Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta Kraśnik

MIASTO KRAŚNIK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00185811
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00185811/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-03 14:43
Lokalizacja
Kraśnik, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fa94197f-c000-45a0-8dda-9bfe6c1b7421
Identyfikator
7151907032
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00185811 z dnia 2026-04-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta Kraśnik

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO KRAŚNIK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019402

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Lubelska 84

1.5.2.) Miejscowość: Kraśnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 23-200

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@krasnik.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.krasnik.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fa94197f-c000-45a0-8dda-9bfe6c1b7421

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta Kraśnik

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fa94197f-c000-45a0-8dda-9bfe6c1b7421

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00185811

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00017529/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.17 Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta Kraśnik

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00139098

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot części nr 1 zamówienia obejmuje bieżące utrzymanie dróg o nawierzchni bitumicznej w następującym zakresie:
1) remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych mieszankami mineralno-
-bitumicznymi o powierzchni do 5 m2 (technologia jak w KNR 2-31 tabl. 1106). Ilość wbudowanej masy bitumicznej nie powinna być większa niż 100 kg/m2 (dla celów kosztorysowych). W koszty należy wliczyć ewentualne uzupełnienie podbudowy.
2) wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 0311). Przewiduje się wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych, wbudowanej mechanicznie gr. do 4 cm po zagęszczeniu (standard II) – nakładka.
3) wyrównanie istniejącej podbudowy mieszanką mineralno-bitumiczną (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 0108),
4) frezowanie warstwy ścieralnej nawierzchni bitumicznej (techn. jak w KNR AT-03),
5) oczyszczenie i skropienie nawierzchni bitumicznych emulsją asfaltową (techn. jak
w KNR 2-31 tabl. 1004),
6) regulacja pionowa studzienek dla urządzeń podziemnych (techn. jak w KNR 2-31 tabl.1406/01 – 03 i 1406/05 oraz tabl.1406/04).
2. Zakładany zakres poszczególnych robót przewidzianych do wykonania w ramach części nr 1 zamówienia został określony w przedmiarze robót (załącznik nr 14 do SWZ) oraz w kosztorysie ofertowym stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 490650,41 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot części nr 2 zamówienia obejmuje bieżące utrzymanie dróg o nawierzchniach gruntowych, tłuczniowych oraz z kostki brukowej betonowej w następującym zakresie:
1) usunięcie warstwy humusu lub darniny na odl. do 30 mb, (warstwa grubości 15 cm),
2) plantowanie powierzchni, skarp, nasypów itp. (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 1402/02),
3) obsiewanie trawą z humusowaniem,
4) obsiewanie trawą w ziemi urodzajnej (bez humusowania),
5) roboty ziemne (z przewiezieniem na odl. 5 km),
6) wykonanie koryta głębokości 20 cm w gruncie kat. I-IV (techn. jak w KNR 2-31
tabl. 0101/01-02),
7) pogłębienie koryta o każde 5 cm (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 0101),
8) wykonanie poboczy – ręczne formowanie nasypu z ziemi leżącej na odkładzie podczas kopania koryta (techn. jak w KNR 2-01 tabl. 0102),
9) wykonanie warstwy odsączającej z piasku grub. 10 cm po zagęszczeniu (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 0104),
10) uzupełnienie warstwy odsączającej o każdy 1 cm grubości (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 0104),
11) wzmocnienie istniejącej nawierzchni tłuczniem kamiennym z zagęszczeniem gr. 7 - 10 cm (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 0117),
12) wzmocnienie istniejącej nawierzchni materiałem inwestora z zagęszczeniem – destrukt (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 0117),
13) wykonanie nowej nawierzchni z tłucznia kamiennego z zagęszczeniem gr. 15 cm (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 0204/03),
14) zwiększenie grubości tłucznia kamiennego o każdy 1 cm (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 0204/04),
15) profilowanie równiarką samojezdną (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 1401/06),
16) zagęszczanie walcem statycznym samojezdnym (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 1401/07),
17) rozbiórka krawężników betonowych na podsypce piaskowej (bez zerwania podsypki) (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 0813/01-02),
18) rozbiórka ławy betonowej pod krawężnik (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 0812/03),
19) rozbiórka obrzeży betonowych (6x20 lub 8x30) (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 0814/01 oraz techn. jak w KNR 2-31 0814),
20) ustawienie krawężnika betonowego na podsypce cementowo-piaskowej wraz
z wykonaniem ławy betonowej z betonu C8/10 (B-10) (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 0403/03-04 oraz tabl. 0402/03-04),
21) ustawienie obrzeży betonowych (6x20 lub 8x30) na podsypce cementowo-
-piaskowej (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 0407),
22) ułożenie ścieków betonowych prefabrykowanych na podsypce cementowo-
-piaskowej (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 0606/03-04),
23) wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej gr. 6 cm i 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej gr. 5 cm (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 0511/02-03),
24) wykonanie podbudowy gr. 10 cm z gruntu stabilizowanego cementem
Rm = 5 Mpa mieszanka wykonana w betoniarce (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 0111),
25) uzupełnienie podbudowy za każdy 1 cm grubości (techn. jak w KNR 2-31 tabl. 0111).
2. Zakładany zakres poszczególnych robót przewidzianych do wykonania w ramach części nr 2 zamówienia został określony w przedmiarze robót (załącznik nr 14 do SWZ) oraz w kosztorysie ofertowym stanowiącym załącznik nr 2b do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 490130,08 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W części nr 2 zamówienia nie złożono żadnej oferty.

2026-04-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane