządu Dróg przy ul. 1 Maja 3 w Raciborzu (budynku biurowo-administracyjnego oraz portierni) wraz z montażem pompy ciepła, przebudową instalacji grzewczej, montażem instalacji fotowoltaicznej i wymianą opraw oświetleniowych na typ LED.
Zakres prac obejmuje głównie:
1) w branży budowlanej:
- docieplenie dachu budynku administracyjnego styropapą grub. 15cm i budynku portierni styropapą grub. 20cm,
- wykonanie pokrycia dachów papą termozgrzewalną o zwiększonej odporności na działanie ognia zewnętrznego Broof(t1),
- wymianę obróbek blacharskich na budynkach wraz z rynnami i rurami spustowymi,
- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej budynków wraz z wymianą parapetów wewnętrznych i zewnętrznych,
- odtworzenie tynków wewnętrznych na ościeżach okiennych i drzwiowych w miejscach powstałych uszkodzeń,
- montaż ścianki systemowej wiatrołapu,
- odtworzenie okładzin ściennych i posadzkowych z płytek ceramicznych w miejscach prowadzonych prac instalacyjnych,
- malowanie pomieszczeń farbami emulsyjnymi i olejnymi po wcześniejszym przygotowaniu powierzchni ścian i sufitów do malowania,
- docieplenie ścian zewnętrznych budynków styropianem EPS grub. 12cm i 8cm wraz z wykonaniem tynków i wypraw elewacyjnych oraz wykonaniem na elewacji budynku administracyjnego napisu z nazwą jednostki organizacyjnej,
- docieplenie ścian fundamentowych budynków polistyrenem ekstrudowanym grub. 12cm z wykonaniem warstwy zbrojonej i izolacji przeciwwilgociowej,
- zwiększenie dostępności obiektu poprzez dostosowanie wejścia głównego do potrzeb OzN w tym poprzez dostosowanie schodów do budynku administracyjnego z wykończeniem ich powierzchni płytami kamiennymi granitowymi oraz wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych o ściankach z elementów prefabrykowanych, nawierzchni z kształtki betonowej i balustradach z stali nierdzewnej,
- wykonanie opasek wokół budynków i utwardzenia terenu strefy wejścia do budynku administracyjnego z kształtki brukowej na podbudowach z kruszywa kamiennego,
2) w branży elektrycznej:
- montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy min. 12,625 kWp na dachu budynku administracyjnego PZD (25szt. paneli fotowoltaicznych o minimalnej jednostkowej mocy 505 Wp) wraz z niezbędnym do jej funkcjonowania osprzętem,
- wykonanie instalacji zasilających (pompy ciepła, fotowoltaika) a także uziemiającej i ochrony przeciwprzepięciowej,
- wymiana opraw oświetleniowych w pomieszczeniach budynków na oprawy typu LED,
3) w branży instalacyjnej:
- demontaż i zezłomowanie istniejącego kotła olejowego i zbiornika CWU wraz z osprzętem oraz demontaż i utylizacja 5 zbiorników na olej opałowy o pojemności 800 litrów każdy,
- demontaż istniejącej instalacji grzewczej C.O. wraz z grzejnikami, i innym osprzętem w budynku administracyjnym,
- montaż zestawu 2 pomp ciepła powietrze-woda typu "split" wraz z jednostkami zewnętrznymi z wbudowaną pompą obiegową Qg min. 14 kW, wspomaganych grzałką w zbiorniku buforowym oraz zasobniku CWU,
- montaż instalacji C.O. z rur wielowarstwowych wraz z grzejnikami konwekcyjnymi, zbiornikiem CWU i innym niezbędnym dla pracy instalacji osprzętem,
- wymiana grzejnika w budynku portierni,

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w poniższej dokumentacji:
- projekcie architektoniczno – budowlany termomodernizacji i remontu budynku biurowego i portierni siedziby Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu (branża architektura/konstrukcja);
- projekcie techniczny wymiany opraw oświetleniowych LED i montażu instalacji fotowoltaicznej z zasilaniem pomp ciepła w siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu (branża elektryczna),
- projekcie techniczny wymiany instalacji grzewczej budynku biurowego i portierni siedziby Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu (branża instalacyjna),
- przedmiarach robót dla branż architektura/konstrukcja, elektrycznej i instalacyjnej.
- specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót dla branż architektura/konstrukcja, elektrycznej i instalacyjnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42000000-6 - Maszyny przemysłowe

09000000-3 - Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

42500000-1 - Urządzenia chłodzące i wentylacyjne

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45410000-4 - Tynkowanie

42510000-4 - Wymienniki ciepła, urządzenia do konfekcjonowania powietrza i urządzenia chłodzące oraz maszyny filtrujące

09330000-1 - Energia słoneczna

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

42511110-5 - Pompy grzewcze

45321000-3 - Izolacja cieplna

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 948112,34 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1390229,64 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 948112,34 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usługowo-Handlowy Kamil Duda

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7481517127

7.3.3) Ulica: Zielona

7.3.4) Miejscowość: Kietrz

7.3.5) Kod pocztowy: 48-130

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 948112,34 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane