Organizacja i realizacja pikników edukacyjnych „Szkoła w dobrym klimacie – modelowe rozwiązanie adaptacyjne do zmian klimatu na przykładzie ogrodów przyszkolnych w Krakowie” -FENX.02.04-IW.01-0062/24.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00188432
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00188432/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-08 10:58
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5b9c52da-0cc0-44fa-a3f7-b4e2b41920c2
Identyfikator
6793112799
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie organizacji imprezUsługi edukacyjne i szkolenioweUsługi edukacji młodzieżyArtykuły informacyjne i promocyjneMateriały reklamoweUsługi rozrywkowePomoce dydaktyczneSprzęt dydaktyczny

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROZRYWKOWE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
182 636,55 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00188432 z dnia 2026-04-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Organizacja i realizacja pikników edukacyjnych „Szkoła w dobrym klimacie – modelowe rozwiązanie adaptacyjne do zmian klimatu na przykładzie ogrodów przyszkolnych w Krakowie” -FENX.02.04-IW.01-0062/24.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 361777097

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Reymonta 20

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 30-059

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: 122010240

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zzm.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zzm.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zzm.krakow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Organizacja i realizacja pikników edukacyjnych „Szkoła w dobrym klimacie – modelowe rozwiązanie adaptacyjne do zmian klimatu na przykładzie ogrodów przyszkolnych w Krakowie” -FENX.02.04-IW.01-0062/24.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5b9c52da-0cc0-44fa-a3f7-b4e2b41920c2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00188432

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044458/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.14 Wyłonienie Wykonawcy w zakresie kompleksowej organizacji 15 pikników edukacyjnych na terenie szkół objętych projektem "Szkoła w dobrym klimacie"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, zgodnie z umową FENX.02.04-IW.01-0062/24, na realizację projektu „Szkoła w dobrym klimacie - modelowe rozwiązanie adaptacyjne do zmian klimatu na przykładzie ogrodów przyszkolnych w Krakowie.”.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00113273

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NP.26.2.1.26.KK4

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 182926,83 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia.
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy usług w zakresie kompleksowej organizacji i realizacji 15 pikników edukacyjnych dla zadania pn.: „Szkoła w dobrym klimacie – modelowe rozwiązanie adaptacyjne do zmian klimatu na przykładzie ogrodów przyszkolnych w Krakowie” - FENX.02.04-IW.01-0062/24, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.
1.1 Zamówienie współfinansowane jest ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, w ramach Działania FENX.02.04. Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom priorytetu FENX.02 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z EFRR, zgodnie z umową FENX.02.04-IW.01-0062/24 z dnia 24.11.2025r. na realizację projektu „Szkoła w dobrym klimacie - modelowe rozwiązanie adaptacyjne do zmian klimatu na przykładzie ogrodów przyszkolnych w Krakowie.”.
1.2 Zgodnie z art. 310 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
1.3 W ramach zamówienia należy wykonać kompleksową organizację i realizację 15 pikników edukacyjnych przy 15 szkołach, biorących udział w projekcie, zlokalizowanych na terenie Gminy Miejskiej Kraków tj.: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 18 ul. Litewska 34 30-014 Kraków, Szkoła Podstawowa nr 153 ul. Na Błonie 15D 30-147 Kraków, Szkoła Podstawowa nr 72 ul. Modrzewiowa 23 30-224 Kraków, Szkoła Podstawowa nr 67 ul. Kaczorówka 4 31-264 Kraków, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 14 ul. Stawowa 179 31-346 Kraków, Szkoła Podstawowa nr 21 im. Władysława Jagiełły ul. Batalionu Skała "AK" 31-272 Kraków, Szkoła Podstawowa nr 38 im. Bractwa Kurkowego ul. Francesco Nullo 31-543 Kraków, Szkoła Podstawowa nr 39 im. Bartosza Głowackiego ul. Jachowicza 5 31-564 Kraków, Szkoła Przysposabiająca do pracy nr 8 ul. Zamoyskiego 100 30-523 Kraków, Szkoła Podstawowa nr 91 im. Janusza Kusocińskiego os. Handlowe 4 31-935 Kraków, Szkoła Podstawowa nr 95 ul. Wileńska 9B 31-413 Kraków, Szkoła Podstawowa nr 142 im. Tadeusza Kościuszki ul. Drożyska 13 31-998 Kraków, Szkoła Podstawowa nr 37 os. Stalowe 18 31-922 Kraków, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 98 os. Na Stoku 52 31-708 Kraków, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 162 ul. Stojałowskiego 31 30-611 Kraków.
1.4 W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do przygotowania i przeprowadzenia każdego z pikników w oparciu o założenia projektu „Szkoła w dobrym klimacie – modelowe rozwiązanie adaptacyjne do zmian klimatu na przykładzie ogrodów przyszkolnych w Krakowie”, z podziałem na trzy główne bloki tematyczne:
1.4.1 I blok: Woda i klimat (tematy w ramach bloku, m.in.: obieg wody w przyrodzie, rola ogrodów deszczowych, sposoby retencji wody, zjawisko miejskiej wyspy ciepła, mikroklimat i spływ wody w obrębie danej szkoły),
1.4.2 II blok: Bioróżnorodność (tematy w ramach bloku, m.in.: znaczenie ograniczenia koszenia, znaczenie łąk kwietnych, rola martwego drewna, znaczenie stref biocenotycznych, ogrody warzywne, usługi ekosystemowe drzew, ekosystem gleby),
1.4.3 III blok: Gospodarka obiegu zamkniętego (tematy w ramach bloku, m.in.: kompostowanie, ponowne wykorzystanie wody, ograniczanie odpadów).
1.5 W ramach każdego pikniku Wykonawca zobowiązany jest do zrealizowania wszystkich trzech bloków tematycznych, przy czym w ramach każdego bloku należy zrealizować co najmniej 2 spośród wskazanych tematów. Wykonawca powinien zapewnić minimum 3 stanowiska z praktycznymi aktywnościami edukacyjnymi angażującymi uczestników z wykorzystaniem materiałów lub pomocy dydaktycznych. Program organizowanych pikników powinien uwzględnić aktywizację uczniów, nauczycieli wokół utrzymania i dalszego rozwijania rozwiązań, które zostaną wykonane na terenach szkół w ramach projektu. Zamawiający wymaga aby przygotowane i przekazywane materiały edukacyjne uczestnikom pikników były dostosowane treścią do poziomu rozwojowego i wiedzy uczniów, w tym również materiały w wersji dostępnej dla osób z niepełnosprawnościami. Każdy piknik powinien mieć charakter inkluzywny, interaktywny, edukacyjny i praktyczny, oparty o współpracę i zasadę uczenia się poprzez działanie.
1.6 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w Załączniku A do SWZ – Opis przedmiotu i zakres rzeczowy zamówienia.
1.7 Zamawiający wymaga przekazania Zamawiającemu całości materiałów edukacyjnych powstałych w ramach realizacji umowy, wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do tych materiałów, w zakresie określonym we wzorze umowy, opisie przedmiotu i zakresie rzeczowym zamówienia.
1.8 Zamawiający zaznacza, iż zaleca złożenie wraz z ofertą koncepcji stanowiska edukacyjnego podpisana przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego, dla potrzeb oceny w kryterium oceny i porównania ofert.
2. Wykonawca powinien wypełnić oraz podpisać formularz oferty wraz z załącznikami lub złożyć ofertę odpowiadającą ich treści, przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego oraz zamieścić za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl – adres profilu nabywcy https://platformazakupowa.pl/pn/zzm.krakow
UWAGA! Opatrzenie oferty właściwym podpisem musi nastąpić przed jej zaszyfrowaniem.
3. Wykonawca musi zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ i dołączyć do oferty wszystkie dokumenty i oświadczenia oraz załączniki przedstawione w SWZ, podpisane przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego.
4. Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79952000-2 - Usługi w zakresie organizacji imprez

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

80310000-0 - Usługi edukacji młodzieży

39294100-0 - Artykuły informacyjne i promocyjne

22462000-6 - Materiały reklamowe

92300000-4 - Usługi rozrywkowe

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

39162110-9 - Sprzęt dydaktyczny

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 182636,55 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 182636,55 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 182636,55 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo rozrywkowe Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1182272689

7.3.3) Ulica: Michała Oczapowskiego 17/30

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 01-843

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 182636,55 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-06-26

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wykonawca musi zapewnić realizację przedmiotu zamówienia sukcesywnie od dnia zawarcia umowy w terminie do 100 dni, liczonych od dnia zawarcia umowy, jednak nie później niż do dnia 26 czerwca 2026r.
2026-04-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi