Remont pomp zatapialnych z terenu gminy Obrowo

GMINA OBROWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00195662
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00195662/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-13 13:57
Lokalizacja
Obrowo, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a75d7a20-0dc5-432f-b48e-f3d80dd51f93
Identyfikator
8792668260
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie napraw i konserwacji pomp, zaworów, zaworów odcinających i pojemników metalowychUsługi w zakresie napraw i konserwacji pomp, zaworów, zaworów odcinających, pojemników metalowych i maszyn

Wykonawcy

1 przyznane

HYDRO-BETPOL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSilno, PL · lot 0
267 894 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00195662 z dnia 2026-04-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Remont pomp zatapialnych z terenu gminy Obrowo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OBROWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118744

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Lipowa 27

1.5.2.) Miejscowość: Obrowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-126

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.) Numer telefonu: 566786022 wew. 185

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@obrowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: obrowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1260344

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont pomp zatapialnych z terenu gminy Obrowo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a75d7a20-0dc5-432f-b48e-f3d80dd51f93

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00195662

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043951/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Remont pomp zatapialnych z terenu Gminy Obrowo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00123774

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIiZP.271.4.2026.KR

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont pomp zatapialnych z terenu Gminy Obrowo.
2. Specyfikacja pomp zatapialnych:
• pompy zatapialnej E-one nr.B338023,271123
• pompy zatapialnej E-one nr.B33309
• pompy zatapialnej Metalchem P-3,0kW nr.140969
• pompy zatapialnej E-one nr.261121
• pompy zatapialnej E-one nr.B356631
• pompy zatapialnej Metalchem P-3,0kW nr.140967
• pompy zatapialnej E-one nr.B353689
• pompy zatapialnej Metalchem P-3,0kW nr.010621
• pompy zatapialnej E-one nr.271023
• pompy Hydro Vacuum P-2,2kW nr.251304
• pompy zatapialnej E-one nr.B356911
• pompy zatapialnej E-one nr.B356877
• pompy zatapialnej E-one nr.G208143
• pompy zatapialnej Hidrostal P-4,0kW nr.211987
• pompy zatapialnej E-one nr.B350972
• pompy zatapialnej E-one nr.B338018
• pompy zatapialnej E-one nr.B356851, G252685,310723
• pompy zatapialnej Metalchem P-3,0kW nr.222566
• pompy Drena P-0,9kW nr007
• pompy zatapialnej Metalchem P-1,5kW nr.2876/09,
• pompy zatapialnej E-one nr.B332092
• pompy NURT P-0,75kW nr.07248
• pompy zatapialnej E-one nr.180621
• pompy zatapialnej E-one nr.B356855
• pompy NURT P-0,75kW nr.06325
• pompy Drena P-0,9kW nr.707
• pompy Hidrostal P-2,2kW nr.100823
• pompy zatapialnej E-one nr.B338025
• pompy zatapialnej E-one nr.B356880
• pompy zatapialnej E-one nr.240723
• pompy zatapialnej Hidrostal P-3,0kW nr.159644
• pompy zatapialnej E-one nr. B350824, B110723, B100723
• pompy zatapialnej E-one nr.B356859
• pompy zatapialnej Hidsrostal P-3,0kW nr.222564
• pompy zatapialnej E-one nr.B346662
• pompy zatapialnej E-one nr.B356934, B321942
• pompy zatapialnej E-one nr. B356846, 033122, B342321
• pompy zatapialnej E-one nr.B356905
• pompy zatapialnej Metalchem P-3,0kW nr.222566
• pompy zatapialnej Hydro Vacuum P-1,5kW nr.257986
• pompy zatapialnej Hydro Vacuum P-2,2kW nr.266869
• pompy zatapialnej E-one nr.B356885
• pompy zatapialnej Hydro Vacuum P-1,5kW nr.257530,250947,
• pompy zatapialnej E-one nr.B350021
• pompy zatapialnej E-one nr.B350830
• pompy zatapialnej E-one nr.B321939,B321944
• pompy zatapialnej E-one nr.B332089
• pompy zatapialnej E-one nr. B353661, B341035
• pompy zatapialnej E-one nr.B356913
• pompy zatapialnej E-one nr.B346660
• pompy zatapialnej E-one nr.B341020
• pompy zatapialnej E-one nr.B338048
• pompy zatapialnej E-one nr.B356885,B357962
• pompy zatapialnej Metalchem 80 PZM 1,1/S-4 P-1,1kW nr.151455
• pompy zatapialnej E-one nr.B356860
• pompy zatapialnej E-one nr.B332112,B346651
• pompy zatapialnej E-one nr.B350840
• pompy zatapialnej Metalchem P-1,5kW nr.2874/09
• pompy zatapialnej E-one nr.B353642
• pompy zatapialnej E-one nr.B356811
• pompy zatapialnej AMAREX P-0,8kW nr. 39100105
• pompy zatapialnej Metalchem P-3,0kW nr.993437
• pompy zatapialnej E-one nr.B346680
• pompy zatapialnej E-one nr.B321944
• pompy zatapialnej E-one nr.B355146, 190223, 200223
• pompy zatapialnej E-one nr.B332117, B356818
• pompy zatapialnej E-one nr.B356836
• pompy zatapialnej E-one nr.B338054
• pompy zatapialnej E-one nr.B353658
• pompy zatapialnej E-one nr.B386872
• pompy zatapialnej E-one nr.B353843,B356875,B353671
• pompy zatapialnej E-one nr.B351232
• pompy zatapialnej Metalchem P-3,0kW nr.994019T
• pompy zatapialnej E-one nr.B338018,301222
• pompy zatapialnej E-one nr.B350819
• pompy zatapialnej E-one nr.G208143
• pompy zatapialnej E-one nr.B348444
• pompy zatapialnej Hydro Vacuum P-2,2kW nr.151222.
3. Zakres remontu podstawowego pomp zatapialnych:
• Demontaż: rozebranie pompy na części, weryfikacja, czyszczenie elementów,
• wymiana łożysk C3,
• wymiana uszczelnienia mechanicznego,
• wymiana statoru,
• regeneracja wału,
• tulejowanie kapy,
• regeneracja uzwojenia silnika elektrycznego pompy -suszenie lub przezwojenie,
• regeneracja noża obrotowego, wspawywanie spieków tnących, zataczanie,
• montaż: uszczelnienie, próby prądowe i przepięciowe
• bieżące przeglądy techniczne i konserwacja pomp
3. Zakres prac obejmuje również:
• Koszt robocizny (po przeprowadzonym remoncie każda pompa musi być kompletna).
• Koszt dojazdu do miejsca wykonania usługi
• Koszty odbioru i transportu pomp (jeśli naprawa odbywa się poza obiektem)
• Koszt wymiana materiałów eksploatacyjnych i zużywalnych, m.in.:
- Oleje
- Uszczelki
- Łożyska
- Smary
- Pierścienie
- Złączki
- Przewody
• Koszty narzędzi, sprzętu i ewentualnego demontażu/montażu pomp,
• Koszt wykonania prób i testów po naprawie/ konserwacji
• Gwarancje na wykonane usługi
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zlecania wykonania usług w sposób sukcesywny, w miarę występowania bieżących potrzeb.
5. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji remontu pomp zgodnie z obowiązującą instrukcją obsługi, montażu i eksploatacji opracowaną przez producenta, stanowiącą podstawę ich dopuszczenia do eksploatacji.
6. Jeżeli podczas realizacji remontu podstawowego okaże się, że konieczny jest szerszy zakres prac niż przewidziano w opisie przedmiotu zamówienia, koszt wymiany zużytych części zamiennych zostanie doliczony po uzyskaniu zgody Zamawiającego na ich wymianę.
7. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu wszystkich wymienionych lub zużytych części łącznie z protokołem odbioru.
8. Zamawiający zastrzega, iż wszystkie elementy, które nie podlegają regeneracji, Wykonawca zobowiązany jest wymienić na nowe, wolne od wad fabrycznych.
9. Rozliczeniu podlegają wyłącznie naprawy faktycznie wykonane, których realizacja została potwierdzona protokołem odbioru zatwierdzonym przez Zamawiającego.
10. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania remontu pompy w terminie 5 dni kalendarzowych od dnia jej demontażu.
11. Wykonawca zobowiązuje się do świadczenia usług serwisowych w odniesieniu do wszystkich urządzeń wskazanych przez Zamawiającego przez cały okres trwania umowy.
12. Na terenie Gminy Obrowo aktualnie użytkowanych jest około 600 pomp zatapialnych, wykorzystywanych głównie do obsługi systemów kanalizacyjnych. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie ceny jednostkowej oraz łącznej ceny za remont 100 pomp.
13. Zamawiający oświadcza, iż wartość usług powierzonych Wykonawcy do realizacji nie będzie mniejsza niż 60% wynagrodzenia określonego w jego ofercie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50510000-3 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji pomp, zaworów, zaworów odcinających i pojemników metalowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

50500000-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji pomp, zaworów, zaworów odcinających, pojemników metalowych i maszyn

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 267894,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 474780,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 267894,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: HYDRO-BETPOL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8792757325

7.3.3) Ulica: Toruńska 23a

7.3.4) Miejscowość: Silno

7.3.5) Kod pocztowy: 87-125

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 267894,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi