Wykonanie projektu systemu energetycznego oraz analiza nośności dachu stadionu – 2 zadania

Stadion w Zabrzu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00197668
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00197668/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-14 13:30
Lokalizacja
Zabrze, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bb7b3390-4b0d-4f86-af8d-fa378354afbd
Identyfikator
6482655523
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaStudia wykonalności, usługi doradcze, analizyPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówUsługi projektowania systemów zasilania energią elektrycznąUsługi doradcze w zakresie wydajności energetycznejMechaniczne usługi inżynieryjneSłoneczne moduły fotoelektryczneInstalacje słoneczneAkumulatory elektryczneBaterie słoneczneUrządzenia chłodzące i wentylacyjneUrządzenia klimatyzacyjneUsługi projektowania konstrukcji nośnychUsługi analizyUsługi inżynieryjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00197668 z dnia 2026-04-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie projektu systemu energetycznego oraz analiza nośności dachu stadionu – 2 zadania

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Stadion w Zabrzu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240839828

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 41-800

1.5.2.) Miejscowość: Zabrze

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-800

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@arena-zabrze.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.arena-zabrze.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

ttps://parama.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie projektu systemu energetycznego oraz analiza nośności dachu stadionu – 2 zadania

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb7b3390-4b0d-4f86-af8d-fa378354afbd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00197668

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00117487

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/01/TPBN/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie opracowania studium wykonalności oraz Programu Funkcjonalno – Użytkowego dla budowy systemu energetycznego złożonego z instalacji PV o mocy minimum 2,5 MWp oraz magazynu energii złożonego z sekcji o łącznej pojemności minimum 2,0 MWh ORAZ hybrydowego zespołu węzła cieplno - chłodniczego, zespolonego ze sobą z wymiennikiem gruntowym w dedykowanym, izolowanym złożu kwarcowym. Zespół będzie się składał z pompy ciepła o mocy Twe min. 120 kW i generatora wody lodowej o mocy Twe min. 80 kW dla których zastosowano dedykowane dolne źródło gruntowe z wymiennikiem ciepła/chłodu w dedykowanym, izolowanym złożu kwarcowym

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71241000-9 - Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

71314300-5 - Usługi doradcze w zakresie wydajności energetycznej

71333000-1 - Mechaniczne usługi inżynieryjne

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

31430000-9 - Akumulatory elektryczne

09331000-8 - Baterie słoneczne

42500000-1 - Urządzenia chłodzące i wentylacyjne

39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne

4.5.5.) Wartość części: 120000 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 2 - Analiza wytrzymałości konstrukcji obiektu Arena Zabrze pod montaż instalacji PV

4.5.3.) Główny kod CPV: 71327000-6 - Usługi projektowania konstrukcji nośnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71620000-0 - Usługi analizy

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

4.5.5.) Wartość części: 70000 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne: Zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający unieważnia postępowanie w zakresie Zadania nr 2 jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie Zadania nr 2.
Uzasadnienie faktyczne
Zamawiający informuje, iż wszystkie oferty niepodlegające odrzuceniu złożone w niniejszym postępowaniu w zakresie Zadania nr 2, w znacznym stopniu przekraczają kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

2026-04-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi