Budowa drogi gminnej ul. Zielonej w miejscowości Serby

Gmina Głogów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00198930
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00198930/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-15 10:06
Lokalizacja
Głogów, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ad147ea5-3de3-4e65-acb0-9824af280469
Identyfikator
6931940487
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA DROGOWEGO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGłogów, PL · lot 0
382 032,49 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00198930 z dnia 2026-04-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej ul. Zielonej w miejscowości Serby

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Głogów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647311

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piaskowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Głogów

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-200

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: 76 836 55 55

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@gminaglogow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gminaglogow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ad147ea5-3de3-4e65-acb0-9824af280469

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa drogi gminnej ul. Zielonej w miejscowości Serby

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ad147ea5-3de3-4e65-acb0-9824af280469

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00198930

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00028560/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja drogi gminnej ul. Zielonej w Serbach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00141719

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 558195,66 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Budowa drogi gminnej ul. Zielonej w miejscowości Serby”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje budowę drogi gminnej ul. Zielonej składającej się z dwóch odcinków o łącznej długości 195,5 m., w granicach działek o numerze ewidencyjnym 83/5 i 83/12, obręb 0012 Serby, jedn. ewid. 020302_2 Gmina Głogów.
3. W ramach zadania przewiduje się budowę drogi gminnej ul. Zielonej o klasie technicznej dojazdowej „D” o łącznej długości 195,5 m składającej się z dwóch odcinków tj.
- odcinek A o długości – 90 m
- odcinek B o długości – 105,50 m
Projektuje się jezdnię dwóch odcinków drogi gminnej ul. Zielonej o łącznej szerokości 5,0 m (szerokość pasa ruchu 2,5 m) o nawierzchni z betonowej kostki brukowej szarej typu eko-kwadrat szer. 4,0 m i pas o szerokości 1,0 m z betonowej kostki brukowej szarej pełnej. Przestrzenie pomiędzy kostkami nawierzchni przewiduje się wypełnić grysem/żwirem o frakcji np. 4-8 mm. Nawierzchnie drogi przewiduje się ułożyć na podbudowie z kruszywa łamanego 0/31,5 mm gr. 20 cm i warstwie odsączającej z pospółki po gr. 15 cm. W ramach zadania przewiduje się wykonanie wszystkich pozostałych zjazdów zwykłych i dojść do posesji z betonowej kostki brukowej pełnej koloru szarego. Odwodnienie projektowanych obiektów drogowych w pasach drogowych realizowane będzie poprzez układ spadków poprzecznych i podłużnych z odprowadzeniem wód opadowych i roztopowych w istniejące pobocza drogi oraz poprzez infiltracje wód opadowych bezpośrednio przez przepuszczalną nawierzchnię oraz chłonne podłoże gruntowe projektowej drogi.
4. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Decyzją Nr 9.2026 z dnia 13 stycznia 2026 r. zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenie na budowę wydaną przez Starostę Głogowskiego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 382032,49 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 549562,77 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 382032,49 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 390768960

7.3.3) Ulica: Mickiewicza 63

7.3.4) Miejscowość: Głogów

7.3.5) Kod pocztowy: 67-200

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 382032,49 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane