Dostawa wyposażenia pracowni Technik pojazdów samochodowych w ramach realizacji zadania inwestycyjnego: Modernizacja infrastruktury dydaktycznej ZS nr 2 w Przysusze - inwestycja w sukces uczniów

Powiat Przysuski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00187798
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00187798/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-08 08:17
Lokalizacja
Przysucha, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6eca79ee-c9ca-4fd2-9228-c9bce3807b69
Identyfikator
6010078283
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przyrządy do pojazdów mechanicznychRęczne narzędzia elektromechaniczneKlucze maszynoweWężeWęże, rury pionowe i tulejeSprzęt elektryczny do silników i pojazdów mechanicznychUrządzenia elektroniczne, elektromechaniczne i elektrotechnicznePrasyPrasy hydrauliczneRóżne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczeniaUrządzenia warsztatoweSprzęt do wyważania kółAparatura do wykrywania i analizyCzytniki magnetyczne lub optyczneSprzęt do pomiaru emisjiAparatura do analizowania gazówAparatura do analizy dymuUrządzenia do wykrywania gazówAnalizatoryPodnośniki pneumatycznePrzyrządy do pomiaruMierniki elektroniczneZestawy narzędzioweSprężarkiPodnośniki i wciągniki do pojazdów mechanicznychAparatura i sprzęt do celów demonstracyjnychAparatura i sprzęt sterującyPrzyrządy do mierzenia przepływu, poziomu i ciśnienia cieczy i gazówElektryczne artykuły i akcesoriaZbiorniki do przechowywania olejuUrządzenia mechaniki płynówMaszyny wytaczające

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00187798 z dnia 2026-04-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa wyposażenia pracowni Technik pojazdów samochodowych w ramach realizacji zadania inwestycyjnego: Modernizacja infrastruktury dydaktycznej
ZS nr 2 w Przysusze - inwestycja w sukces uczniów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Przysuski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223190

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Jana Pawła II 10

1.5.2.) Miejscowość: Przysucha

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-400

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: 48 (48) 675 25 53

1.5.8.) Numer faksu: 48 (48) 675 25 53 wew. 21

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiatprzysuski.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.przysucha.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6eca79ee-c9ca-4fd2-9228-c9bce3807b69

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa wyposażenia pracowni Technik pojazdów samochodowych w ramach realizacji zadania inwestycyjnego: Modernizacja infrastruktury dydaktycznej
ZS nr 2 w Przysusze - inwestycja w sukces uczniów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6eca79ee-c9ca-4fd2-9228-c9bce3807b69

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00187798

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025554/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.7 Dostawa wyposażenia pracowni Technik pojazdów samochodowych w ramach realizacji zadania inwestycyjnego: Modernizacja infrastruktury dydaktycznej ZS nr 2 w Przysusze - inwestycja w sukces uczniów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach priorytetu : V: „Fundusze Europejskie dla wyższej jakości życia na Mazowszu” Działanie: 5.3: „Infrastruktura w edukacji zawodowej” programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, Nazwa zadania (projektu): Modernizacja infrastruktury dydaktycznej ZS nr 2 w Przysusze - inwestycja w sukces uczniów

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00158021

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP- I.272.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 332000,73 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: dostawa wyposażenia pracowni Technik pojazdów samochodowych w ramach realizacji zadania inwestycyjnego: Modernizacja infrastruktury dydaktycznej ZS nr 2 w Przysusze - inwestycja w sukces uczniów

Przedmiot zamówienia obejmuje realizację dostawy wyposażenia specjalistycznego do pięciu pracowni Technik pojazdów samochodowych w ramach pięciu zadań wchodzących w skład Projektu „Modernizacja infrastruktury dydaktycznej ZS nr 2 w Przysusze - inwestycja w sukces uczniów”

Zadanie 6. Poprawa wyposażenia pracowni Technik pojazdów samochodowych s39

Zadanie 7. Poprawa wyposażenia pracowni Technik pojazdów samochodowych
s41.1

Zadanie 8. Poprawa wyposażenia pracowni Technik pojazdów samochodowych s41.2

Zadanie 9. Poprawa wyposażenia pracowni Technik pojazdów samochodowych s38

Zadanie 10. Poprawa wyposażenia pracowni Technik pojazdów samochodowych s35

Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę takich elementów jak:
klucz udarowy, przewód pneumatyczny ciśnieniowy, urządzenie rozruchowe,
prasa, montażownica do kół, wyważarka do kół, czytnik OBD 12/24 V, dymomierz, analizator spalin, pneumatyczny (bałwanek), tester do pojazdów elektrycznych, wózek narzędziowy, kompresor śrubowy, urządzenie do pomiaru geometrii zawieszenia, podnośnik nożycowy, zestaw panelowy - układy zapłonowe pojazdu, stanowisko demonstracyjne - system sterowania silnikiem ZS typu Common Rail, stanowisko demonstracyjne napędu hybrydowego, aktywator czujników ciśnienia w kołach, urządzenie rozruchowe, urządzenia do odbioru zużytego oleju, urządzenie do wykrywania nieszczelności w układzie klimatyzacji, urządzenia do obsługi płynów roboczych i paliw, podgrzewacz indukcyjny, wytaczarka do tarcz,

Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
Oferta powinna dotyczyć realizacji całego przedmiotu zamówienia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi – załącznik nr 6 do SWZ oraz projekt umowy - załącznik nr 7 do SWZ.

Dopuszczenie złożenia oferty zawierającej materiały lub urządzenia równoważne.
1) Zamawiający dołożył wszelkich starań, aby w opisie przedmiotu zamówienia nie znalazła się nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu. Jeśli
w dokumentach składających się na opis przedmiotu zamówienia, wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, ma ona charakter wyłącznie informacyjny
2) Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia pojawiają się ewentualne wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów lub urządzeń przyjętych do wyceny. Wszelkie materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów, stanowią jedynie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania, standardów jakościowych, technicznych i funkcjonalnych.
3) Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 Pzp dopuszcza możliwość zaoferowania przez Wykonawcę materiałów i urządzeń równoważnych w stosunku do wskazanych w dokumentacji opisie przedmiotu zamówienia pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych.
4) W przypadku oferowania równoważnego materiału lub urządzenia Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe potwierdzające, że oferowane materiały i urządzenia lub roboty budowlane spełniają wymagania równoważności t.j.: wykaz innych niż w SWZ materiałów i urządzeń oraz ich parametrów technicznych, karty katalogowe
lub temu podobne dokumenty.
5) Obowiązek wykazania równoważności oferty spoczywa na Wykonawcy pod rygorem jej odrzucenia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 Pzp.
6) Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, to Zamawiający wezwie Wykonawcę do ich złożenia lub ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie na podstawie Art. 107 ust 2 pzp.
Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w formularzu oferty części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez wykonawcę firm podwykonawców o ile są znane.
Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38548000-8 - Przyrządy do pojazdów mechanicznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42652000-1 - Ręczne narzędzia elektromechaniczne

44512500-7 - Klucze maszynowe

44165100-5 - Węże

44165000-4 - Węże, rury pionowe i tuleje

31610000-5 - Sprzęt elektryczny do silników i pojazdów mechanicznych

31700000-3 - Urządzenia elektroniczne, elektromechaniczne i elektrotechniczne

42636000-3 - Prasy

42636100-4 - Prasy hydrauliczne

42900000-5 - Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia

43800000-1 - Urządzenia warsztatowe

34324100-5 - Sprzęt do wyważania kół

38430000-8 - Aparatura do wykrywania i analizy

30216000-6 - Czytniki magnetyczne lub optyczne

38433200-1 - Sprzęt do pomiaru emisji

38432100-3 - Aparatura do analizowania gazów

38432300-5 - Aparatura do analizy dymu

38543000-3 - Urządzenia do wykrywania gazów

38434000-6 - Analizatory

42413300-7 - Podnośniki pneumatyczne

38300000-8 - Przyrządy do pomiaru

38552000-9 - Mierniki elektroniczne

44512940-3 - Zestawy narzędziowe

42123000-7 - Sprężarki

42413000-4 - Podnośniki i wciągniki do pojazdów mechanicznych

39294000-9 - Aparatura i sprzęt do celów demonstracyjnych

31682210-5 - Aparatura i sprzęt sterujący

38420000-5 - Przyrządy do mierzenia przepływu, poziomu i ciśnienia cieczy i gazów

31680000-6 - Elektryczne artykuły i akcesoria

44611410-3 - Zbiorniki do przechowywania oleju

38425000-0 - Urządzenia mechaniki płynów

43124000-8 - Maszyny wytaczające

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia cena najkorzystniejszej oferty wynosząca 447 418,65 zł brutto, przewyższa kwotę 408 360,90 zł brutto, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 447418,65 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 585234,00 PLN

2026-04-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy