Modernizacja dróg gminnych w roku 2024 na terenie Miasta i Gminy Niepołomice

Gmina Niepołomice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00507488
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00507488/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-09-19 12:57
Lokalizacja
Niepołomice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0a79629e-b860-4aa0-9ded-4e15843d0cb0
Identyfikator
6831395375
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie kopania rowów

Wykonawcy

1 przyznane

PIOTR IWULSKIZabierzów Bocheński, PL · lot 0
1 422 284,21 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00507488 z dnia 2024-09-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja dróg gminnych w roku 2024 na terenie Miasta i Gminy Niepołomice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Niepołomice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555370

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Zwycięstwa 13

1.5.2.) Miejscowość: Niepołomice

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-005

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.topor@niepolomice.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.niepolomice.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja dróg gminnych w roku 2024 na terenie Miasta i Gminy Niepołomice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0a79629e-b860-4aa0-9ded-4e15843d0cb0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00507488

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00050102/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Modernizacja dróg gminnych w roku 2024 na terenie Miasta i Gminy Niepołomice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00467717

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.28.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1611920,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pod nazwą:
"Modernizacja dróg w roku 2024 na terenie Miasta i Gminy Niepołomice polegające na wykonaniu nawierzchni z mas mineralno-asfaltowych, podbudów z kruszywa łamanego wraz z robotami towarzyszącymi".

Opis przedmiotu zamówienia:
- wykonanie lub oczyszczenie rowów przydrożnych z odwozem urobku ziemi - roboty ziemne,
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego 0/31,5 mm,
- regulacja pionowa studzienek rewizyjnych, włazów kanałowych, skrzynek zasuw wodociągowych itp.,
- wykonanie warstwy wyrównawczej z asfaltobetonu AC16W,
- wykonanie warstwy wiążącej z asfaltobetonu AC16W,
- wykonanie warstwy ścieralnej z asfaltobetonu AC11S (grub. 4 i 5cm),
- wykonanie poboczy z kruszywa łamanego 0/31,5 mm (grub. 10 i 15 cm),
- likwidacja przełomów oraz odbudowa warstw konstrukcyjnych,
- rozbiórka istniejących przepustów rurowych i wykonanie nowych przepustów wraz z murkami czołowymi,
- wykonanie odwodnienia drogi,
- ułożenie korytek ściekowych.

Zamawiający zastrzega możliwość rezygnacji z wykonania części zamówienia, gdy wartość złożonej oferty przekroczy przeznaczone na to środki.
W przypadku braku w/w środków finansowych Gmina Niepołomice zrezygnuje z realizacji modernizacji dróg w następującej kolejności: 1. Wola Batorska dz. nr 1373 (poz. 14), 2. Wola Batorska działka nr 2274/2 (poz. 15), 3. Wola Batorska działka nr 2354 (poz. 16).
Uwaga:
Wykonawca w cenie ofertowej uwzględni projekt organizacji ruchu na czas budowy, ewentualne frezowanie regulacje istniejących studzienek oraz zasuw wodociągowych.
Zamawiający informuję, że kosztorysy należy przedłożyć osobo na każdą z dróg oraz zbiorczo dla całego zakresu prac objętych zamówieniem.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa obejmująca przedmiar robót oraz STWIORB.
2) Miejsce wykonywania zamówienia:
Drogi gminne na terenie Miasta i Gminy Niepołomice.

3) Wymóg zatrudnienia na podstawie stosunku pracy
Wymagania, o których mowa w art. 95 Pzp.
1. Ponieważ realizacja niniejszego zamówienia musi odbywać się poprzez wykonywanie czynności
w warunkach określonych w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy - na rzecz wykonawcy lub podwykonawcy, w miejscu i czasie wskazanym przez wykonawcę lub podwykonawcę - zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy pzp wymaga, zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie stosunku pracy. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem robót objętych przedmiotem zamówienia, w szczególności w zakresie robót drogowych.
2. Wymóg nie dotyczy osób kierujących budową, osób wykonujących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, wykonujących usługi dostaw materiałów budowlanych.
3. Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia zamawiającemu, na jego wniosek w terminie określonym we wniosku, dokumentów potwierdzających zatrudnienie osób wykonujących czynności, o których mowa powyżej dokumentów w szczególności pisemnego oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy potwierdzającego, że pracownicy wykonawcy lub podwykonawcy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - kodeks pracy z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2022 r. poz. 1510. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że czynności wymienione w pkt. 1 wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy.
4. Uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. zostały opisane w projekcie umowy będącym załącznikiem do SWZ.
5. Sankcje z tytułu niespełnienia wymagań, o których mowa powyżej zostały określone w projekcie umowy będącym załącznikiem do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1422284,21 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1955463,35 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1422284,21 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Krusz-Bud” Piotr Iwulski Roboty Drogowo – Budowlane „Krusz-Bud” Piotr Iwulski Zakład Eksploatacji Kruszyw

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6830001693

7.3.3) Ulica: Wola Batorska 2147/21

7.3.4) Miejscowość: Zabierzów Bocheński

7.3.5) Kod pocztowy: 32-007

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1422284,21 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-09-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane