„Zakup i wdrożenie systemu zarządzania energią – Gmina Psary” w ramach zadania „Wykorzystanie OZE na potrzeby infrastruktury gminnej w Gminie Psary”.
URZĄD GMINY W PSARACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00506549
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00506549/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-09-19 09:18
- Lokalizacja
- Psary, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4df71b19-cf4a-4f1e-a874-c7ba64130503
- Identyfikator
- 6251610638
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00506549 z dnia 2024-09-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Zakup i wdrożenie systemu zarządzania energią – Gmina Psary” w ramach zadania „Wykorzystanie OZE na potrzeby infrastruktury gminnej w Gminie Psary”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: URZĄD GMINY W PSARACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000537243
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Malinowicka 4
1.5.2.) Miejscowość: Psary
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-512
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@psary.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.psary.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9725051.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Zakup i wdrożenie systemu zarządzania energią – Gmina Psary” w ramach zadania „Wykorzystanie OZE na potrzeby infrastruktury gminnej w Gminie Psary”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4df71b19-cf4a-4f1e-a874-c7ba64130503
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00506549
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00048987/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 „Zakup i wdrożenie systemu zarządzania energią – Gmina Psary” w ramach zadania „Wykorzystanie OZE na potrzeby infrastruktury gminnej”.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie dofinansowane z programu: Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027. Tytuł projektu: „Wykorzystanie OZE na potrzeby infrastruktury gminnej w Gminie Psary”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00488344
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.23.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie (w tym montaż, uruchomienie, serwis i utrzymanie w okresie gwarancyjnym) w gminie Psary centralnego systemu zarządzania energią, który będzie służył do monitorowania obiektów obecnych i przyszłych przyłączanych do systemu.
Zamówienie obejmuje realizację prac w etapach:
etap I - analiza przedwdrożeniowa (analiza wykonalności, w tym opracowanie wymaganej architektury rozwiązania, połączeń, integracji oraz protokołów komunikacji z urządzeniami pomiarowymi, wytwórczymi i magazynami energii),
etap II – dostawa, uruchomienie i testowanie oprogramowania (testy akceptacyjne) w tym wykonanie wszystkich niezbędnych prac instalacyjnych i montażowych zgodnie z OPZ,
etap III - przeszkolenie personelu, administratorów, przyłączenie wszystkich lokalizacji oraz dostarczenie dokumentacji szkoleniowej i serwisowej.
2. Centralny system zarządzania energią pozwoli m.in. na:
2.1. bieżące monitorowanie zużycia i produkcji energii na obiektach,
2.2. monitorowanie stanu naładowania magazynów energii,
2.3. monitorowanie podstawowych parametrów jakości energii,
2.4. rejestrowanie sytuacji awaryjnych, spadków i wzrostów napięć sieci i innych wskazanych w OPZ.
3. Podstawowymi funkcjami systemu będzie:
3.1. zbieranie danych o zużyciu energii oraz produkcji energii na obiektach gminy Psary – 20 obiektów obecnie;
3.2. monitorowanie parametrów i jakości energii w szczególności, napięcia, częstotliwości, incydentów spadku napięcia, zapadów, wzrostu napięcia ponad zadany zakres;
3.3. monitorowanie parametrów lokalnych – aktualny i historyczny pobór energii, aktualna i historyczna produkcja energii, aktualne i historyczne parametry w zakresie energii biernej (pojemnościowej i indukcyjnej);
3.4. monitorowanie stanu i trybu pracy magazynów energii (jeśli takie występują);
3.5. zarządzanie parametrami urządzeń takimi jak: falowniki, magazyny energii, ograniczniki wypływu energii do sieci – o ile urządzenia te dają taką możliwość;
3.6. monitorowanie parametrów pracy – produkcji i konsumpcji na wszystkich obiektach wskazanych przez Zamawiającego zgodnie z wymogami bilansowania wynikającymi z wymogów ustawowych – ustawy o OZE oraz przepisów pokrewnych;
3.7. monitoring poziomu autokonsumpcji, w tym możliwość zdefiniowania poziomu autokonsumpcji dla całej sieci instalacji Zamawiającego oraz wybranych obiektów wraz z możliwością definiowania alertów w sytuacji przekroczenia lub spadku autokonsumpcji poniżej zdefiniowanego poziomu;
3.8. dane powinny być zbierane w interwałach nie mniejszych niż 15 min, i zawierać rekordy techniczne min 1 min.;
3.9. System powinien zapewniać łatwość przyłączenia kolejnych obiektów, poprzez dodanie danych konfiguracyjnych (z wyłączeniem technicznych prac instalacyjnych na nowych obiektach);
3.10. System powinien zapewnić możliwość jednoczesnej pracy 5 użytkowników, oraz zarejestrowanie do 40 użytkowników.
4. Szczegółowy przedmiot zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
71314200-4 - Usługi zarządzania energią
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W wyznaczonym terminie tj. do dnia 18.09.2024 roku do godz. 12:00 w postępowaniu nie złożono żadnej oferty.| 2024-09-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |