Wykonanie okresowych przeglądów techn. wraz z czynnościami konserw. oraz napraw urządzeń instalacji systemu sygn. pożaru, instalacji oddymiania, dźwięk. systemu ostrzeg. DSO oraz dźwigu dla straży poż

Uniwersytet Śląski w Katowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00189112
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00189112/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-08 13:13
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5abbbe22-9432-4b68-bcca-7b0b75ddcc64
Identyfikator
6340197134
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu bezpieczeństwa

Wykonawcy

1 przyznane

IST Integracja Systemów Teletechnicznych Sp. z o.o.Katowice, PL · lot 0
984 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00189112 z dnia 2026-04-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie okresowych przeglądów techn. wraz z czynnościami konserw. oraz napraw urządzeń instalacji systemu sygn. pożaru, instalacji oddymiania, dźwięk. systemu ostrzeg. DSO oraz dźwigu dla straży poż

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Śląski w Katowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001347

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bankowa 12

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-007

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: 323591334

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@us.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: dzp.us.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://us.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie okresowych przeglądów techn. wraz z czynnościami konserw. oraz napraw urządzeń instalacji systemu sygn. pożaru, instalacji oddymiania, dźwięk. systemu ostrzeg. DSO oraz dźwigu dla straży poż

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5abbbe22-9432-4b68-bcca-7b0b75ddcc64

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00189112

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00123469

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.382.4.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 800000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie okresowych przeglądów wraz z czynnościami konserwacyjnymi oraz napraw urządzeń instalacji systemu sygnalizacji pożaru, instalacji oddymiania, dźwiękowego systemu ostrzegawczego (DSO) oraz dźwigu dla straży pożarnej w obiektach Uniwersytetu Śląskiego.
2) Zakres zamówienia obejmuje:
a) przegląd i czynności konserwacyjne SSP (system sygnalizacji pożaru) obejmujące: centrale, czujki, ostrzegacze pożarowe ROP, sygnalizatory akustyczne itp.),
b) przegląd i czynności konserwacyjne systemu oddymiania (SO) obejmujące centrale oddymiania, czujki, klapy, okna, (oddymiające i napowietrzające), przyciski oddymiania, przyciski ręcznego przewietrzania itp.,
c) przegląd i czynności konserwacyjne DSO (dźwiękowego systemu ostrzegawczego) obejmujące szafy RACK, głośniki, wzmacniacze, mikrofony itp.,
d) przegląd i konserwacja dźwigu dla straży pożarnej,
e) dokonanie wpisów do książki eksploatacji instalacji sygnalizacji pożaru i urządzeń przeciwpożarowych oraz sporządzenie protokołu przeglądu,
f) usuwanie usterek instalacji ppoż. powstałych w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń (np. włączenie się alarmu spowodowane usterką centrali, czujki itp.).
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz jego zakres określono w załączniku nr 2A do SWZ, który to dokument wraz ze wzorem umowy należy rozpatrywać łącznie
4)Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia został wykonany przez personel dysponujący odpowiednią wiedzą oraz uprawnieniami tj. świadectwa ukończenia szkoleń, kursów, certyfikaty itp. do wykonywania prac serwisowych i konserwacyjnych urządzeń firmy SIEMENS, ARITECH, INTEGRAL, SAGITTA, HONEYWELL, D+H, AWEX, PROTEC, BOSCH, PAUDIO, POLON ALFA i SCHRACK będących przedmiotem zamówienia. Wykonawca będzie zobowiązany się do przedstawienia ww. dokumentów na każde żądanie Zamawiającego po zawarciu umowy.
5) Termin realizacji zamówienia: od daty zawarcia umowy przez okres 24 miesięcy lub do wcześniejszego wyczerpania kwoty przeznaczonej przez Zamawiającego na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia, jeżeli jej wyczerpanie nastąpi przed upływem terminu obowiązywania umowy.
6) Szczegółowy wykaz sprzętów i obiektów objętych niniejszym postępowaniem zawarto w załączniku nr 2B do SWZ.
7) Wymagany minimalny okres gwarancji na wykonane prace naprawcze: 6 miesięcy licząc od daty odbioru potwierdzonego protokołem.
Wykonawca może wydłużyć gwarancję na wykonane prace naprawcze w stosunku do wymaganego minimalnego terminu wskazanego powyżej. Oferta przewidująca wydłużenie gwarancji otrzyma punkty w ramach oceny ofert z zastosowaniem kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej.
8) Wymagany minimalny okres gwarancji na wymienione części i urządzenia: co najmniej roczna gwarancja od momentu ich montażu, ale nie krótsza od gwarancji producenta.
9) Wymagany maksymalny czas reakcji serwisu (liczony od momentu zgłoszenia do momentu przybycia serwisu na miejsce i rozpoczęcie naprawy): 8 godzin.
Wykonawca może skrócić czas reakcji serwisu w stosunku do wymaganego maksymalnego terminu wskazanego powyżej. Oferta przewidująca skrócenie ww. terminu otrzyma punkty w ramach oceny ofert z zastosowaniem kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej.
10) Szczegółowe warunki realizacji zamówienia oraz warunki płatności zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50610000-4 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu bezpieczeństwa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 984000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 984000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 984000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: IST Integracja Systemów Teletechnicznych Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: IST Integracja Systemów Teletechnicznych Sp. z o.o.

7.3.3) Ulica: Lwowska 38

7.3.4) Miejscowość: Katowice

7.3.5) Kod pocztowy: 40-389

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 984000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

2026-04-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi