Dostawa oleju opałowego, zakup etyliny i oleju napędowego

Gmina Fabianki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00198274
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00198274/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-14 16:17
Lokalizacja
Fabianki, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cdb386b3-b414-4f5a-9372-6b90ee88c7e1
Identyfikator
8882892245
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej opałowyOleje napędoweBenzyna bezołowiowa

Wykonawcy

2 przyznane

TADEUSZ DĘBOWSKISkulsk, PL · lot 0
267 000 PLN
JAWORSKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzpetal Górny, PL · lot 1
931 930 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00198274 z dnia 2026-04-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa oleju opałowego, zakup etyliny i oleju napędowego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Fabianki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866844

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Fabianki 4

1.5.2.) Miejscowość: Fabianki

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-811

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 542517210

1.5.8.) Numer faksu: 542517229

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@fabianki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.fabianki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cdb386b3-b414-4f5a-9372-6b90ee88c7e1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa oleju opałowego, zakup etyliny i oleju napędowego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cdb386b3-b414-4f5a-9372-6b90ee88c7e1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00198274

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00026538/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Dostawa oleju opałowego, zakup etyliny i oleju napędowego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00142016

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.1.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Zamówienie będzie obejmowało:
Cz. I
- dostawę oleju opałowego do kotłowni olejowej UG Fabianki w ilości - do 30.000 l nie mniej niż 20.000 l;
- dostawę oleju opałowego do kotłowni SP Cyprianka w ilości - do 20.000 l nie mniej niż 15.000 l;
Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia przewidywanych ilości paliw odpowiednio do potrzeb. Powyższe nie implikuje roszczeń ze strony Wykonawcy

3. Dostawca jest zobowiązany dostarczyć zamawiającemu każdorazowo dla danej partii oleju opałowego atest.
4. Wymagane dane techniczne:
Olej opałowy powinien spełniać normę PN-C-96024 lub równoważną.
5. Dostawca dostarczy paliwo autocysterną z zalegalizowanym przez Urząd Miar i jakości z przepływomierzem.
6. Olej opałowy winien posiadać atest.
7. Wskazane jest aby oferenci – dostawcy podali parametry fizyko – chemiczne dostarczonego przez siebie oleju opałowego.
8. W przypadku dostarczenia oleju opałowego złej jakości , koszty związane z naprawą i konserwacją oraz ewentualnymi naprawami kotłowni olejowej obciążają dostawcę.
9. Zamawiający oświadcza, że może dokonać z udziałem dostawcy komisyjnego pobierania próbek oleju opałowego, celem poddania ocenie laboratoryjnej zgodności z normą. Powyższe dotyczy również paliwa do samochodów służbowych.
10. Dostawca zobowiązany jest zagwarantować ciągłość i terminowość dostaw w okresie sezonu grzewczego 2026/2027.
11. Miejsce dostawy oleju opałowego:
- kotłownia olejowa UG Fabianki;
- kotłownia olejowa SP Cyprianka
12. Wielkość i termin dostawy będzie określał każdorazowo zamawiający – telefonicznie lub za pomocą faxu. Maksymalny termin dostawy to trzy dni robocze od momentu zgłoszenia zapotrzebowania.
13. Podczas tankowania zamawiający zabezpieczy obecność przedstawiciela Urzędu Gminy Fabianki i SP Cyprianka, który zobowiązany jest wyłączyć piec i sprawdzić ilość dostarczonego paliwa odnotowując w książce eksploatacji kotłowni olejowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy

4.5.5.) Wartość części: 211000 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Cz. II
- zakup oleju napędowego w ilości - do 120.000 l nie mniej niż 90.000 l;
- zakup etyliny – benzyny Pb 95 w ilości - do 3.500 l nie mniej niż 2.000 l;

Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia przewidywanych ilości paliw odpowiednio do potrzeb. Powyższe nie implikuje roszczeń ze strony Wykonawcy
Olej napędowy ON i benzyna bezołowiowa 95 muszą spełniać polskie normy oraz odpowiadać wymaganiom jakościowym określonym w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 09.10.2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw (Dz. U. z 2015 r., poz. 1680 z późn.zm). W przypadku zmiany przywoływanych wyżej Norm jakościowych paliw ciekłych obowiązujących w Unii Europejskiej paliwa będące przedmiotem dostawy powinny posiadać jakość uwzględniającą takie zmiany od dnia ich obowiązywania
Tankowanie oleju napędowego i etyliny odbywać się będzie sukcesywnie na stacjach paliw wskazanych przez dostawcę.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09134000-7 - Oleje napędowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09132100-4 - Benzyna bezołowiowa

4.5.5.) Wartość części: 757275,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 267000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 291000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 267000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PHU PETROMOT

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6650013855

7.3.3) Ulica: Konińska 45

7.3.4) Miejscowość: Skulsk

7.3.5) Kod pocztowy: 62-560

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 267000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 931930,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 933165,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 931930,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Jaworski Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8880001087

7.3.3) Ulica: ul Włocławska 44

7.3.4) Miejscowość: Szpetal Górny

7.3.5) Kod pocztowy: 87-811

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 931930,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-04-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy