Dostawa fabrycznie nowych, nieużywanych, bezwypadkowych i wolnych od wad (fizycznych i prawnych) 6 samochodów osobowych typu SUV dla WIORIN w Poznaniu.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00198357
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00198357/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-14 19:56
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e5e3f91f-fedc-440a-87eb-5b3eab1169b4
Identyfikator
7792172446
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Samochody osobowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00198357 z dnia 2026-04-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa fabrycznie nowych, nieużywanych, bezwypadkowych i wolnych od wad (fizycznych i prawnych) 6 samochodów osobowych typu SUV dla WIORIN w Poznaniu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu

1.3.) Oddział zamawiającego: WIORIN Poznań

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 634298402

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Grunwaldzka, 250 B

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 60-166

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wi-poznan@piorin.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkopolskie/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1285183

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Sprawowanie nadzoru nad zdrowiem roślin, zapobieganie zagrożeniom dla zdrowia ludzi, zwierząt i środowiska związanych z obrotem i stosowanie środków ochrony roślin i nawozów oraz materiałem siewnym.

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa fabrycznie nowych, nieużywanych, bezwypadkowych i wolnych od wad (fizycznych i prawnych) 6 samochodów osobowych typu SUV dla WIORIN w Poznaniu.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e5e3f91f-fedc-440a-87eb-5b3eab1169b4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00198357

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00110481/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup 6 samochodów osobowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00174045

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DA.272.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych, nieużywanych, bezwypadkowych i wolnych od wad (fizycznych i prawnych) 6 samochodów osobowych typu SUV dla Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.
Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia minimum 2 letniej gwarancji na silnik i podzespoły oraz gwarancji producenta na powłoki lakiernicze i perforację elementów nadwozia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu, przed otwarciem ofert, Zamawiający udostępnił informację, iż zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości: 600 000,00 zł.
W toku badania i oceny ofert, dokonanej zgodnie z kryteriami określonymi w dokumentach zamówienia, najwyżej oceniona została oferta Wykonawcy Fix Forum Lider Sp. z o.o., ul Konopnica 164e, 21-030 Motycz.
Cena tej oferty wynosi: 999 990,00 zł, co oznacza, że przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Pozostałe złożone w postępowaniu oferty podlegają odrzuceniu.
Zamawiający dokonał analizy możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty. W wyniku przeprowadzonej analizy ustalono, że Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków przeznaczonych na realizację zamówienia do wymaganej wysokości.
W związku z powyższym, Zamawiający zobowiązany jest do unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2026-04-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy