Awaryjne prace związane z poprawą sposobu zagospodarowania wody opadowej na ulicach miasta Poznania, nieposiadających kanalizacji deszczowej
Miasto Poznań Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00185473
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00185473/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-04-03 12:01
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3a21f049-ba8e-4813-bbc5-9a5c5aae03af
- Identyfikator
- 2090001440
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00185473 z dnia 2026-04-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Awaryjne prace związane z poprawą sposobu zagospodarowania wody opadowej na ulicach miasta Poznania, nieposiadających kanalizacji deszczowej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Poznań Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631257822
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wilczak 17
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-623
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@zdm.poznan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdm.poznan.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Awaryjne prace związane z poprawą sposobu zagospodarowania wody opadowej na ulicach miasta Poznania, nieposiadających kanalizacji deszczowej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3a21f049-ba8e-4813-bbc5-9a5c5aae03af
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00185473
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00045718/42/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.36 Awaryjne prace związane z poprawą sposobu zagospodarowania wody opadowej na ulicach m. Poznania nieposiadających kanalizacji deszczowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie polega na zwiększeniu ilości awaryjnych prac zmierzających do poprawy sposobu zagospodarowania wód opadowych na ulicach miasta Poznania, na których nie ma kanalizacji deszczowej. Zamówienie udzielone jest na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy. Zamówienie zostało przewidziane w ogłoszeniu o
zamówieniu dla zamówienia podstawowego, jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: DZ.UI.341.78.2025
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ.UI.341.35.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem niniejszego zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu awaryjnych prac zmierzających do poprawy sposobu zagospodarowania wód opadowych na ulicach miasta Poznania, na których nie ma kanalizacji deszczowej.
Standard wykonywanych robót Zamawiający opisał w specyfikacji warunków zamówienia dla zamówienia podstawowego – nr ref. DZ.UI.341.78.2025.
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów
45232431-2 - Przepompownie wody odpadowej
50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne
90470000-2 - Usługi czyszczenia kanałów ściekowych
44423740-0 - Pokrywy włazów
44130000-0 - Studzienki kanalizacyjne
90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane
4.5.3.) Główny kod CPV: 45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów
45232431-2 - Przepompownie wody odpadowej
50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne
90470000-2 - Usługi czyszczenia kanałów ściekowych
44423740-0 - Pokrywy włazów
44130000-0 - Studzienki kanalizacyjne
90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KASIL Przedsiębiorstwo Hanslowo-Usługowe Agnieszka Lis
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 639786655
7.3.3) Ulica: ul. Żmigrodzka 41/49 lokal 112
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 344492,25 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-06-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-04-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |