ZP.260.3.2024 Dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E i świadczenie usług dystrybucji
Sąd Rejonowy w Chełmie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00506851
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00506851/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-09-19 10:25
- Lokalizacja
- Chełm, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d9478e62-825b-4455-a9d0-dc32f11df41d
- Identyfikator
- 5631066206
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00506851 z dnia 2024-09-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
ZP.260.3.2024 Dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E i świadczenie usług dystrybucji
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Rejonowy w Chełmie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000322985
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 16
1.5.2.) Miejscowość: Chełm
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-100
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gospodarczy@chelm.sr.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.chelm.sr.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d9478e62-825b-4455-a9d0-dc32f11df41d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Wymiar Sprawiedliwości
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
ZP.260.3.2024 Dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E i świadczenie usług dystrybucji2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d9478e62-825b-4455-a9d0-dc32f11df41d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00506851
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00259123/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa gazu ziemnego i świadczenie usług dystrybucji
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00467849
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.260.3.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:
1. Znak sprawy nadany przez Zamawiającego: ZP.260.3.2024.
2. Nazwy i kody określone według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
• 09123000-7 — gaz ziemny
• 65200000-5 — przesył gazu
3. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i dystrybucja gazu ziemnego wysokometanowego typu E do budynku Sądu Rejonowego w Chełmie przy ul. Plac Kościuszki 3 z zastrzeżeniem, iż:
1) Umowa wchodzi w życie z dniem podpisania przez obie Strony.
2) Dostawy rozpoczną się od 01.10.2024 r. z zastrzeżeniem, że warunkiem rozpoczęcia dostaw jest pozytywne zgłoszenie umowy do OSD zgodnie z terminami i zasadami wynikającymi z IRiESD.
3) Umowa zawarta zostaje na czas określony do dnia 30.09.2025r.
Dostawa i dystrybucja gazu ziemnego będzie realizowana na podstawie umowy kompleksowej zawierającej postanowienia dotyczące sprzedaży i dystrybucji gazu ziemnego.
4. Umowa dotycząca zamówienia realizowana będzie na warunkach, określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U z 2024 r., poz. 266 t.j.), Kodeksu cywilnego oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie.
5. Sąd Rejonowy w Chełmie nie jest zwolniony od akcyzy
na wyroby gazowe zgodnie z ustawą z dnia 6 grudnia
2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U z 2023 r., poz. 1723.).
6. Grupa taryfowa obowiązująca u Operatora Systemu Dystrybucyjnego tj. PSG Sp. z o.o. do jakiej został zakwalifikowany punkt poboru paliwa gazowego to grupa W-5.
7. Dostarczony gaz ziemny zużywany będzie przez dwa kotły kondensacyjne o mocy 90,2 kW każdy.
8. Na koszt realizacji przedmiotu zamówienia składają się:
1) opłata za gaz (paliwo gazowe);
2) opłata abonamentowa;
3) opłata dystrybucyjna stała;
4) opłata dystrybucyjna zmienna;
5) wartość akcyzy.
9. Rozliczenia za dystrybucję paliwa gazowego odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układu
pomiarowego.
10. Koszty niezbilansowania ponosi Sprzedawca;
11. Dane miejsca odbioru:
Nr warunków przyłączenia: WD00/0000053857/00001/2021/00000; POD 8018590365500041777010
Nazwa miejsca odbioru: budynek Sądu Rejonowego w Chełmie przy ul. Plac Kościuszki 3;
Oddział OSD - Lublin.
Grupa Taryfowa OSD: W-5
Grupa Taryfowa Sprzedawcy: W-5
Numer układu pomiarowego (Gazomierza): po wyborze dostawcy zostanie zainstalowany gazomierz
Operator Systemu Dystrybucyjnego - PSG Sp. z o.o. Oddział w Lublinie.
Moc umowna:165 kWh/h
12. Planowa data rozpoczęcia dostarczania paliwa gazowego:
1) Umowa wchodzi w życie z dniem podpisania przez obie Strony.
2) Dostawy rozpoczną się od dnia 1 października 2024 r. z zastrzeżeniem, że warunkiem rozpoczęcia dostaw
jest pozytywne zgłoszenie umowy do OSD zgodnie z terminami i zasadami wynikającymi z IRiESD.
3) Umowa zawarta zostaje na czas określony do dnia 30.09.2025 r.
13. Szacunkowe zapotrzebowanie na paliwo gazowe przyjęte zostało do obliczenia szacunkowej wartości zamówienia, co może odbiegać od faktycznego wykorzystania paliwa gazowego i w żadnym razie nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Prognozowane zużycie gazu ma charakter orientacyjny, bowiem nie można z góry ustalić ilości, która zostanie dostarczona Zamawiającemu i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu paliwa gazowego w podanej ilości. Prognozowane szacunkowe dostawy paliwa w poszczególnych miesiącach:
1) październik 2024 r. -7 000 kWh
2) listopad 2024 r. - 35 000 kWh
3) grudzień 2024 r. - 38 000 kWh
4) styczeń 2025 r. - 45 000 kWh
5) luty 2025 r. - 30 000 kWh
6) marzec 2025 r. – 30 000 kWh
7) kwiecień 2025 r. - 14 000 kWh
8) maj 2025 r. - 5 000 kWh
9) czerwiec 2025 r. – 0 kWh
10) lipiec 2025 r. – 0 kWh
11) sierpień 2025 r. - 0 kWh
12) wrzesień 2025 r. - 5 000 kWh
RAZEM: 209 000 kWh.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
65200000-5 - Przesył gazu i podobne usługi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 78304,67 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 78304,67 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 78304,67 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9730421440
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 78304,67 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-09-30| 2024-09-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |