Mechaniczne sprzątanie nawierzchni dróg i ulic powiatowych na terenie powiatu radomskiego w 2026 roku
POWIATOWY ZARZĄD DRÓG PUBLICZNYCH W RADOMIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00199908
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00199908/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-04-15 13:22
- Lokalizacja
- Radom, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-db6ab237-e9f8-46e4-acfa-66b53a112755
- Identyfikator
- 9482242113
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00199908 z dnia 2026-04-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Mechaniczne sprzątanie nawierzchni dróg i ulic powiatowych na terenie powiatu radomskiego w 2026 roku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG PUBLICZNYCH W RADOMIU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 672007987
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Graniczna 24
1.5.2.) Miejscowość: Radom
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-600
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pzdp.radom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pzd-radom.finn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-db6ab237-e9f8-46e4-acfa-66b53a1127551.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami powiatowymi na terenie powiatu radomskiego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Mechaniczne sprzątanie nawierzchni dróg i ulic powiatowych na terenie powiatu radomskiego w 2026 roku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-db6ab237-e9f8-46e4-acfa-66b53a112755
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00199908
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042223/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Mechaniczne sprzątanie nawierzchni dróg i ulic powiatowych na terenie powiatu radomskiego w 2026 roku.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00167595
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZD.I.261.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Mechaniczne sprzątanie nawierzchni dróg i ulic powiatowych na terenie gmin: Gózd, Jastrzębia, Jedlińsk, miasto i gmina Jedlnia-Letnisko, miasto i gmina Skaryszew, miasto i gmina Pionki.Zamówienie obejmuje mechaniczne, jednostronne i obustronne sprzątanie na mokro nawierzchni dróg i ulic powiatowych oraz sześciokrotne mechaniczne obustronne sprzątanie na mokro nawierzchni ulic w ciągach dróg powiatowych w miastach, w obszarze zabudowanym, prowadzone przy temperaturach powietrza powyżej 3°C w okresach bezdeszczowych.
W ramach zamówienia należy wykonać w szczególności mechaniczne oczyszczenie na mokro::
- jezdni dróg powiatowych, z krawężnikiem lub bez, wraz ze ściekami przykrawężnikowymi jeżeli występują,
- zatok autobusowych, zatok parkingowych i parkingów przyległych do jezdni,
- ciągów pieszo-rowerowych,
- ścieku drogowego typu mulda.
Przy wykonywaniu usług stanowiących przedmiot zamówienia zabrania się stosowania dmuchaw do liści, zarówno elektrycznych, jak i spalinowych oraz prowadzenia wszelkich czynności z ich wykorzystaniem (usuwanie liści, sprzątanie trawy, zamiatanie piasku itp.). Zakaz nie obejmuje stosowania odkurzaczy do liści.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki jego wykonania określają: kosztorys ofertowy (Formularze nr 2.1), wykaz ulic i dróg powiatowych przeznaczonych do sprzątania (Formularz nr 4) oraz projektowane postanowienia umowy (SWZ TOM II).
W ramach prac wyszczególnionych w kosztorysie ofertowym należy wykonać wszelkie prace pomocnicze i towarzyszące, które są konieczne do prawidłowego wykonania przez Wykonawcę usług ujętych w kosztorysie ofertowym, w tym prace wynikających z opisu przedmiotu zamówienia oraz Projektowanych postanowień umowy (Tom II SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic
4.5.5.) Wartość części: 108306,57 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Mechaniczne sprzątanie nawierzchni dróg i ulic powiatowych na terenie gmin: Wolanów, Zakrzew, Kowala, Wierzbica, miasto i gmina Iłża, miasto i gmina Przytyk.Zamówienie obejmuje mechaniczne, jednostronne i obustronne sprzątanie na mokro nawierzchni dróg i ulic powiatowych oraz sześciokrotne mechaniczne obustronne sprzątanie na mokro nawierzchni ulic w ciągach dróg powiatowych w miastach, w obszarze zabudowanym, prowadzone przy temperaturach powietrza powyżej 3°C w okresach bezdeszczowych.
W ramach zamówienia należy wykonać w szczególności mechaniczne oczyszczenie na mokro::
- jezdni dróg powiatowych, z krawężnikiem lub bez, wraz ze ściekami przykrawężnikowymi jeżeli występują,
- zatok autobusowych, zatok parkingowych i parkingów przyległych do jezdni,
- ciągów pieszo-rowerowych,
- ścieku drogowego typu mulda.
Przy wykonywaniu usług stanowiących przedmiot zamówienia zabrania się stosowania dmuchaw do liści, zarówno elektrycznych, jak i spalinowych oraz prowadzenia wszelkich czynności z ich wykorzystaniem (usuwanie liści, sprzątanie trawy, zamiatanie piasku itp.). Zakaz nie obejmuje stosowania odkurzaczy do liści.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki jego wykonania określają: kosztorys ofertowy (Formularze nr 2.2), wykaz ulic i dróg powiatowych przeznaczonych do sprzątania (Formularz nr 4) oraz projektowane postanowienia umowy (SWZ TOM II).
W ramach prac wyszczególnionych w kosztorysie ofertowym należy wykonać wszelkie prace pomocnicze i towarzyszące, które są konieczne do prawidłowego wykonania przez Wykonawcę usług ujętych w kosztorysie ofertowym, w tym prace wynikających z opisu przedmiotu zamówienia oraz Projektowanych postanowień umowy (Tom II SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic
4.5.5.) Wartość części: 129735,08 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 95023,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 130604,40 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 117360,36 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PUBIA "GLOBAL 3" Patrycja Dębska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 529164189
7.3.4) Miejscowość: Radom
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Część gminy: Jastrzębia, Gózd, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Pionki - Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Zbigniew Żaczek, Owadów,
Część gminy: Skaryszew - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "SACHPOL" Góralski Leszek, Radom,
Udostępnienie zdolności technicznych i zawodowych, w tym sprzętu, na cały okres realizacji zamówienia, realizacja zamówienia w zakresie udostępnionych zasobów - Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych i Agrotechnicznych "GLOBAL 2" Krzesimir Dębski, Radom
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 117360,36 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-108.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Terminy wykonania umowy dla Części 1 zamówienia:1) do dnia 30 kwietnia 2026 roku - pierwszorazowe wykonanie usług z zakresu określonego w § 1 ust. 1 pkt 1 umowy,
2) do dnia 30 maja 2026 roku - wykonanie usług w zakresie określonym w § 1 ust. 1 pkt 2 umowy,
3) do dnia 10 listopada 2026 roku - pozostałe pięciokrotne zrealizowanie usług z zakresu określonego w § 1 ust. 1 pkt 1 umowy, przy czym terminy wykonania każdego z pięciu sprzątań Wykonawca będzie na bieżąco ustalać z Zamawiającym.
| 2026-04-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |