Zakup z dostawą sprzętu specjalistycznego do robót drogowych, komunalnych oraz utrzymania dróg dla potrzeb MPGKiM ZB

MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ ZAKŁAD BUDŻETOWY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00194142
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00194142/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-10 20:13
Lokalizacja
Łomża, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ba849ba5-31e8-4fe2-840f-282fa9f37ae0
Identyfikator
7180051964
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Różny sprzęt ogrodniczySprzęt do konserwacji dróg

Wykonawcy

2 przyznane

KRZYSZTOF CICHOCKIŁódź, PL · lot 2
17 108,07 PLN
"HITAKO" S.C., BOGUSŁAW KULESZA, MIROSŁAW BAJGUSBiałystok, PL · lot 3
49 133 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00194142 z dnia 2026-04-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup z dostawą sprzętu specjalistycznego do robót drogowych, komunalnych oraz utrzymania dróg dla potrzeb MPGKiM ZB

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ ZAKŁAD BUDŻETOWY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450011423

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Akademicka 22

1.5.2.) Miejscowość: Łomża

1.5.3.) Kod pocztowy: 18-400

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dat@mpgkim.lomza.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip-lomza.pl/mpgkim/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1258074

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup z dostawą sprzętu specjalistycznego do robót drogowych, komunalnych oraz utrzymania dróg dla potrzeb MPGKiM ZB

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ba849ba5-31e8-4fe2-840f-282fa9f37ae0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00194142

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00077593/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Zakup z dostawą zamiatarki chodnikowej, sprzętu specjalistycznego do robót drogowych, komunalnych oraz utrzymania dróg dla potrzeb MPGKiM ZB

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00100558

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 163821,14 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia w zakresie Części nr 1 zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej karczownicy samojezdnej. Karczownica musi spełniać wymagania określone w Rozdziale III SWZ, przy czym zamawiający dopuszcza złożenie oferty z wyposażeniem i o parametrach wyższych niż opisane. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganiami został zawarty w Rozdziale III SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 16160000-4 - Różny sprzęt ogrodniczy

4.5.5.) Wartość części: 21951,22 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia w zakresie Części nr 2 zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej malowarki drogowej do wykonywania oznakowania poziomego. Malowarka musi spełniać wymagania określone w Rozdziale III SWZ, przy czym zamawiający dopuszcza złożenie oferty z wyposażeniem i o parametrach wyższych niż opisane. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganiami został zawarty w Rozdziale III SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34921000-9 - Sprzęt do konserwacji dróg

4.5.5.) Wartość części: 85365,85 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia w zakresie Części nr 3 zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej zalewarki drogowej. Zalewarka musi spełniać wymagania określone w Rozdziale III SWZ, przy czym zamawiający dopuszcza złożenie oferty z wyposażeniem i o parametrach wyższych niż opisane. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganiami został zawarty w Rozdziale III SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34921000-9 - Sprzęt do konserwacji dróg

4.5.5.) Wartość części: 14227,64 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia w zakresie Części nr 4 zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej zagęszczarki rewersyjnej. Zagęszczarka musi spełniać wymagania określone w Rozdziale III SWZ, przy czym zamawiający dopuszcza złożenie oferty z wyposażeniem i o parametrach wyższych niż opisane. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganiami został zawarty w Rozdziale III SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34921000-9 - Sprzęt do konserwacji dróg

4.5.5.) Wartość części: 42276,42 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie w zakresie Części nr 1 zamówienia zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 3 uPzp. Zgodnie z art. 255 pkt 3 uPzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 27.000,00 zł brutto, natomiast cena najkorzystniejszej oferty (złożonej przez Mir – Best Artur Żornaczuk) wyniosła 41.820,00 zł brutto.
Mając powyższe na uwadze Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie w zakresie Części nr 1 zamówienia.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie w zakresie Części nr 2 zamówienia zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 2 uPzp.
Zgodnie z art. 255 pkt 2 uPzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli wszystkie wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
Oferta Wykonawcy Tramad Serwis Opole Sp. z o.o. została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 uPzp. Oferta wymienionego Wykonawcy była jedyną ofertą złożoną w przedmiotowym postępowaniu w zakresie Części nr 2 zamówienia. Mając powyższe na uwadze Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie w zakresie Części nr 2 zamówienia.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 17108,07 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 17108,07 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 17108,07 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: HYDROG Zakład Budowy Maszyn Eksport Import Krzysztof Cichocki

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7290104756

7.3.3) Ulica: Demokratyczna 119 BC

7.3.4) Miejscowość: Łódź

7.3.5) Kod pocztowy: 93-348

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 17108,07 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-03-15

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 43542,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 49133,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 49133,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Nie ustanowiono pełnomocnika (oferta została złożona przez przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej pn. "HITAKO" S.C. B. Kulesza, M. Bajgus)

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: 1. "HITAKO" Bogusław Kulesza-wspólnik spółki cywilnej 2. "HITAKO" Mirosław Bajgus-wspólnik spółki cywilnej

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5421029630

7.3.3) Ulica: Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6A lok. 5

7.3.4) Miejscowość: Białystok

7.3.5) Kod pocztowy: 15-888

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 49133,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-03-15
2026-04-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy