Stabilizacja skarpy podtrzymującej korpus drogi powiatowej nr 3237D w miejscowości Gorzanów - dokumentacja techniczna

Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00192148
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00192148/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-10 08:09
Lokalizacja
Kłodzko, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-43ced7cf-5215-4fad-a115-b154268c67f0
Identyfikator
890723858
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

IMC PROJEKT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
355 347 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00192148 z dnia 2026-04-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Stabilizacja skarpy podtrzymującej korpus drogi powiatowej nr 3237D w miejscowości Gorzanów - dokumentacja techniczna

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890723858

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wyspiańskiego 2k

1.5.2.) Miejscowość: Kłodzko

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 74/868 01 80

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zdp.klodzko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zdp.bip.klodzko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_klodzko

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


działalność usługowa wspomagająca transport lądowy, zarządzanie drogami powiatowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Stabilizacja skarpy podtrzymującej korpus drogi powiatowej nr 3237D w miejscowości Gorzanów - dokumentacja techniczna

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-43ced7cf-5215-4fad-a115-b154268c67f0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00192148

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045687/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.10 Stabilizacja skarpy podtrzymującej korpus drogi powiatowej nr 3237D w miejscowości Gorzanów - dokumentacja techniczna

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00127453

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDP.241.04.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 398373,98 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: wykonanie i dostarczenie zamawiającemu dokumentacji technicznej. Opracowanie powinno obejmować projekt stabilizacji skarpy oraz projekt odbudowy odcinka drogi powiatowej przyległego do stabilizowanej skarpy.
2. Sporządzona w ramach niniejszego zamówienia dokumentacja techniczna ma zawierać:
1) mapę do celów projektowych;
2) projekt budowlany wraz ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami wymaganymi do przygotowania wniosku o wydanie decyzji ZRiD, w tym w szczególności projekt architektoniczno-budowlany, wymagane uzgodnienia i opinie, niezbędne podziały nieruchomości oraz mapy - 5 egz.;
3) uzgodnienie z wojewódzkim konserwatorem zabytków – z uwagi na lokalizację inwestycji w strefie obserwacji archeologicznej oraz na obszarze złóż wód mineralnych;
4) projekt robót geologicznych oraz dokumentację geologiczno-inżynierską - 5 egz.;
5) projekt techniczny - 5 egz.;
6) szczegółową specyfikację techniczną wykonania i odbioru - 1 egz.;
7) kosztorys inwestorski z podziałem na wskazane elementy zakresu rzeczowego - 1 egz.;
8) kosztorys ofertowy oraz przedmiar robót - 1 egz.;
9) projekt docelowej organizacji ruchu - 4 egz.;
10) w imieniu Zamawiającego należy uzyskać decyzję zezwalającą na realizację inwestycji ZRiD.
Wszystkie elementy dokumentacji należy w formie elektronicznej zapisać na nośniku CD.
Wszystkie elementy dokumentacji należy w formie elektronicznej zapisać na nośniku elektronicznym (CD/DVD/pendrive).
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
1) Informacje o drodze:
- klasa drogi: Z (zbiorcza) – realizacja robót projektowych na podstawie Roz-porządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych (Dz. U. 2022 poz. 1518) oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 września 2025 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych (Dz. U. 2025 poz. 1352).
- lokalizacja: gmina Bystrzyca Kłodzka
- długość odcinka opracowania projektu: ok. 200 m wraz z terenem przyległym (wysoka skarpa, mur oporowy)
2) Zakres rozwiązań projektowych:
- przebudowa i rozbudowa nawierzchni jezdni wraz ze wzmocnieniem kon-strukcji jej podbudowy dla ruchu kategorii KR2,
- stabilizacja skarpy wraz z jej odpowiednim przygotowaniem do wykonania nowej konstrukcji jezdni.
- zabezpieczenie stabilności skarpy
- budowa ciągu pieszego
- przebudowa elementów pasa drogowego takich jak: pobocza, poszerzenia jezdni, zjazdy do przyległych posesji,
- przebudowa i budowa elementów odwodnienia drogi, takich jak: elementy kanalizacji deszczowej
- montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu (bariery, poręcze),
- budowa niezbędnych elementów ulic, takich jak: obrzeża, krawężniki, chodniki - chodniki wykonać z kostki kamiennej w porozumieniu z konserwato-rem zabytków.
- uzgodnienia i zabezpieczenia rozwiązań kolizji z urządzeniami obcymi występującymi w obrębie pasa drogowego,
- wykonanie docelowej organizacji ruchu na drodze, dostosowanej do zaprojektowanej przebudowy drogi (oznakowanie pionowe i poziome).
- wykonanie projektu organizacji ruchu na czas robót, z wykonaniem stosownych zamknięć i objazdów.
SZCZEGÓŁOWA LOKALIZACJA I WYTYCZNE DLA PROJEKTANTA STANOWIĄ ZAŁĄCZNIK NR 11 DO SWZ – DOKUMENTACJA TECHNICZNA I PROJEKTOWA
3) Zamówienie obejmuje:
- wykonanie we własnym zakresie aktualnej mapy do celów projektowych w skali 1:500. Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ROZWOJU z dnia 18 sierpnia 2020 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geode-zyjnego, ROZDZIAŁ 6 MAPA DO CELÓW PROJEKTOWYCH.
- wykonanie opracowania projektowego zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo Budowlane z dnia 13.02.2020 r.
• projekt budowlany z załącznikami w ilości papierowej - 5 egz.
• projekt robót geologicznych oraz dokumentację geologiczno-inżynierską - 5 egz.
• projekt techniczny w ilości papierowej - 5 egz. (projekt techniczny ma stanowić pełne uszczegółowienie technologiczo-wykonawcze całego zakresu projektu budowlanego).
- wykonanie szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych w ilości papierowej - 1 egz.
- wykonanie przedmiaru robót w ilości papierowej - 1 egz.
- wykonanie kosztorysu inwestorskiego w ilości papierowej - 1 egz.
- wykonanie kosztorysu ofertowego w ilości papierowej - 1 egz.
- wykonanie projektu ZMIANY docelowej organizacji ruchu drogowego (oznakowanie pionowe i poziome) w ilości papierowej - 4 egz. Wraz z za-twierdzeniem w organie zarządzającym ruchem drogowym.
- uzyskanie opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów, których obowiązek dołączenia wynika z przepisów odrębnych ustaw,
- W IMIENIU INWESTORA: uzyskanie decyzji ZRiD.
- wykonanie całej, w/w dokumentacji w formie numerycznej na płycie CD lub na dysku zewnętrznym (pliki wersji cyfrowej należy dostarczyć w formatach pdf - całość dokumentacji, doc - opisy techniczne, SST, kosztorysy oraz dwg - część rysunkowa projektów).
- W ramach uzgodnionej ceny ofertowej Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia nadzoru autorskiego nad wykonanym opracowaniem projektowo-kosztorysowym (tj. nadzór nad zgodnością realizowanej inwestycji z projektem oraz uzgadnianie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do projektu). W trakcie prowadzenia zaprojektowanych robót budowlanych Wykonawca zobowiązany jest do wizyt na terenie bu-dowy (minimum 3) na pisemne wezwanie Zamawiającego złożone z minimum trzydniowym wyprzedzeniem. Pobyt projektanta na budowie wynikający z błędów projektowych nie jest pobytem w ramach nadzoru autorskiego.
4. Dokumentacja sporządzona w ramach niniejszego zamówienia powinna być kompletna pod względem uzyskania decyzji ZRiD.
5. Opracowanie powinno zostać wykonane na aktualnych mapach do celów projektowych lub mapach aktualnych z zasobów geodezyjnych ośrodka.
6. Opracowanie projektowe powinno zostać zlokalizowane w obrębie granic ewidencyjnych pasa drogowego a w przypadku konieczności skorzystania w opracowaniu z gruntów przyległych należy uzyskać w imieniu Zamawiającego stosowne zgody oraz przygotować niezbędne materiały (podziały) dla zajęcia gruntu na cele bu-dowlane i opłatę stosownych odszkodowań.
7. Wszystkie projektowane parametry techniczne drogi muszą spełniać warunki Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych (Dz. U. 2022 poz. 1518). W przypadku braku możliwości zaprojektowania elementów pasa drogowego o parametrach zgodnych z obowiązującymi przepisami należy, w ramach opracowania uzyskać zgodę na odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych.
8. Przygotowanie dokumentacji powinno obejmować również uzyskanie: - decyzji o zagospodarowaniu terenu lub wypisu z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego; - uzyskania decyzji lub opinii środowiskowych; - opinii lub pozwo-leń wodno-prawnych dotyczących wszystkich projektowanych urządzeń wodnych.
9. Dokumentacja sporządzona w ramach niniejszego zamówienia powinna być opracowana zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami, ustawami, warunkami tech-niczno-budowlanymi, normami w tym z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454).
10. W ramach uzgodnionej ceny ofertowej Wykonawca zobowiązany jest do przygotowywania odpowiedzi na pytania Wykonawców robót budowlanych, udzielanie wy-jaśnień dotyczących opracowanej dokumentacji projektowej oraz dokonywanie ewentualnych modyfikacji (poprawek i uzupełnień) w opracowanej dokumentacji projektowej, których konieczność wprowadzenia wynikać będzie z zadawanych py-tań a także wniesionych odwołań i udzielanych odpowiedzi w ramach prowadzone-go zamówienia publicznego na realizację robót budowlanych dla przedsięwzięcia będącego przedmiotem niniejszego zamówienia, aż do czasu wyłonienia Wyko-nawcy robót budowlanych.
11. W ramach uzgodnionej ceny ofertowej Wykonawca zobowiązuje się do pełnienia nadzoru autorskiego w zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji inwestycji oraz w sposób pozwalający na dotrzymanie terminów wykonania robót.
12. Zamawiający udzieli Wykonawcy pełnomocnictwa do występowania w jego imieniu z wnioskami o udzielenie niezbędnych decyzji, pozwoleń, postanowień, zezwo-leń i opinii, po wcześniejszym wystąpieniu Wykonawcy do Zamawiającego o ich udzielenie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 355347,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 465486,12 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 355347,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: IMC Projekt Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7011125223

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

RoadCom Sp. z o.o. - pełnienie funkcji projektanta

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 355347,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi