Odbudowa mostu w ciągu drogi powiatowej 2075D nad rzeką Strzegomka w m. Wawrzeńczyce

Powiat Wrocławski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00197845
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00197845/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-14 14:07
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-635de394-fc89-4dd6-85db-5d14c0f5b215
Identyfikator
8971647961
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie mostów drogowychRoboty w zakresie budowy autostrad, drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty rozbiórkoweOgólne roboty budowlane związane z budową rurociągówInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Wykonawcy

1 przyznane

NOWAK-MOSTY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄDąbrowa Górnicza, PL · lot 0
15 433 770,83 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00197845 z dnia 2026-04-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odbudowa mostu w ciągu drogi powiatowej 2075D nad rzeką Strzegomka w m. Wawrzeńczyce

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Wrocławski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934816

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Tadeusza Kościuszki 131

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-440

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiatwroclawski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatwroclawski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-635de394-fc89-4dd6-85db-5d14c0f5b215

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbudowa mostu w ciągu drogi powiatowej 2075D nad rzeką Strzegomka w m. Wawrzeńczyce

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-635de394-fc89-4dd6-85db-5d14c0f5b215

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00197845

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043045/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Odbudowa mostu w ciągu drogi powiatowej 2075D nad rzeką Strzegomka w m. Wawrzeńczyce

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00120282

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SP-PZP.272.2.6.2026.KJ.II

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje:
Etap 1 obejmuje:
1) Prace przygotowawcze i zabezpieczające:
a) Wycinka drzew kolidujących z inwestycją,
b) Organizacja placu budowy,
c) Wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej,
d) Wprowadzenie Czasowej Organizacji Ruchu,
e) Zabezpieczenie terenu,
f) Zabezpieczenie sieci na czas robót.
2) Wykonanie robót budowlanych polegających na budowie mostu wraz z dojazdami, w szczególności;
a) roboty ziemne,
b) budowę mostu w nowym śladzie nad rzeką Strzegomka wraz z wyposażeniem obiektu,
c) budowę dróg dojazdowych w nowym przebiegu,
d) budowę dróg dla pieszych i rowerów,
e) budowę zjazdów, przejść dla pieszych, elementów BRD,
f) budowę odwodnienia korpusu drogowego oraz obiektu mostowego,
g) przebudowę sieci elektroenergetycznej,
h) przebudowę i budowę oświetlenia drogi,
i) przebudowę sieci teletechnicznej,
j) budowę kanału technologicznego,
k) wykonanie prac związanych z zagospodarowaniem zieleni ( nasadzenia, założenie trawników),
l) wykonanie i wdrożenie nowej organizacji ruchu docelowego (oznakowanie poziome i pionowe) wraz z elementami BRD.
3) Sporządzenie dokumentacji powykonawczej i karty obiektu mostowego oraz założenie i wypełnienie książki obiektu mostowego.
4) Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla całego zadania.
5) Wykonanie i ustawienie tablic informacyjnych - zgodnie z warunkami programu dofinansowania https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20210000953,
6) Sprawowanie nadzoru przyrodniczego (w tym dendrologicznego), archeologicznego, saperskiego.
Etap 2 – Wykonanie rozbiórki tymczasowego obiektu mostowego DMS65 wraz z dojazdami.
1) Wykonanie rozbiórki tymczasowego obiektu mostowego DMS65 wraz z dojazdami. Do rozbiórki można przystąpić po zakończeniu budowy i oddaniu do użytkowania nowego obiektu mostowego wraz z dojazdami.
2) Zgłoszenie przez Wykonawcę zakończenia robót rozbiórkowych do właściwego organu.
3) Wykonanie wszelkich prac towarzyszących umożliwiających rozbiórkę obiektu (przepięcie i unieczynnienie sieci, ORZ, ukształtowanie terenu itp.).
4. Szczegółowy zakres rzeczowy i opis planowanych do wykonania robót wraz ze wszystkimi wymaganiami stawianymi Wykonawcy, obowiązki wykonawcy i zamawiającego w tym w ramach wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy i inne, zostały ujęte w Opisie Przedmiotu Zamówienia – załącznik 5 do SWZ, Projekcie Umowy – Załącznik 4 do SWZ
5. UWAGA: Adres strony internetowej, na której dostępne są dokumenty dot. realizacji robót budowlanych: https://zp.powiatwroclawski.pl/Wawrzenczyce_calosc.zip
Przedmiotowe dokumenty stanowią integralną część niniejszego zamówienia

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15433770,83 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 16961924,07 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 15433770,83 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Nowak-Mosty Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 362027085

7.3.3) Ulica: K. Srokowskiego 27

7.3.4) Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

7.3.5) Kod pocztowy: 41-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

wszystkie części zamówienia za wyjątkiem części robót żelbetowych, robót przygotowawczych oraz koordynacji i nadzoru

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 15433770,83 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 22 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane