„BUDOWA LĄDOWISKA WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ DLA SZPITALNEGO ODDZIAŁU RATUNKOWEGO SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W JAŚLE”
Szpital Specjalistyczny w Jaśle
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00507702
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00507702/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-09-19 13:42
- Lokalizacja
- Jasło, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f952bac9-4378-4f37-b33a-b214da4242f7
- Identyfikator
- 6851950733
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00507702 z dnia 2024-09-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„BUDOWA LĄDOWISKA WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ DLA SZPITALNEGO ODDZIAŁU RATUNKOWEGO SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W JAŚLE”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Specjalistyczny w Jaśle
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370444486
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lwowska 22
1.5.2.) Miejscowość: Jasło
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-200
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szpital.jaslo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.szpital.jaslo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://szpitaljaslo.eb2b.com.pl/open-auctions.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - związki podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt 1 lub 2 ustawy lub podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt. 3 ustawy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„BUDOWA LĄDOWISKA WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ DLA SZPITALNEGO ODDZIAŁU RATUNKOWEGO SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W JAŚLE”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f952bac9-4378-4f37-b33a-b214da4242f7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00507702
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00031480/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa lądowiska wraz z drogą dojazdową dla śmigłowców ratunkowych obsługujących SOR Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00438808
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/42/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie lądowiska dla śmigłowców ratunkowych na działce 13/32, 13/34, obręb ewid.: 0003 BŁONIE, jedn. ewid.: 180501_1 JASŁO MIASTO. Zadanie inwestycyjne pn.: „Budowa lądowiska wraz z infrastrukturą dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle” obejmuje wykonanie prac budowlano – instalacyjnych w tym:
• przygotowanie terenu budowy lądowiska poprzez wykonanie wycinki drzew i krzewów, usunięcie korzeni, pni drzew i niwelacja terenu pod budowę wraz z utylizacją drzew, pni i korzeni,
• wykorzystanie / zagospodarowanie z terenu budowy materiału pochodzącego z wykopów w ilości około 1000 m3,
• wywóz humusu na działkę ewidencyjną 1282/9 lub na działki sąsiednie, których właścicielem jest Powiat Jasielski,
• możliwość wykorzystania 500 m3 ziemi znajdującej się na działce w Przysiekach,
• pełna obsługa geodezyjna (tyczenie, inwentaryzacja powykonawcza),
• roboty ziemne i rozbiórkowe, przygotowanie terenu lądowiska i komunikacji (drogi, dojście piesze i miejsce postojowe karetek) pod nowe nawierzchnie z kostki betonowej, ułożenie obrzeży i krawężników,
• wykonanie zjazdu z ul. Sroczyńskiego,
• wykonanie nowej nawierzchni z kostki betonowej na powierzchni lądowiska, drogi, dojścia pieszego i terenu przyległego do lądowiska zgodnie z wytycznymi w projekcie,
• wykonanie oznaczeń poziomych płyty lądowiska,
• montaż wskaźnika wiatru wraz z oświetleniem,
• wykonanie ogrodzenia terenu lądowiska wraz z bramą wjazdową,
• wykonanie instalacji elektrycznej w tym: oświetlenie lądowiska krawędziowe umiejscowione wzdłuż krawędzi lądowiska, oświetlenie ogólne lądowiska, lampy przeszkodowe na pobliskich budynkach – w razie konieczności,
• przebudowa i usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą,
• montaż sterowania oświetleniem nawigacyjnym,
• sporządzenie protokołów z pomiarów elektrycznych,
• wykonanie dokumentacji rejestracyjnej lądowiska wraz z opracowaniem Instrukcji Operacyjnej Lądowiska i Planem Ratowniczym, wpisanie lądowiska do ewidencji lądowisk prowadzonej przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w ramach niniejszej inwestycji (uzyskanie wpisu do ewidencji na podstawie udzielonego pełnomocnictwa).
Lądowisko ma spełniać wymagania jak dla kategorii H1 i dla takiej kategorii mają być zapewnione środki ochrony pożarowej.
Zamawiający jest w posiadaniu i udostępnia prawomocne Pozwolenie na budowę lądowiska wraz z infrastrukturą, który stanowi – Zał. Nr 5 do SWZ.
Złącze kablowe oraz układ pomiarowy zostało wykonane przez PGE Dystrybucja SA w ramach odrębnego opracowania.
Zamawiający posiada uzgodnienie z właścicielem sklepu na montaż WKW i zabudowę latarni oraz na zasilanie WKW i latarni lądowiska.
Latarnia będzie posiadała odrębne sterowanie zegarem astronomicznym z przekaźnikiem zmierzchowym w pomieszczeniach strychu budynku. Światło latarni będzie zaświecało się codziennie w godzinach nocnych. Opis zawarty jest na 13-14 stronie opisu technicznego oraz na Rysunku E-2. Dla takiego rozwiązania projektowego nie ma potrzeby budowy linii kablowej do rozdzielni RON.
Pozwolenie na wycinkę drzew, znajdujących się na działce objętej inwestycją nie jest wymagane, a Zamawiający nie przewiduje nasadzeń zastępczych.
Linia światłowodowa zostanie wykonana odrębnie w ramach umowy zawartej z lokalnym operatorem sieci światłowodowej.
Zamawiający informuje, że na etapie opracowywania dokumentacji dla przedmiotowej inwestycji uwzględnił wszystkie budynki mogące kolidować z powierzchniami ograniczającymi, w tym budynek na działce 2652/2.
Lądowisko ma spełniać wymagania Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 czerwca 2019 roku w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego z późniejszymi zmianami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu
45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu
45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów
45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów
45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45233140-2 - Roboty drogowe
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
34968200-2 - System oświetlenia lotniska (PAPI)
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie art. 255 pkt 7) ustawy Pzp, jeżeli Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie faktyczne:
W niniejszym postępowaniu Zamawiający dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej, złożonej przez Wykonawcę - KONSTRUKTIVA Sp. z o. o. Wybrany Wykonawca nie dopełnił formalności, które zostały przewidziane w Dziale XVI SWZ po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Brak przekazania wymaganych dokumentów wskazuje jednoznacznie na fakt, że zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, a Wykonawca w ten sposób uchyla się od zawarcia umowy poprzez zaniechanie działań zmierzających do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
| 2024-09-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |