Usługa zarządzania nieruchomościami, do których Województwo Lubelskie posiada prawo własności lub użytkowania wieczystego

Województwo Lubelskie z siedzibą w Lublinie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00189399
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00189399/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-08 14:09
Lokalizacja
Lublin, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-27bfdb83-ab12-4f5a-90b8-2975d5d5051a
Identyfikator
7122904545
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy

Wykonawcy

1 przyznane

LUBELSKIE CENTRUM NIERUCHOMOŚCI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLublin, PL · lot 0
12 493 110 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00189399 z dnia 2026-04-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa zarządzania nieruchomościami, do których Województwo Lubelskie posiada prawo własności lub użytkowania wieczystego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Lubelskie z siedzibą w Lublinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019170

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Artura Grottgera 4

1.5.2.) Miejscowość: Lublin

1.5.3.) Kod pocztowy: 20-029

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.orlowska@lubelskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://umwl.bip.lubelskie.pl/index.php?id=85

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa zarządzania nieruchomościami, do których Województwo Lubelskie posiada prawo własności lub użytkowania wieczystego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-27bfdb83-ab12-4f5a-90b8-2975d5d5051a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00189399

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034520/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.34 Zlecenie zarządzania nieruchomościami do których Województwo Lubelskie posiada prawo własności lub użytkowania wieczystego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00154736

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt. 11 Ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320, z późn. zm.). Art. 214 ust. 1 pkt 11: zamówienie udzielane jest przez zamawiającego, o którym mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1, osobie prawnej, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób,

Dalsza część uzasadnienia w Informacjach dodatkowych.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OP-IV.272.30.2026.AO

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 12493110,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa zarządzania nieruchomościami, do których Województwo Lubelskie posiada prawo własności lub użytkowania wieczystego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 70330000-3 - Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 12493110,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Lubelskie Centrum Nieruchomości Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7123504026

7.3.3) Ulica: Artura Grottgera 2/5/14

7.3.4) Miejscowość: Lublin

7.3.5) Kod pocztowy: 20-029

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 12493110,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Dalsza część uzasadnienia:
Powołana Spółka Lubelskie Centrum Nieruchomości Sp. z o.o. w 100% jest spółką samorządową. Wydzielenie struktury
organizacyjnej poza podmiotowość j.s.t., podlegającej regułom rynkowym ułatwia wprowadzenie mechanizmów pełnej
kontroli nad uzyskiwanymi efektami poprzez zastosowanie systemów motywacyjnych adekwatnych do oczekiwanych
wyników przez właściciela. Systemy motywacyjne są standardem w spółkach prawa handlowego i dotyczą takich narzędzi
jak rozsądny zysk, którego poziom uzależniony jest od osiąganych wyników, czy wynagrodzenie zmienne dla członków
zarządu związane z realizacją celów zarządczych opartych na wskaźnikach efektywności ekonomicznej w zakresie
zarządzanych nieruchomości.
b) ponad 90 % działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez
zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której
mowa w lit. a,
Spółka będzie realizowała wyłącznie zadanie własne Województwa Lubelskiego w celu zagwarantowania efektywnego i
profesjonalnego zarządzania zasobem zgodnie z jego przeznaczeniem oraz obsługa zasobu w taki sposób, aby uzyskać
wysoki standard w zarządzaniu nieruchomościami.
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Spółka Lubelskie Centrum
Nieruchomości Sp. z o.o. w 100% jest spółką samorządową.
2026-04-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi