DOSTAWY DROGOWEJ EMULSJI ASFALTOWEJ K1 - 65 W ILOŚCI NIE WIĘKSZEJ NIŻ 130 TON. (kationowa, szybkorozpadowa emulsja asfaltowa o zawartości lepiszcza 65 %)
Powiat Sieradzki - Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00187071
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00187071/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-04-07 13:26
- Lokalizacja
- Sieradz, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d7aea16f-8160-45bf-8f7c-693f701f8ebe
- Identyfikator
- 8271839440
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Asfalt
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00187071 z dnia 2026-04-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
DOSTAWY DROGOWEJ EMULSJI ASFALTOWEJ K1 - 65
W ILOŚCI NIE WIĘKSZEJ NIŻ 130 TON.
(kationowa, szybkorozpadowa emulsja asfaltowa
o zawartości lepiszcza 65 %)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Sieradzki - Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730938557
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Wojewódzki 3
1.5.2.) Miejscowość: Sieradz
1.5.3.) Kod pocztowy: 98-200
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.7.) Numer telefonu: 438271861
1.5.8.) Numer faksu: sekretariat@pzdsieradz.pl
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pzdsieradz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://e-zp.pzd.spsieradz.finn.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-zp.pzd.spsieradz.finn.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
DOSTAWY DROGOWEJ EMULSJI ASFALTOWEJ K1 - 65W ILOŚCI NIE WIĘKSZEJ NIŻ 130 TON.
(kationowa, szybkorozpadowa emulsja asfaltowa
o zawartości lepiszcza 65 %)
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d7aea16f-8160-45bf-8f7c-693f701f8ebe
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00187071
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041060/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Dostawy emulsji
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00114395
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SP 261.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są dostawy drogowej emulsji asfaltowej K1 – 65, (kationowa, szybkorozpadowa, emulsja o zawartości lepiszcza 65 %), w ilości nie większej niż 130 ton, do siedziby Zamawiającego, ul. Zachodnia 4 Sieradz. Jednorazowa dostawy emulsji asfaltowe według potrzeb Zamawiającego, maksymalnie 15,0 ton.
4.5.3.) Główny kod CPV: 44113620-7 - Asfalt
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchylił się od zawarcia umowy w wyznaczonym terminie.Zamawiający dokonał następnie wyboru kolejnego wykonawcy, którego oferta była najwyżej oceniona spośród pozostałych. Również ten wykonawca uchylił się od zawarcia umowy.
Zamawiający zwrócił się również do pozostałych wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą. Wykonawcy odmówili wydłużenia terminu związania z ofertą, za wyjątkiem oferty wybranej ponownie.
Dodatkowo, po złożeniu ofert nastąpiła istotna zmiana okoliczności rynkowych, polegająca na gwałtownym wzroście cen paliw i kosztów transportu, spowodowaną sytuacją geopolityczną. Zmiana ta była nieprzewidywalna na etapie składania ofert i znacząco wpływa na możliwość realizacji zamówienia w warunkach pierwotnie określonych w ofertach.
W konsekwencji brak jest ofert podlegających dalszemu badaniu i ocenie, co uniemożliwia dokonanie wyboru wykonawcy oraz zawarcie umowy. Jednocześnie kontynuowanie postępowania w aktualnych warunkach nie leży w interesie publicznym, zgodnie z art. 255 pkt 5 PZP.
| 2026-04-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |