Bieżąca konserwacja, drobne naprawy oraz usługa pogotowia dźwigowego dla dźwigów w obiektach Politechniki Krakowskiej

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00192739
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00192739/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-10 10:48
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7a97e167-a504-46be-9cdf-df5d9167ff10
Identyfikator
6750006257
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji wind

Wykonawcy

1 przyznane

ZID-COM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
152 717,24 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00192739 z dnia 2026-04-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Bieżąca konserwacja, drobne naprawy oraz usługa pogotowia dźwigowego dla dźwigów w obiektach Politechniki Krakowskiej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001560

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 24

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-155

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@pk.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pk.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pk.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Bieżąca konserwacja, drobne naprawy oraz usługa pogotowia dźwigowego dla dźwigów w obiektach Politechniki Krakowskiej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7a97e167-a504-46be-9cdf-df5d9167ff10

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00192739

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00078845/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 Przeglądy i konserwacja dźwigów (wind) osobowych i towarowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00107855

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KA-2/002/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest bieżąca konserwacja, drobne naprawy oraz usługa pogotowia dźwigowego dla dźwigów w obiektach Politechniki Krakowskiej zlokalizowanych przy ul. Kamiennej 17, ul. Kanoniczej 1, Warszawskiej 24, Podchorążych 1, ul. Lea 114, al. Jana Pawła II 37, ul. Skarżyńskiego 1, 3, 5, 7, 9 w Krakowie.
Wykonawca w ramach niniejszego zamówienia przeprowadzi konserwację zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym wymaganiami Urzędu Dozoru Technicznego, odpowiednimi normami PN/EN, instrukcjami producentów dźwigów z uwzględnieniem wskazanych comiesięcznych czynności, a także do:
a) Wykonania napraw drobnych polegających na regeneracji, regulacji lub wymianie uszkodzonych elementów dźwigu wymagających użycia materiałów wymienionych pkt. 5 OPZ wraz z oczyszczaniem i sprzątaniem elementów wchodzących w skład dźwigu;
b) sprawdzenia skuteczności ochrony przeciwporażeniowej i pomiarów rezystancji izolacji obwodów elektrycznych dźwigu;
c) utrzymania całodobowego pogotowia dźwigowego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do niniejszej SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz załącznik nr 4 do SWZ – Projekt umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50750000-7 - Usługi w zakresie konserwacji wind

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 152717,24 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 188555,16 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 152717,24 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZID-COM Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5252331503

7.3.3) Ulica: ul. Srebrna 6

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-810

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 152717,24 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi