DOSTAWA PIECZYWA I CIASTA CUKIERNICZEGO

4. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00190074
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00190074/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-09 08:37
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-62d55df8-25e9-4b48-bcbe-af6ff98cf510
Identyfikator
8992228956
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

PieczywoBułeczkiChlebProdukty dietetyczneCiastaWyroby ciastkarskieDrożdżeSucharkiRóżne produkty spożywcze

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00190074 z dnia 2026-04-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
DOSTAWA PIECZYWA I CIASTA CUKIERNICZEGO

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: 4. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 930090240

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Weigla 5

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-981

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.pub@4wsk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.4wsk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/4wsk/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

DOSTAWA PIECZYWA I CIASTA CUKIERNICZEGO

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-62d55df8-25e9-4b48-bcbe-af6ff98cf510

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00190074

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00022674/22/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.14 Dostawa pieczywa i wyrobów cukierniczych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00159948

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 4WSzKzP.SZP.2612.23.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa pieczywa i ciasta cukierniczego

4.5.3.) Główny kod CPV: 15811000-6 - Pieczywo

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

15811400-0 - Bułeczki

15811100-7 - Chleb

15882000-4 - Produkty dietetyczne

15812200-5 - Ciasta

15812100-4 - Wyroby ciastkarskie

15898000-9 - Drożdże

15821150-5 - Sucharki

15800000-6 - Różne produkty spożywcze

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
Postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zamawiający w formularzu cenowym w pozycjach: 18 (paszteciki z kapustą i pieczarkami) i 19 (pieczywo PKU niskobiałkowe) w kolumnie 3 podał nieprawidłowe j.m. wpisując błędnie zamiast Kg jako j.m. Szt. Jednocześnie Zamawiający pozostawił Wykonawcy do wypełnienia kolumnę 6 w której należało podać wartość jednostkową netto (zł) za 1 kg.
W związku z powyższym Wykonawcy złożyli różne oferty to znaczy: jeden z Wykonawców sam poprawił w ofercie nieprawidłowe j.m. na kg, drugi złożył ofertę podając wartości sugerujące wycenę za 1 kg, a trzeci Wykonawca zaoferował ceny sugerujące wycenę za 1 szt. W wyniku błędu Zamawiającego, złożone oferty stały się nieporównywalne i dalsze działania w postaci wyjaśnień, czy poprawy omyłek nie mogłyby mieć miejsca ze względu na zaistniałe okoliczności, które stanowią niemożliwą do usunięcia wadę uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Podstawa prawna:
Art. 255 pkt 6 ustawy Pzp.
2026-04-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy