Remont dachu pawilonu w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Tołstoja

Gmina Miasta Tychy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00189935
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00189935/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-09 07:53
Lokalizacja
Tychy, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b02fdeb4-4f1c-47f5-b6eb-7f405a818db7
Identyfikator
6460013450
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychIzolacja cieplna

Wykonawcy

1 przyznane

AGATA WAŚKOMysłowice, PL · lot 0
516 600 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00189935 z dnia 2026-04-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dachu pawilonu w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Tołstoja

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Tychy

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Miasta Tychy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255507

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Niepodległości 49

1.5.2.) Miejscowość: Tychy

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.7.) Numer telefonu: 32 7763808

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umtychy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.umtychy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://tychy.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont dachu pawilonu w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Tołstoja

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b02fdeb4-4f1c-47f5-b6eb-7f405a818db7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00189935

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00047729/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remont dachu pawilonu w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Tołstoja

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00109829

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZP.271.7.2026.AW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 575821,48 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie dachu budynku pawilonu dydaktycznego Szkoły Podstawowej nr 7 w Tychach, obejmujących w szczególności wymianę istniejącego pokrycia dachowego wraz z robotami towarzyszącymi. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych, konstrukcyjnych, dekarskich oraz instalacyjnych (w zakresie instalacji odgromowej), wraz z pracami przygotowawczymi, demontażowymi, odtworzeniowymi, przeprowadzeniem niezbędnych prób i odbiorów oraz przekazaniem robót do użytkowania.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową oraz zaleceniami zawartymi w ekspertyzie technicznej dachu oraz zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane i aktami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie, sztuką budowlaną, technologią wykonywania robót, specyfikacjami technicznymi, a także wytycznymi producentów wyrobów i materiałów budowlanych.

Lokalizacja inwestycji:
Roboty będą realizowane w budynku pawilonu Szkoły Podstawowej nr 7, zlokalizowanym przy ul. Lwa Tołstoja 1 w Tychach, na działce ewidencyjnej nr 2340/69, obręb 0001 – Tychy.

Autor projektu:
Podstawą realizacji będzie dokumentacja projektowa oraz STWiOR autorstwa: STUDIO S1 sp. z o.o. ul. Lubelska 22 43-300 Bielsko – Biała.

Zakres prac obejmuje wykonanie następujących robót budowlanych:
1. Roboty rozbiórkowe i przygotowawcze – zakres robót obejmuje w szczególności:
- demontaż istniejącego pokrycia dachowego z papy termozgrzewalnej,
- demontaż obróbek blacharskich, elementów odwodnienia dachu oraz istniejących zwodów poziomych instalacji odgromowej,
- zabezpieczenie terenu robót oraz elementów budynku nieobjętych zamówieniem.

2. Roboty konstrukcyjne i dekarskie - zakres robót obejmuje w szczególności:
- miejscową wymianę lub naprawę deskowania połaci dachowych,
- wymianę pojedynczych lub wzmocnienie uszkodzonych elementów więźby,
- wymianę zawilgoconej wełny
- impregnację elementów drewnianych środkami ogniochronnymi oraz grzybo- i owadobójczymi,
- pokrycie dachowe z papy termozgrzewalnej (warstwa podkładowa i wierzchniego krycia) zgodnie z dokumentacją projektową,
- wykonanie nowych obróbek blacharskich attyk, okapów, kominów oraz innych elementów dachu,
- częściowa wymiana rynien
- demontaż i ponowny montaż pionów spustowych
- podniesienie okien dachowych
- remont i uszczelnienie przejść dachowych, w tym okien połaciowych oraz kominów,
- wymianę lub naprawę rynien i rur spustowych w zakresie niezbędnym do prawidłowego odwodnienia dachu.

3. Instalacja odgromowa - zakres robót obejmuje w szczególności:
- wymiana instalacji odgromowej połaci dachowej (zwody poziome oraz maszty odgromowe), zgodnie z obowiązującymi normami oraz dokumentacją branżową.

4. Roboty uzupełniające - zakres robót obejmuje w szczególności:
- roboty malarskie stropów wraz z przygotowaniem podłoża
- usunięcie wykwitów i zacieków po zalaniach
- obudowa elementów konstrukcji płytami gipsowo-kartonowymi
- prace porządkowe
- wymiana kosza ochronnego drabiny
- roboty zabezpieczające

Dokumentacja projektowa stanowi załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45321000-3 - Izolacja cieplna

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 17

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 16

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 516600,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1012679,92 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 516600,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FHU AVAKO Agata Waśko

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 2220693621

7.3.3) Ulica: ul. Piastowska 14/6

7.3.4) Miejscowość: Mysłowice

7.3.5) Kod pocztowy: 41-400

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 516600,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane