Bezgotówkowy zakup paliw w postaci: benzyny bezołowiowej Pb-95 i oleju napędowego wraz z usługą mycia pojazdów eksploatowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego na okres 20 miesięcy

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00194335
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00194335/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-13 07:57
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-91cca94b-7ca8-450b-9ba4-8706f5877a65
Identyfikator
9542770064
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Ropa naftowa i destylatyBenzyna bezołowiowaOlej napędowyMycie samochodów i podobne usługi

Wykonawcy

1 przyznane

ORLEN SPÓŁKA AKCYJNAPłock, PL · lot 0
615 723,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00194335 z dnia 2026-04-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Bezgotówkowy zakup paliw w postaci: benzyny bezołowiowej Pb-95 i oleju napędowego wraz z usługą mycia pojazdów eksploatowanych przez
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego na okres 20 miesięcy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276254650

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Juliusza Ligonia 46

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-037

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@slaskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.slaskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.slaskie.pl/ogloszenia_i_aktualnosci/zamowienia_publiczne/zamowienia_wszczete_od_dnia_01012021_r/zamowienia_do_kwot_unijnych/?p=2026%5ETryb+podstawowy%5Eaktualne

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Bezgotówkowy zakup paliw w postaci: benzyny bezołowiowej Pb-95 i oleju napędowego wraz z usługą mycia pojazdów eksploatowanych przez
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego na okres 20 miesięcy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-91cca94b-7ca8-450b-9ba4-8706f5877a65

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00194335

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034980/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.10 paliwo do samochodów służbowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZ-ZP.272.2.2.2026.AWB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 514648,29 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Bezgotówkowy zakup paliw w postaci: benzyny bezołowiowej Pb-95 i oleju napędowego wraz z usługą mycia pojazdów eksploatowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego na okres 20 miesięcy.
2. Zamówienie obejmuje zakup paliw oraz usługę mycia samochodów. Określa się planowaną ilość zapotrzebowania na paliwa oraz usługę mycia samochodów dla Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy:
 75 000 litrów benzyny bezołowiowej Pb-95 (z zastrzeżeniem awaryjnego tankowania, polegającego na tankowaniu benzyny bezołowiowej Pb-98 – opisanego w pkt 16), spełniającej wymagania normy PN-EN ISO 4259-1:2018-01/A1:2020-03, PN-EN ISO 4259-2:2018-01 oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1018);
 25 000 litrów oleju napędowego, spełniającego wymagania normy PN-EN ISO 4259-1:2018-01/A1:2020-03, PN-EN ISO 4259-2:2018-01 oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1018):
 500 myć, przez usługę mycia samochodu rozumie się wykorzystanie programu myjni obejmującego minimum: mycie i suszenie kół, mycie aktywną pianą, mycie szamponem, woskowanie.

3. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowi Załącznik nr 3 do SWZ /Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy.

4. Projektowane postanowienia umowy w sprawie powyższego zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy znajdują się w Załączniku nr 2 do SWZ.

5. Instrukcje dla Wykonawcy znajdują się na Platformie pod adresem:
https://slaskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&clientName=slaskie&USER_MENU_HOVER=publicFilesList

4.5.3.) Główny kod CPV: 09130000-9 - Ropa naftowa i destylaty

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09132100-4 - Benzyna bezołowiowa

09134100-8 - Olej napędowy

50112300-6 - Mycie samochodów i podobne usługi

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 615723,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 615723,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 615723,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ORLEN Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7740001454

7.3.3) Ulica: ul. Chemików 7

7.3.4) Miejscowość: Płock

7.3.5) Kod pocztowy: 09-411

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 615723,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Dotyczy: . sekcji VII pkt. 7.2.)

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy:

Wybrany Wykonawca jest spółką Skarbu Państwa.

Dotyczy: sekcji VIII pkt. 8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

8.3.) Wykonawca będzie realizował przedmiot umowy sukcesywnie przez 20 miesięcy od dnia zawarcia umowy lub do wyczerpania maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy określonego w § 3 ust. 1 umowy, w zależności od tego, które ze zdarzeń nastąpi wcześniej.
2026-04-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy