Wykonanie remontów nawierzchni dróg gminnych, wewnętrznych, chodników i mostów na terenie miasta Sieradza w 2026 r. z prawem opcji

GMINA MIASTO SIERADZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00195266
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00195266/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-13 12:30
Lokalizacja
Sieradz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c6c0a30c-d30e-483c-acc8-f22a1b4fab5e
Identyfikator
8272237737
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

Grażyna Kupczyk Przedsiębiorstwo Handlowo - UsługoweUniejów, PL · lot 0
3 171 591,9 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00195266 z dnia 2026-04-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie remontów nawierzchni dróg gminnych, wewnętrznych, chodników i mostów na terenie miasta Sieradza w 2026 r. z prawem opcji

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO SIERADZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934335

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: plac Wojewódzki 1

1.5.2.) Miejscowość: Sieradz

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-200

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umsieradz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.umsieradz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gmsieradz.e-zp.finn.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie remontów nawierzchni dróg gminnych, wewnętrznych, chodników i mostów na terenie miasta Sieradza w 2026 r. z prawem opcji

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c6c0a30c-d30e-483c-acc8-f22a1b4fab5e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00195266

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00051368/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Wykonanie remontów nawierzchni dróg gminnych na terenie m. Sieradza w 2026 r. z prawem opcji

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00100168

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIZ-Z.271.02.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2578530,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontów nawierzchni dróg gminnych, wewnętrznych, chodników i mostów na terenie miasta Sieradza w 2026 r. z prawem opcji.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
a) remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych mieszankami mineralno-asfaltowymi z obcinaniem krawędzi oraz bez obcinania uszkodzonych krawędzi,
b) roboty remontowe – frezowanie nawierzchni bitumicznej,
c) skropienie ubytku emulsją asfaltową,
d) regulację wysokościową studzienek dla kratek ściekowych,
e) regulację pionową studzienek kanalizacyjnych,
f) regulację pionową studzienek dla zaworów wodociągowych,
g) mechaniczne wykonanie koryta,
h) profilowanie i zagęszczenie podłoża,
i) wykonanie nawierzchni z tłucznia kamiennego,
j) wykonanie nawierzchni z kruszywa z recyklingu materiałów betonowych frakcji 5/31,5,
k) remonty cząstkowe nawierzchni tłuczniowej,
l) remonty cząstkowe nawierzchni z destruktu,
m) remont cząstkowy krawężników,
n) remont cząstkowy nawierzchni chodników,
o) remont cząstkowy obrukowania z otoczaków,
p) remont cząstkowy – przełożenie ścieków z elementów betonowych,
q) remonty odwodnienia liniowego,
r) miałowanie nawierzchni,
s) naprawa przełomów,
t) odnowa istniejącej nawierzchni z tłucznia kamiennego,
u) remonty przepustów rurowych,
v) remonty bieżące obiektów mostowych w tym:
- oczyszczanie z roślinności przybrzeżnej,
- uzupełnianie ubytków gruntu na skarpach,
- remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych na mostach,
- remonty cząstkowe krawężników, chodników,
- wypełnianie masą zalewową spękań nawierzchni,
- montaż barier, demontaż uszkodzonych,
- czyszczenie betonowych elementów w konstrukcji mostów,
- zabezpieczenia antykorozyjne betonu zestawem malarskim dopuszczonym do malowania obiektów mostowych,
- czyszczenie elementów w konstrukcji stalowych,
- naprawa dylatacji,
- naprawa wpustów, rur, ścieków i innych elementów odwodnienia,
- czyszczenie i naprawa łożysk.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2637987,56 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6741213,88 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3171591,90 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Kupczyk Grażyna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6681084106

7.3.3) Ulica: ul. Mickiewicza 9

7.3.4) Miejscowość: Uniejów

7.3.5) Kod pocztowy: 99-210

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3171591,90 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane