Zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do zadania: Bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich (...) z podziałem na 9 części: część G – Powiat Wodzisławski (...)
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00199462
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00199462/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-04-15 12:00
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-afa88f84-aba9-45da-8875-e69676392eda
- Identyfikator
- 9542295953
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00199462 z dnia 2026-04-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do zadania: Bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich (...) z podziałem na 9 części: część G – Powiat Wodzisławski (...)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276303005
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lechicka 24
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-609
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jendrzejek@zdw.katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zdw.katowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zdw.katowice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami wojewódzkimi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do zadania: Bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich (...) z podziałem na 9 części: część G – Powiat Wodzisławski (...)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-afa88f84-aba9-45da-8875-e69676392eda
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00199462
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00029412/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do zadania: Bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich (...) z podziałem na 9 części: część G – Powiat Wodzisławski (...)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00166922
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający w dniu 12.03.2024 r. w trybie przetargu nieograniczonego wszczął postępowanie na:
BIEŻĄCE UTRZYMANIE DRÓG WOJEWÓDZKICH POLEGAJĄCE NA WYKONANIU ROBÓT BUDOWLANYCH, ZIMOWEGO UTRZYMANIA ORAZ PIELĘGNACJI I UTRZYMANIU ZIELENI Z PODZIAŁEM NA 9 CZĘŚCI: CZĘŚĆ A – POWIAT BĘDZIŃSKI DW 910, DW 913 CZĘŚĆ B – POWIAT BIERUŃSKO – LĘDZIŃSKI DW 780, DW 931, DW 934 CZĘŚĆ C POWIAT CIESZYŃSKI I BIELSKI DW 937, DW 938, DW 941, DW 942, DW 943, DW 944 CZĘŚĆ D – POWIAT LUBLINIECKI DW 789, DW 905, DW 906, DW 907, DW 908 CZĘŚĆ E – POWIAT MIKOŁOWSKI DW 925, DW 926, DW 927, DW 928 CZĘŚĆ F – POWIAT TARNOGÓRSKI DW 789, DW 907, DW 908, DW 911, DW 912 CZĘŚĆ G – POWIAT WODZISŁAWSKI DW 937, DW 930, DW 932, DW 933, DW 936 CZĘŚĆ H – POWIAT ŻYWIECKI DW 781, DW 945, DW 946, DW 948, DW 942. CZĘŚĆ I – POWIAT RYBNICKI DW 919, DW 921, DW 923, DW 924, DW 925, DW 929, DW 932.
(...)
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WD/W/260204/1
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 604886,13 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych obejmuje wykonanie:
• roboty budowlane związane z bieżącym letnim utrzymaniem dróg,
• zimowe utrzymanie dróg,
• pielęgnacja i utrzymanie zieleni w pasie drogowym.
Szczegóły realizacji zamówienia zostały opisane w Opisie Przedmiotu Zamówienia i Przedmiarach, które stanowią załącznik do zaproszenia do negocjacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
90620000-9 - Usługi odśnieżania
90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
90470000-2 - Usługi czyszczenia kanałów ściekowych
90910000-9 - Usługi sprzątania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FBSERWIS S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 146097236
7.3.3) Ulica: UL. SIEDMIOGRODZKA 9
7.3.4) Miejscowość: WARSZAWA
7.3.5) Kod pocztowy: 01-204
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Wykonawca zastrzega udział podwykonawców w realizacji części zamówienia poza koordynowaniem i kierowaniem pracami w ramach generalnego wykonawstwa. Na dzień złożenia dokumentów nazwa podwykonawcy nie jest znana.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 800423,42 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Ciąg dalszy uzasadnienia: (...) W dniu 13.03.2024 r. Zamawiających zamieścił na stronie prowadzonego postępowania opublikowane ogłoszenie o zamówieniu nr 2024-OJS052-00151250-pl, gdzie w punkcie 2.1.4 Informacje ogólne zamieścił zapis: „Zamawiający przewidział zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8” oraz w pkt. 29 SWZ. W ww. p. SWZ zapisano, iż: „Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień z art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy PZP. przedmiot: frezowanie nawierzchni bitumicznej, remont cząstkowy, wielkopowierzchniowe remonty nawierzchni bitumicznej, remonty cząstkowe mieszanką emulsyjno-grysową, wykonanie poboczy, oczyszczanie rowów i przepustów, regulacja studzienek, oznakowanie pionowe i poziome, koszenie, wycinka drzew, pielęgnacja zieleni, zimowe utrzymanie, wielkość lub zakres: zgodnie z załączonym przedmiarem robót dla poszczególnych Części stanowiący załącznik do niniejszego postępowania, do łącznej kwoty dla wszystkich części: 25 263 654,06 zł netto. warunki na jakich zostanie udzielone zamówienie: warunkiem zamówienia jest zagwarantowanie środków finansowych na ten cel.”Niniejsze zamówienie podyktowane jest koniecznością prowadzania bieżącego utrzymania (robót budowlanych, utrzymania zieleni oraz utrzymania zimowego) na drogach wojewódzkich zlokalizowanych w powiecie wodzisławskim.
Przeprowadzona analiza finansowa wykazała, że istnieje ryzyko wyczerpania środków finansowych na powiecie wodzisławskim.
W ramach bieżącego utrzymania będą prowadzone prace interwencyjne i utrzymaniowe polegające na zapewnieniu ciągłości nawierzchni oraz zapewnieniu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Ze względu na liczne ubytki i spękania nawierzchni jezdni, będą wykonywane roboty budowlane związane z remontami cząstkowymi. Ponadto prowadzone będą prace związane z oczyszczeniem nawierzchni, usuwaniem i utylizacją martwych zwierząt, utrzymaniem zimowym, pielęgnacją zieleni.
Zamawiający przewidział wykonanie zamówienia polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych w ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego dotyczącego zadania podstawowego, jego wartość została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego.
| 2026-04-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |