Opracowanie dokumentacji projektowych dla realizacji zadań przy drogach gminnych na terenie Gminy Strawczyn

GMINA STRAWCZYN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00194698
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00194698/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-13 10:05
Lokalizacja
Strawczyn, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-821eb6fe-4fb9-4235-931c-57a53849e93f
Identyfikator
9591486127
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

DARIUSZ KOTULSKIKielce, PL · lot 0
99 261 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00194698 z dnia 2026-04-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowych dla realizacji zadań przy drogach gminnych na terenie Gminy Strawczyn

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA STRAWCZYN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010790

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Żeromskiego 16

1.5.2.) Miejscowość: Strawczyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-067

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: +48413038002

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@strawczyn

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.strawczyn.4bip.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://strawczyn.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowych dla realizacji zadań przy drogach gminnych na terenie Gminy Strawczyn

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-821eb6fe-4fb9-4235-931c-57a53849e93f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00194698

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043562/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Wykonanie dokumentacji projektowej na drodze gminnej nr 388075T w msc. Chełmce ul. Spokojna – rozbudowa drogi.

1.3.20 Wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę drogi gminnej nr 388044T w msc. Ruda Strawczyńska

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00153187

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIRP.ZP.271.1.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 178861,79 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1. Dokumentacja projektowa dla realizacji zadania na drodze gminnej
w msc. Chełmce ul. Spokojna – rozbudowa drogi – poprawa jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców.
Dokumentacja projektowa dla realizacji zadania ma obejmować drogę gminną w msc. Chełmce o dł. ok.: 0,792 km (dz. nr ewid. 2092/1, oraz działki wydzielone pod poszerzenie pasa drogowego dz. nr ewid. 1671/4, 1671/3, 1671/15, 1527/4, 1505/2, 1507/5, 1507/3, 1677/2, 1680/2, 1683/5, 1689/5, 1698/4, 1701/7, 1704/9) na odcinku od skrzyżowania z drogą gminną działka nr 2094 ul. Spacerowa do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1279T (dz. nr ewid. 2098/1).
W zakres zamówienia wchodzi:
1. Uzyskanie podkładów mapowych oraz wykonanie dokumentacji geodezyjno – kartograficznej (podziały – jeśli wymagane) związanej z uzyskaniem prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
2. Dokonanie inwentaryzacji terenu w celu poprawnego rozeznania warunków terenowych niezbędnych do prawidłowego oszacowania kosztów i zakresu prac projektowych.
3. W projekcie należy przewidzieć wykonanie nawierzchni bitumicznej, poboczy z kruszywa, odwodnienia drogi, chodnika oraz przebudowę skrzyżowań z drogą powiatową 1279T i drogą gminną.
4. Uwzględnienie w dokumentacji projektowej wszelkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania drogi np. przebudowa zjazdów, włączeń na skrzyżowaniach, przebudowę, remont przepustów, umocnienie skarp rowów, kolizje z infrastrukturą techniczną, itp.
5. Uzgodnienie dokumentacji z zarządcą drogi w Urzędzie Gminy Strawczyn (Zamawiający).
6. Uzgodnienia dotyczące rozwiązań technicznych zastosowanych na etapie projektowania.
7. Uzyskanie wszelkich niezbędnych zgód i uzgodnień do realizacji zadania.
8. Wykonanie podkładów mapowych (mapa do celów projektowych).
9. Uzyskanie stosownego zezwolenia na realizację robót w terminie do 430 dni
od dnia podpisania umowy.
10. Opracowanie, uzgodnienie i zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu.
W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać (dotyczy każdej części):
Wszystkie opracowania, uzgodnienia i dokumenty niezbędne do uzyskania stosownego pozwolenia na realizację inwestycji.

W trakcie opracowywania Wykonawca przedłoży do akceptacji Zamawiającemu koncepcje dokumentacji technicznej/projektowej. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zakresu prac projektowych.

Dokumentację projektową należy przygotować zgodnie z Ustawą o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami z dnia 19 lipca 2019r.
Zakres opracowania winien zawierać również (dotyczy każdej części):
a) Wykonanie wszystkich prac przedprojektowych niezbędnych do przygotowania przedmiotu zamówienia.
b) Wykonanie badań geotechnicznych gruntu.
c) Uzyskanie nowych podkładów geodezyjnych w zakresie niezbędnym do projektowania.
d) Inne opracowania i uzgodnienia wymagane dla wydania przez właściwy organ zgłoszenia/pozwolenia/decyzji ZRID na budowę zgodnie z wymogami Ustawy „Prawo Budowlane”, oraz niezbędne do właściwego funkcjonowania obiektu.
2. Wykonawca zobowiązany jest w ramach przedmiotu zamówienia uzyskać stosowne pozwolenie na realizację inwestycji (dotyczy każdej części).

3. Nadzór autorski (dotyczy każdej części).
Projektant (Wykonawca dokumentacji projektowej) będzie sprawować nadzór autorski zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo Budowlane. Pobyty na budowie będą realizowane w miarę potrzeb Zamawiającego. W kwotę nadzoru wliczone są przejazdy na plac budowy, koszt opracowań zamiennych, wyjaśniających itp.
W ramach nadzoru autorskiego inwestycji Wykonawca zobowiązany jest do:
opiniowania zgodności projektów wykonawczych, technologicznych i zamiennych wykonywanych przez Wykonawcę robót w zakresie zgodności z wymaganiami dokumentacji projektowej, wykonywania projektów zamiennych, wyjaśniania wykonawcy prac objętych dokumentacją budowlano - wykonawczą wątpliwości powstałych w toku realizacji robót, niezwłocznego wykonania poprawek i uzupełnień w dokumentacji projektowej.
Nadzór autorski będzie sprawowany na etapie realizacji robót budowlanych. Wykonawca uwzględni koszty nadzoru autorskiego w cenie brutto oferty.
4. Wykonawca zobowiązany jest na wezwanie Zamawiającego do aktualizacji kosztorysu inwestorskiego do chwili realizacji inwestycji.
5. Wszelkie prace projektowe lub czynności nie opisane w niniejszym SWZ, a niezbędne
do właściwego i kompletnego opracowania dokumentacji projektowej, uzyskania niezbędnych uzgodnień oraz decyzji, należy traktować jako oczywiste i uwzględnić w kosztach i terminach wykonania przedmiotu zamówienia.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do ewentualnej oceny opracowanej dokumentacji przez niezależnego projektanta, wyznaczonego przez Zamawiającego.
7. Wykonawca zobowiązany jest znać i stosować wszystkie przepisy prawa związane
z wykonaniem przedmiotu zamówienia, w brzmieniu obowiązującym w okresie obowiązywania umowy.
8. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.
9. Wspólny Słownik Zamówień CPV: 71.32.00.00 – 7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania.
10. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia.
11. Zabrania się stosowania w dokumentacji będącej przedmiotem zamówienia nazw katalogowych, nazw producenta, znaków towarowych, patentów, pochodzenia lub innych określeń ograniczających wolną konkurencję. Wszelkie urządzenia i materiały muszą być opisane wyłącznie przy pomocy parametrów techniczno – użytkowych.

12. Zamawiający nie przewiduje zastosowania wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp ponieważ wykonywane przez osoby czynności w zakresie realizacji zamówienia nie polegają na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 par. 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 97560,98 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2. Dokumentacja projektowa dla realizacji zadania na drodze gminnej
nr 388044T w msc. Ruda Strawczyńska – poprawa komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców.
Dokumentacja projektowa dla realizacji zadania obejmuje drogę gminną w msc. Ruda Strawczyńska ul. Dworska o dł. ok.: 0,893 km, dz. nr 629 oraz działki wydzielone
pod poszerzenie pasa drogowego 631/7, 632/8, 653/1, 66//1, 640/10, 644/3, 668/13 na odcinku od działki nr 753 droga gminna ul. Lipowa do działki nr ewid. 646/2 w msc. Ruda Strawczyńska.
W zakres zamówienia wchodzi:
1. Uzyskanie podkładów mapowych oraz wykonanie dokumentacji geodezyjno – kartograficznej (podziały – jeśli wymagane) związanej z uzyskaniem prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
2. Dokonanie inwentaryzacji terenu w celu poprawnego rozeznania warunków terenowych niezbędnych do prawidłowego oszacowania kosztów i zakresu prac projektowych.
3. W projekcie należy przewidzieć wykonanie nawierzchni bitumicznej, poboczy z kruszywa, odwodnienia drogi (do miejsca odbioru wód), oświetlenia ulicznego.
4. Uwzględnienie w dokumentacji projektowej wszelkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania drogi np. przebudowa/budowa zjazdów, włączeń na skrzyżowaniach, przebudowę/budowę/remont przepustów, umocnienie skarp rowów, kolizje z infrastrukturą techniczną, itp.
5. Uzgodnienie dokumentacji z zarządcą drogi w Urzędzie Gminy Strawczyn (Zamawiający).
6. Uzgodnienia dotyczące rozwiązań technicznych zastosowanych na etapie projektowania.
7. Uzyskanie wszelkich niezbędnych zgód i uzgodnień do realizacji zadania.
8. Wykonanie podkładów mapowych (mapa do celów projektowych).
9. Uzyskanie stosownego zezwolenia na realizację robót w terminie do 240 dni od dnia podpisania umowy
10. Opracowanie, uzgodnienie i zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu.

W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać (dotyczy każdej części):
Wszystkie opracowania, uzgodnienia i dokumenty niezbędne do uzyskania stosownego pozwolenia na realizację inwestycji.

W trakcie opracowywania Wykonawca przedłoży do akceptacji Zamawiającemu koncepcje dokumentacji technicznej/projektowej. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zakresu prac projektowych.

Dokumentację projektową należy przygotować zgodnie z Ustawą o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami z dnia 19 lipca 2019r.
Zakres opracowania winien zawierać również (dotyczy każdej części):
a) Wykonanie wszystkich prac przedprojektowych niezbędnych do przygotowania przedmiotu zamówienia.
b) Wykonanie badań geotechnicznych gruntu.
c) Uzyskanie nowych podkładów geodezyjnych w zakresie niezbędnym do projektowania.
d) Inne opracowania i uzgodnienia wymagane dla wydania przez właściwy organ zgłoszenia/pozwolenia/decyzji ZRID na budowę zgodnie z wymogami Ustawy „Prawo Budowlane”, oraz niezbędne do właściwego funkcjonowania obiektu.
2. Wykonawca zobowiązany jest w ramach przedmiotu zamówienia uzyskać stosowne pozwolenie na realizację inwestycji (dotyczy każdej części).

3. Nadzór autorski (dotyczy każdej części).
Projektant (Wykonawca dokumentacji projektowej) będzie sprawować nadzór autorski zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo Budowlane. Pobyty na budowie będą realizowane w miarę potrzeb Zamawiającego. W kwotę nadzoru wliczone są przejazdy na plac budowy, koszt opracowań zamiennych, wyjaśniających itp.
W ramach nadzoru autorskiego inwestycji Wykonawca zobowiązany jest do:
opiniowania zgodności projektów wykonawczych, technologicznych i zamiennych wykonywanych przez Wykonawcę robót w zakresie zgodności z wymaganiami dokumentacji projektowej, wykonywania projektów zamiennych, wyjaśniania wykonawcy prac objętych dokumentacją budowlano - wykonawczą wątpliwości powstałych w toku realizacji robót, niezwłocznego wykonania poprawek i uzupełnień w dokumentacji projektowej.
Nadzór autorski będzie sprawowany na etapie realizacji robót budowlanych. Wykonawca uwzględni koszty nadzoru autorskiego w cenie brutto oferty.
4. Wykonawca zobowiązany jest na wezwanie Zamawiającego do aktualizacji kosztorysu inwestorskiego do chwili realizacji inwestycji.
5. Wszelkie prace projektowe lub czynności nie opisane w niniejszym SWZ, a niezbędne
do właściwego i kompletnego opracowania dokumentacji projektowej, uzyskania niezbędnych uzgodnień oraz decyzji, należy traktować jako oczywiste i uwzględnić w kosztach i terminach wykonania przedmiotu zamówienia.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do ewentualnej oceny opracowanej dokumentacji przez niezależnego projektanta, wyznaczonego przez Zamawiającego.
7. Wykonawca zobowiązany jest znać i stosować wszystkie przepisy prawa związane
z wykonaniem przedmiotu zamówienia, w brzmieniu obowiązującym w okresie obowiązywania umowy.
8. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.
9. Wspólny Słownik Zamówień CPV: 71.32.00.00 – 7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania.
10. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia.
11. Zabrania się stosowania w dokumentacji będącej przedmiotem zamówienia nazw katalogowych, nazw producenta, znaków towarowych, patentów, pochodzenia lub innych określeń ograniczających wolną konkurencję. Wszelkie urządzenia i materiały muszą być opisane wyłącznie przy pomocy parametrów techniczno – użytkowych.

12. Zamawiający nie przewiduje zastosowania wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp ponieważ wykonywane przez osoby czynności w zakresie realizacji zamówienia nie polegają na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 par. 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 81300,81 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 99261,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 261867,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 99261,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE ASART DARIUSZ KOTULSKI,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8672038527

7.3.3) Ulica: ul. Leszczyńska 69C lok. 43,

7.3.4) Miejscowość: Kielce

7.3.5) Kod pocztowy: 25-326

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 99261,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 430 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) tj. cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zgodnie z informacją podaną na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych, Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia: 80 000,00 zł brutto
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2026-04-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi