Roboty zduńskie w lokalach mieszkalnych administrowanych przez Administrację Budynków Mieszkalnych w Zielonej Górze

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00199461
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00199461/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-15 12:00
Lokalizacja
Zielona Góra, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6c2eecac-b762-4dc8-b042-dcf0a3e99b4d
Identyfikator
9291925640
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wznoszenie pieców

Wykonawcy

1 przyznane

PIOTR OSKWAREKJesiona 9, Kolsko, PL · lot 0
333 369,4 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00199461 z dnia 2026-04-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty zduńskie w lokalach mieszkalnych administrowanych przez Administrację Budynków Mieszkalnych w Zielonej Górze

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368268097

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zjednoczenia 110

1.5.2.) Miejscowość: Zielona Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 65-120

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gm.zgora.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.gm.zgora.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gm.zgora

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarka mieszkaniowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty zduńskie w lokalach mieszkalnych administrowanych przez Administrację Budynków Mieszkalnych w Zielonej Górze

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6c2eecac-b762-4dc8-b042-dcf0a3e99b4d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00199461

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036839/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Prace zduńskie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00145457

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZ.261.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 357145,26 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty zduńskie polegające na przestawieniu, przebudowie lub budowie od podstaw pieców kaflowych w lokalach mieszkalnych administrowanych przez Administrację Budynków Mieszkalnych w Zielonej Górze - z podziałem na zakres podstawowy oraz zakres opcjonalny zamówienia.
2. Podstawowy zakres robót objętych specyfikacją obejmuje:
Lp. Zakres robót Przewidywana ilość
1 Postawienie pieca typu B2 o kubaturze do 1m³ 5 szt.
2 Postawienie pieca typu C1 o kubaturze ponad 1m³ 5 szt.
3 Postawienie trzonu kuchennego z ogrzewaczem TYP KO-1 2 szt.
4 Przebudowa pieca kaflowego o kubaturze do 1m³ 6 m³
5 Przebudowa pieca kaflowego o kubaturze ponad 1m³ 6 m³
6 Przebudowa trzonu kuchennego z ogrzewaczem TYP KO-1 2 m³
7 Rozbiórka pieca i trzonu kuchennego 12 m³
8 Wykonanie fundamentu 4 kpl.
9 Wywóz gruzu 30 m³
3. Informacja o opcjach:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia w ramach prawa opcji o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Szczegółowe wymagania dotyczące sposobu udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostały określone we wzorze umowy oraz w Opisie przedmiotu zamówienia (Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych), stanowiącymi odpowiednio Załączniki Nr 6 i 7 do SWZ.
Zakres robót objętych specyfikacją w ramach prawa opcji obejmuje:
Lp. Zakres robót Przewidywana ilość
1 Postawienie pieca typu B2 o kubaturze do 1m³ 5 szt.
2 Postawienie pieca typu C1 o kubaturze ponad 1m³ 5 szt.
3 Postawienie trzonu kuchennego z ogrzewaczem TYP KO-1 2 szt.
4 Przebudowa pieca kaflowego o kubaturze do 1m³ 6 m³
5 Przebudowa pieca kaflowego o kubaturze ponad 1m³ 6 m³
6 Przebudowa trzonu kuchennego z ogrzewaczem TYP KO-1 2 m³
7 Rozbiórka pieca i trzonu kuchennego 12 m³
8 Wykonanie fundamentu 4 kpl.
9 Wywóz gruzu 30 m³
4. Wspólny Słownik Zamówień CPV:
45262630-6 - Wznoszenie pieców
5. Zamawiający wymaga od Wykonawcy posiadania aktualnej polisy OC w zakresie prowadzonej działalności, zgodnie z §6 wzoru umowy.
6. Wykonawca udziela Zamawiającemu minimum 60 m-cy gwarancji na nowo wykonane piece i trzony kuchenne oraz rękojmi obejmującej okres gwarancji.
Uwaga: Wydłużenie okresu gwarancji podlega punktacji zgodnie z kryteriami oceny ofert określonymi w pkt 20.2.2) SWZ. Na pozostałe prace wykonawca udziela 36 miesięcy gwarancji oraz rękojmi obejmującej okres gwarancji.
7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP.
8. Zgodnie z art. 95 ustawy PZP Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności związane z realizacją zamówienia, polegające na: rozbiórce starych pieców i pobudowie nowych pieców kaflowych wraz z robotami towarzyszącymi. Powyższy wymóg zostanie uznany za spełniony, w przypadku gdy ww. czynności zostaną wykonane osobiście przez Wykonawcę będącego osobą fizyczną, w tym prowadzącego indywidualną działalność gospodarczą lub działającego w charakterze spółki osobowej.
9. Wyłoniony Wykonawca winien złożyć przed podpisaniem umowy oświadczenie o zatrudnieniu pracowników na podstawie umowy o pracę.
Informacje na temat uprawnień kontrolnych oraz sankcji z tytułu niespełnienia ww. wymagań określa wzór umowy, stanowiący załącznik nr 6 do SWZ.
10. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP.
11. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawierają następujące dokumenty:
1) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
2) Umowa.
Uwaga:
- Wszystkie mogące ewentualnie wystąpić SWZ wraz z załącznikami znaki towarowe, nazwy producentów i dystrybutorów zostały wskazane w celu właściwego opisania przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza stosowanie wyrobów równoważnych o parametrach technicznych porównywalnych z materiałami wskazanymi w SWZ wraz z załącznikami.
- Wybrany Wykonawca przed podpisaniem umowy składa wypełnione i podpisane kosztorysy, stanowiące załącznik nr 8 do SWZ. Kosztorysy te będą podstawą do rozliczenia części zakresu wykonanych prac, zgodnie z pkt. 15 SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45262630-6 - Wznoszenie pieców

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 333369,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 333369,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 333369,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługowy Zakład Zduński - Piotr Oskwarek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9231297766

7.3.4) Miejscowość: Jesiona

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 333369,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

- Termin wykonania przedmiotu umowy: 12 miesięcy od daty zawarcia umowy, (lub do wyczerpania kwoty stanowiącej wynagrodzenie umowne).
- cena całkowita oferty brutto: 333.369,40 złotych, w tym:
- cena ofertowa brutto za zamówienie podstawowe: 166.684,70 zł
- cena ofertowa brutto za zamówienie w ramach prawa opcji: 166.684,70 zł
2026-04-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane