Budowa drogi dla pieszych i rowerów w miejscowościach Chocicza Wielka-Białężyce w ramach projektu „Rozwój zrównoważonej mobilności w Gminie Września”
Gmina Września
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00192165
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00192165/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-04-10 08:17
- Lokalizacja
- Września, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-182bcc1a-5e7e-405f-bf43-f7128cce4102
- Identyfikator
- 7891001386
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00192165 z dnia 2026-04-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi dla pieszych i rowerów w miejscowościach Chocicza Wielka-Białężyce w ramach projektu „Rozwój zrównoważonej mobilności w Gminie Września”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Września
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258069
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Września
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-300
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetarg@wrzesnia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.wrzesnia.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/wrzesnia1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi dla pieszych i rowerów w miejscowościach Chocicza Wielka-Białężyce w ramach projektu „Rozwój zrównoważonej mobilności w Gminie Września”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-182bcc1a-5e7e-405f-bf43-f7128cce4102
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00192165
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045615/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa drogi dla pieszych i rowerów w miejscowościach Chocicza Wielka-Białężyce
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie realizowane w ramach programu: Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 Priorytet 3: Fundusze europejskie dla zrównoważonej mobilności miejskiej w Wielkopolsce Działanie 3.1 Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00101921
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-271 / 10 / WIK-RI / 2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1280949,33 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z budową drogi dla pieszych i rowerów w miejscowościach Chocicza Wielka-Białężyce w ramach projektu „Rozwój zrównoważonej mobilności w Gminie Września” wg dokumentacji projektowej, przedmiarów robót oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych przekazanych przez Zamawiającego wraz z SWZ. Zamówienie realizowane w ramach programu: Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 Priorytet 3: Fundusze europejskie dla zrównoważonej mobilności miejskiej w Wielkopolsce Działanie 3.1 Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej
2. W ramach budowy drogi dla pieszych i rowerów w miejscowościach Chocicza Wielka-Białężyce powstanie droga pieszo-rowerowa o długości ok. 1515 m o nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych. Zadanie obejmuje budowę ścieżki o szerokości netto 2,5m poza terenem zabudowanym oraz 3,0 m w terenie zabudowanym. Przy ścieżce przewidziano miejsca odpoczynku. Wykonany zostanie również chodnik o szerokości 2,5m dochodzący do jezdni drogi oraz po drugiej stronie jezdni odcinek chodnika o szerokości netto 2,0m na długości 35m. Dodatkowo w ramach robót przewidziano nasadzenia drzew.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (zakres robót) oraz warunki ich realizacji zawiera dokumentacja załączona do Specyfikacji Warunków Zamówienia, a w szczególności:
a) dokumentacja projektowa,
b) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
c) przedmiary robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 16
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 15
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1156590,68 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2377323,69 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1156590,68 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KOST-BUD PIOTR DRUCHLIŃSKI
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 667-173-27-04
7.3.3) Ulica: JAROSZYN KOLONIA 8A
7.3.4) Miejscowość: LĄD
7.3.5) Kod pocztowy: 62-405
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1156590,68 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający informuje, że jedna z ofert została złożona dwukrotnie. Z uwagi na to, że jej treść była identyczna i nie różniła się niczym od siebie mamy tutaj do czynienia z jedną ofertą, którą omyłkowo powielono. Mając na uwadze powyższe w postępowaniu zostało złożonych 16 ofert i taka ilość została ujęta w sekcji VI pkt 6.1) ogłoszenia.| 2026-04-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |