Sukcesywna dostawa wkładów atramentowych do drukarek (2 części) - 07/TUSZE/2026

KRAKOWSKIE POGOTOWIE RATUNKOWE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00197008
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00197008/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-14 11:06
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-eba405c6-a3f9-4df7-bd83-f8d920fc80d6
Identyfikator
6751198968
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wkłady barwiące

Wykonawcy

1 przyznane

KOMAX Sp. z o.o.Olsztyn, PL · lot 1
158 400 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00197008 z dnia 2026-04-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywna dostawa wkładów atramentowych do drukarek (2 części) - 07/TUSZE/2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KRAKOWSKIE POGOTOWIE RATUNKOWE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351564854

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. św. Łazarza 14

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-530

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kpr.med.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kpr.med.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/kpr_med/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywna dostawa wkładów atramentowych do drukarek (2 części) - 07/TUSZE/2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eba405c6-a3f9-4df7-bd83-f8d920fc80d6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00197008

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00630282/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Dostawa materiałów biurowych oraz tuszy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00160955

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 07/TUSZE/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 135875,10 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1 – wkłady atramentowe do urządzeń EPSON,
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają:
- załącznik nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia,
- załącznik nr 2 do SWZ – Formularz ofertowy,
- załącznik nr 4 do SWZ – wzór umowy,

4.5.3.) Główny kod CPV: 30125100-2 - Wkłady barwiące

4.5.5.) Wartość części: 13923,10 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 – wkłady atramentowe do urządzeń HP
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają:
- załącznik nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia,
- załącznik nr 2 do SWZ – Formularz ofertowy,
- załącznik nr 4 do SWZ – wzór umowy,

4.5.3.) Główny kod CPV: 30125100-2 - Wkłady barwiące

4.5.5.) Wartość części: 121952,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Część 1 – wkłady atramentowe do urządzeń EPSON – unieważnienie postępowania
Dyrekcja Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, 31-530 Kraków, ul. św. Łazarza 14 na podstawie
art. 255 pkt. 6) ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm. - dalej „ustawa”) informuje o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia z uwagi na fakt, iż postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie:
Zamawiający w niniejszym postępowaniu otrzymał trzy oferty od potencjalnych Wykonawców.
W trakcie oceny i badania ofert Zamawiający dokonując analizy złożonych ofert, zauważył że nie wskazał w formularzu ofertowym dla części 1 (w opisie kolumny 2; wiersze pozycja 2-4), jakiej wielkości będzie żądał od Wykonawców wielkości tuszy do urządzeń czy też jakiej minimalnej wydajności ofertowanych tuszy. Dla tego złożone oferty przez Wykonawców mają rozbieżność w oferowanych produktach (dokładniej: oferowanie wydajności wydruku od 3 do 5 tys. stron), przez co oferty są nie porównywalne i Zamawiający nie może dokonać rzetelnej oceny złożonych ofert i wyboru Wykonawcy z którym będzie mógł zawrzeć umowę niepodlegającą unieważnianiu w sprawie zamówienia publicznego.
Związku z tak opisaną sytuacja postanowiono jak na wstępie.
Zamawiający informuje, że dokona poprawy / korekty w dokumentacji postępowania i zostanie wszczęte ponownie postępowanie (w okresie do 2 tygodni) w zakresie unieważnionej części i powiadomi o tym fakcie Wykonawców, którzy do niniejszej części (1) złożyli ofertę

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9288,96 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 19312,00 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 158400,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 174168,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 158400,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KOMAX Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 739-38-69-915

7.3.3) Ulica: ul. Przemysłowa 2

7.3.4) Miejscowość: Olsztyn

7.3.5) Kod pocztowy: 10-418

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 158400,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-04-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy