Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej rozbudowy szkoły podstawowej o salę gimnastyczną i część przedszkolną w m. Warszkowo, Gmina Sławno

Gmina Sławno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00199785
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00199785/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-15 13:02
Lokalizacja
Sławno, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e739551f-9a93-4b27-9b82-40d44b77de7b
Identyfikator
4990523666
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

TOMASZ LISOWSKIMścice, PL · lot 0
98 215,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00199785 z dnia 2026-04-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej rozbudowy szkoły podstawowej o salę gimnastyczną i część przedszkolną w m. Warszkowo, Gmina Sławno

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sławno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979909

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: I Pułku Ułanów 11

1.5.2.) Miejscowość: Sławno

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-100

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.7.) Numer telefonu: 598107526

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminaslawno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ug.slawno.ibip.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e739551f-9a93-4b27-9b82-40d44b77de7b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej rozbudowy szkoły podstawowej o salę gimnastyczną i część przedszkolną w m. Warszkowo, Gmina Sławno

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e739551f-9a93-4b27-9b82-40d44b77de7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00199785

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00147120

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZK.271.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 65000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę dla inwestycji: „Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej rozbudowy szkoły podstawowej o sale gimnastyczną i część przedszkolną w m. Warszkowo, Gmina Sławno”.
2. Założenia projektowe:
1) Projekt rozbudowy budynku Szkoły Podstawowej o salę sportową wraz z zapleczem oraz łącznikiem i częścią przedszkolną na dz. nr 794/4, 794/5, 794/7, 794/8, 793/6, 793/9, 793/10, 793/11, 793/12, 791/6 obręb Warszkowo:
a) Parametry sali sportowej:
 wymiary boiska do gry: pełnowymiarowe boisko do koszykówki zgodne z wytycznymi Polskiego Związku Koszykówki;
 sala wyposażona w boiska do następujących gier: piłka ręczna, koszykówka, tenis, badminton, wirtualna strzelnica sportowa;
 trybuny wzdłuż dłuższego boku boiska dla min. 100 osób, składane z napędem elektrycznym sterowanym zdalnie;
 przejście przez łącznik będzie stanowiło oddzielenie stref szkoły oraz Sali poprzez wykorzystanie drzwi wewnętrznych;
 zaprojektować dodatkowe wejście z zewnątrz na łącznik;
 projekt musi zawierać przebudowę wnętrza części istniejącego budynku celem dostosowania pod łącznik z salą oraz adaptacją części pomieszczeń na zaplecze sanitarne i szatnie sali sportowej;
 budynek sali należy dostosować estetycznie pod wytyczne MPZP;
 konstrukcja dachu: drewniana lub stalowa;
 zastosowanie technologii ściany dwuwarstwowej lub konstrukcji szkieletowych stalowych;
 przy projektowaniu elewacji należy nawiązać do istniejącej architektury – zgodnie z MPZP;
 część przedszkolna: dwie sale przedszkolne ok. 70 m2 każda, osobna toaleta dla każdej z sal, sala ruchowa, pomieszczenie dla personelu, klatka schodowa, sala terapeutyczna pomieszczenie gospodarcze na powierzchni całego piętra nad przedszkolem z możliwością późniejszej adaptacji na sale dydaktyczne;
 przebudowa istniejącej szkoły: adaptacja części pomieszczeń szkolnych na szatnie i łazienki sali sportowej i/lub pomieszczenia świetlicy szkolnej/stołówki o powierzchni min. 50 m2 oraz wykonanie łącznika pomiędzy istniejącym budynkiem szkoły i salą sportową;
 pod łącznikiem należy zaprojektować miejsce schronienia;
b) Wyposażenie sali:
 trybuny składane z napędem elektrycznym;
 kosze do koszykówki na konstrukcji podwieszanej – napęd elektryczny;
 kurtyna dzieląca boisko na połowę – napęd elektryczny;
 tablica z wynikami – elektroniczna;
 piłkochwyty;
 bramki;
 elementy montażowe dla pozostałego osprzętu sportowego;
c) Pomieszczenia towarzyszące:
 pokój dla nauczyciela w-f z przeszkloną ścianą umożliwiającą obserwację wizualną sali z pomieszczenia z zapleczem wyposażonym w węzeł sanitarny z toaletą, przebieralnią i prysznicem dla trenera/ nauczyciela;
 magazyn wewnętrzny na sprzęt sportowy z wejściem od strony sali sportowej o pow. ok. 25-35 m2;
 szatnie i umywalnie dla uczniów zgodnie z zapotrzebowaniem dla obiektu.
d) Instalacje:
 centralne ogrzewanie – włączyć do istniejącej kotłowni szkoły. Projekt należy dostosować pod rozbudowę kotłowni i dolnego źródła ciepła /pompa ciepła z dolnym źródłem ciepła w postaci sond głębinowych o moc dla zaspokojenia sali sportowej oraz prawidłowego ogrzewania budynku szkoły;
 przyłącze elektryczne – wykorzystać należy istniejące przyłącze energetyczne budynku szkoły oraz zweryfikować ewentualne zwiększenie mocy przyłączeniowej oraz zdolność przyłącza do zasilenia nowobudowanego obiektu;
 wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła;
 instalacja sanitarna, wodociągowa – projekt włączenia do istniejących sieci wewnętrznych znajdujących się na działkach szkolnych;
 instalacja telewizji przemysłowej;
 nagłośnienie budynku wraz ze sterowaniem i bazą w pomieszczeniu trenera/nauczyciela bądź dodatkowym pomieszczeniu do sterowania tablicą wyników i nagłośnieniem.
2) Projekt zagospodarowania terenu z uwzględnieniem:
a) droga wewnętrzna;
b) ciągi piesze od drogi dojazdowej do wejścia do sali sportowej i wejścia głównego istniejącego budynku szkoły;
c) parking / utwardzenie terenu dla ok. 20-30 samochodów;
d) ogrodzenie;
e) oświetlenie terenu;
f) monitoring zewnętrzny.
3) Zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – zgodne z załączonym wypisem znak RGPO.6727.42.2026 z dnia 30.01.2026 r.
3. UWAGA: Podane powyżej wymiary pomieszczeń oraz ich ilość są orientacyjne i mają na celu zobrazowanie skali projektowanego zadania.
4. UWAGA: Zamawiający jako załącznik do SWZ załączył szkic sytuacyjny obrazujący wstępną koncepcję Zamawiającego.
5. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Wykonanie projektu wstępnego – koncepcji niezbędnej do zaakceptowania przez Zamawiającego.
2) Przed i w czasie prowadzonych prac projektowych zadania należy zorganizować minimum dwa spotkania z przedstawicielami Urzędu Gminy Sławno celem uzgodnienia dokumentacji projektowej.
3) Do obowiązków Wykonawcy należy uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień, opinii i pozwoleń wymaganych przepisami szczegółowymi.
4) Wykonanie projektu budowlano – wykonawczego (zawierającego projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno – budowlany, załączniki do projektu oraz projekt techniczny) – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego obejmującego:
a) projekt wykonawczy zawierające rysunki w skali uwzględniającej specyfikację zamawianych robót i zastosowanych skal rysunków w projekcje budowlanym wraz z wyjaśnieniami opisowymi, które dotyczą: części obiektu, rozwiązań budowlano – konstrukcyjnych i materiałowych, detali architektonicznych oraz urządzeń budowlanych, instalacji i wyposażenia technicznego, których odzwierciedlenie na rysunkach projektu budowlanego nie jest wystarczające dla potrzeb o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego obejmującego;
b) inwentaryzację istniejącego budynku na obszarze objętym projektem;
c) niezbędne projekty konstrukcyjne;
d) projekty wykonawcze zawierające rysunki w skali uwzględniającej specyfikację zamawianych robót i zastosowanych skal rysunków w projekcje budowlanym wraz z wyjaśnieniami opisowymi, które dotyczą: części obiektu, rozwiązań budowlano – konstrukcyjnych i materiałowych, detali architektonicznych oraz urządzeń budowlanych, instalacji i wyposażenia technicznego, których odzwierciedlenie na rysunkach projektu budowlanego nie jest wystarczające dla potrzeb o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego obejmującego;
e) nawiązanie swojego opracowania do istniejącej infrastruktury i warunków technicznych Zamawiającego;
f) uzgodnienie opracowanej dokumentacji z zamawiającym oraz innymi instytucjami wymaganymi obowiązującym prawem;
g) Wykonanie mapy do celów projektowych;
Ilość egz. dokumentów: 5 kompletów + 1 egz. w wersji elektronicznej w formie „pdf” i „dwg” lub kompatybilnej.
5) Wykonanie przedmiarów robót. zgodnie z Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych.
Ilość egz. dokumentów: 1 egz. + 1 egz. w wersji elektronicznej zapisanej w formie „pdf” oraz „ath” lub kompatybilnej.
6) Wykonanie kosztorysów inwestorskich, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych. Do obowiązków projektanta należy również aktualizacja kosztorysów inwestorskich na etapie przygotowania przetargu.
Ilość egz. dokumentów: 1 egz. + 1 egz. w wersji elektronicznej zapisanej w formie „pdf” oraz „ath” lub kompatybilnej.
7) Wykonanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych stanowią opracowania zawierające w szczególności zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót.
Ilość egz. dokumentów: 2 egz. + 1 egz. zapisany w wersji elektronicznej w formie „pdf”.
8) Opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
Ilość egz. dokumentów: 1 egz. + 1 egz. zapisany w wersji elektronicznej w formie „pdf”.
c.d. w SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 16

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 16

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 98215,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 369000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 98215,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDIP Usługi Projektowo-Budowlane Tomasz Lisowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6711614225

7.3.4) Miejscowość: Strzeżenice 5A

7.3.5) Kod pocztowy: 76-031

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 98215,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 240 dni

2026-04-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi