POPRAWA BRD NA PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH NA DK ODDZIAŁU W ZIELONEJ GÓRZE Z PODZIAŁEM NA 3 CZĘŚCI: CZ. I: DK32 W M. SMOLNO MAŁE; CZ. II: DK32 W M. KARGOWA (ZADANIE NR 2); CZ. III: DK27 W M. MIELNO.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00187223
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00187223/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-04-07 13:59
- Lokalizacja
- Zielona Góra, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b387b9b4-990a-4e5d-a93d-9ff6940ab5fe
- Identyfikator
- 9290116588
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00187223 z dnia 2026-04-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
POPRAWA BRD NA PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH NA DK ODDZIAŁU W ZIELONEJ GÓRZE Z PODZIAŁEM NA 3 CZĘŚCI:
CZ. I: DK32 W M. SMOLNO MAŁE;
CZ. II: DK32 W M. KARGOWA (ZADANIE NR 2);
CZ. III: DK27 W M. MIELNO.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze
1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział w Zielonej Górze
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01751157500090
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bohaterów Westerplatte, 31
1.5.2.) Miejscowość: Zielona Góra
1.5.3.) Kod pocztowy: 65-950
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 68 327 10 68
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariatzielonagora@gddkia.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gddkia.eb2b.com.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami krajowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
POPRAWA BRD NA PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH NA DK ODDZIAŁU W ZIELONEJ GÓRZE Z PODZIAŁEM NA 3 CZĘŚCI:CZ. I: DK32 W M. SMOLNO MAŁE;
CZ. II: DK32 W M. KARGOWA (ZADANIE NR 2);
CZ. III: DK27 W M. MIELNO.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b387b9b4-990a-4e5d-a93d-9ff6940ab5fe
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00187223
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00097767/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Poprawa BRD na przejściach dla pieszych z podziałem na 3 części: Cz.I DK32 w m. Smolno Małe, Cz.2 II na DK32 w m. Kargowa (zadanie nr 2), Cz. III na DK27 w m. Mielno
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00578206
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OZG.D-3.2411.12.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 751105,05 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 383000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część I:Poprawa BRD na przejściu dla pieszych na DK 32 w m. Smolno Małe.
W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać projekt wykonawczy (branża drogowa) dojść (dróg dla pieszych) łączących istniejące zatoki autobusowe z przejściem dla pieszych w km ok. 78+450-78+580 wraz ze zmianą lokalizacji przejścia dla pieszych z km ok. 78+490 na ok. 78+514 oraz projekt oświetlenia dedykowanego na przejściu w km 78+514 (w nowej lokalizacji) w ciągu głównym DK32 w m. Smolno Małe, a następnie na ich podstawie wykonać roboty.
Ponadto należy wykonać projekt zmiany stałej organizacji ruchu, a także projekt czasowej organizacji ruch na czas prowadzenia robót w pasie drogowym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych
45233294-6 - Instalowanie sygnalizacji drogowej
45233262-3 - Roboty budowlane w zakresie stref ruchu pieszego
4.5.5.) Wartość części: 108000 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część II:Poprawa BRD na przejściu dla pieszych na DK 32 w m. Kargowa (zadanie nr 2).
W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać projekt wykonawczy (branża drogowa)
- dojścia łączącego nieruchomości z istniejącym odcinkiem drogi dla pieszych przy przejściu dla pieszych w km 88+776 (strona lewa),
- oświetlenia dedykowanego na przejściu w km 88+775 w ciągu głównym DK32 w m. Kargowa,
a następnie na ich podstawie wykonać roboty.
Ponadto należy wykonać projekt zmiany stałej organizacji ruchu, a także projekt czasowej organizacji ruch na czas prowadzenia robót w pasie drogowym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych
45233294-6 - Instalowanie sygnalizacji drogowej
45233262-3 - Roboty budowlane w zakresie stref ruchu pieszego
4.5.5.) Wartość części: 118000 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część III:Poprawa BRD na przejściu dla pieszych na DK 27 w m. Mielno.
W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać projekt wykonawczy (branża drogowa)
- dojścia (droga dla pieszych) łączącego istniejące zatoki autobusowe z przejściem dla pieszych w km 9+380,
- oświetlenia dedykowanego na przejściu dla pieszych,
- sygnalizacji ostrzegawczej wraz z podświetlanym znakiem D-6 na wysięgniku,
- oświetlenia odcinków przejściowych za i przed przejściem w zakresie obejmującym zatoki autobusowe od km ok. 9+340 do km 9+450 w ciągu drogi krajowej nr 27 w m. Mieln0
a następnie na ich podstawie wykonać roboty.
Ponadto należy wykonać projekt zmiany stałej organizacji ruchu, a także projekt czasowej organizacji ruch na czas prowadzenia robót w pasie drogowym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych
45233294-6 - Instalowanie sygnalizacji drogowej
45233262-3 - Roboty budowlane w zakresie stref ruchu pieszego
4.5.5.) Wartość części: 157000,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty wynosi 244 428,96 PLN.
Kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 132 840,00 zł brutto.
Jak wynika z powyższego cena najkorzystniejszej oferty jest o 84% wyższa od kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia. Zamawiający nie posiada środków na realizację zamówienia w wysokości ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 244428,96 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 274659 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 217707,48 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 275766,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 217707,48 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TIOMAN Group Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8792050063
7.3.3) Ulica: Ostaszewo 57E
7.3.4) Miejscowość: Łysomice
7.3.5) Kod pocztowy: 87-148
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 217707,48 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 319191,70 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 355470,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 319191,7 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TIOMAN Group Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8792050063
7.3.3) Ulica: Ostaszewo 57E
7.3.4) Miejscowość: Łysomice
7.3.5) Kod pocztowy: 87-148
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 319191,7 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Uwaga do informacji dot. okresu realizacji: Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie:- Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę lub zaświadczenia o
braku podstaw do wniesienia sprzeciwu na wykonywanie robót niewymagających pozwolenia na budowę – 7 miesięcy od
podpisania umowy (Etap projektowania),
- Wykonanie prac projektowych, o których mowa wyżej (Etap projektowania) oraz realizacja (Etap realizacji) i zakończenie
robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie – 9 miesięcy od podpisania umowy.
Etap realizacji robót jest to okres bezpośrednio następujący po etapie projektowania.
Do Etapu realizacji nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 16 grudnia do 15 marca).
| 2026-04-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |