Renowacja dwóch przęseł muru ogrodzeniowego w Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie
Gmina Miejska Kraków, Dom Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00186529
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00186529/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-04-07 10:51
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-24d6165e-c74b-44ba-9633-76762174e396
- Identyfikator
- 6761013717
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00186529 z dnia 2026-04-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Renowacja dwóch przęseł muru ogrodzeniowego w Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kraków, Dom Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351554353
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Helclów 2
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-148
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.7.) Numer telefonu: 12 634 42 55
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dpshelclow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dpshelclow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-24d6165e-c74b-44ba-9633-76762174e3961.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Renowacja dwóch przęseł muru ogrodzeniowego w Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-24d6165e-c74b-44ba-9633-76762174e396
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00186529
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033390/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Renowacja dwóch przęseł muru ogrodzeniowego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00151440
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DO.271.1.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 71909,98 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na terenie Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie (DPS), na nieruchomości położonej przy ul. Helclów 2, oznaczonej jako działka ewidencyjna nr 116/14 obręb 116, jednostka ewidencyjna Śródmieście, polegających na Renowacji dwóch przęseł segmentu nr 6 muru ogrodzeniowego zlokalizowanych na odcinku od bramy BR3 przy ul. Helclów w kierunku ul. Długiej.
2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) wykonanie robót budowlanych polegających w szczególności na rozbiórce istniejącego muru wraz z fundamentem oraz budowie dwóch nowych przęseł segmentu nr 6 muru ogrodzeniowego, w tym 3 słupów wraz z fundamentem;
2) wykonanie prac związanych z demontażem i ponownym ułożeniem wykonanej w 2021 r. przylegającej do muru części nawierzchni parkingu oraz chodnika stanowiącego część pasa drogowego przy ul. Helclów;
3) scalenie wykonanego – w ramach niniejszego zamówienia – muru z istniejącym murem w taki sposób, aby słup ostatniego z przęseł będących przedmiotem niniejszego zamówienia nie musiał być przebudowany przy kontynuacji przebudowy ogrodzenia w kolejnym etapie robót;
4) demontaż i ponowny montaż jednego skrzydła oraz siłownika bramy BR3;
5) opracowanie niezbędnych materiałów i uzyskanie decyzji o zajęciu pasa drogowego oraz ponoszenie opłat za zajęcie pasa drogowego; uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie lub decyzji umarzającej.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w dokumentacji projektowej, Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót oraz przedmiarze robót budowlanych stanowiących Załączniki do SWZ oraz we Wzorze Umowy, również stanowiącym załącznik do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453100-8 - Roboty renowacyjne
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 30 marca 2026 r. do godz. 10:00 wpłynęły następujące oferty:
1) Oferta Nr 1:
Wykonawca: Adam Ziomek P P U H "BRUK-MET"
26-010 Bodzentyn, Psary - Stara Wieś, nr 44a
Cena łączna oferty: 119 310,00 zł brutto
2) Oferta Nr 2:
Wykonawca: JANUSZ FLIŚNIK ZAKŁAD REMONTOWO BUDOWLANY
32-002 Węgrzce Wielkie 351
Cena łączna oferty: 135 552,13 zł brutto.
Zamawiający na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 95 000,00 zł brutto.
W związku z powyższym oferta z najniższą ceną (119 310,00 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Zgodnie z przepisem art. 255 pkt 3) Pzp zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2026-04-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |