Budowa wewnętrznej drogi gminnej, dojazdowej do gruntów rolnych w Żędowicach

Gmina Zawadzkie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00200215
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00200215/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-15 14:17
Lokalizacja
Zawadzkie, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d503e980-a8ee-444c-a84f-f824df87f7b4
Identyfikator
7561860761
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Wykonawcy

1 przyznane

VIANKO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄZawadzkie, PL · lot 0
675 076,67 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00200215 z dnia 2026-04-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa wewnętrznej drogi gminnej, dojazdowej do gruntów rolnych w Żędowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zawadzkie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413314

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dębowa 13

1.5.2.) Miejscowość: Zawadzkie

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-120

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: k.kocot@zawadzkie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.zawadzkie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1254400

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa wewnętrznej drogi gminnej, dojazdowej do gruntów rolnych w Żędowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d503e980-a8ee-444c-a84f-f824df87f7b4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00200215

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00005274/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Remonty dróg gminnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00090540

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 911406,69 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia będzie wykonanie robót budowlanych polegających na budowie drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Żędowicach.
Budowa polegać będzie na:
• Wykonaniu podbudowy pod nawierzchnię drogi dojazdowej– wymagane parametry dla kategorii ruchu KR1.
• Wykonaniu nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej na jezdni.
• Wykonaniu podbudowy i nawierzchni zjazdów na przyległe użytki rolne.
• Wyrównaniu, wyprofilowaniu i wzmocnieniu kruszywem terenu przyległego do drogi (pobocza).
Zamówienie w szczególności polegać będzie na:
• Wykonaniu koryta pod warstwy podbudowy i nawierzchni o głębokości do 40 cm.
• Ułożeniu warstwy mrozoochronnej z mieszanki związanej spoiwem hydraulicznym lub z gruntu stabilizowanego spoiwami hydraulicznymi o grubości 15 cm.
• Ułożeniu warstwy podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3 o grubości 20 cm.
• Ułożeniu warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC16 W o grubości 5 cm.
• Ułożeniu warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11 S o grubości 4 cm.
• Wyrównaniu i wyprofilowaniu poboczy wraz z ulepszeniem ich kruszywem łamanym.
• Wykonaniu podbudowy i nawierzchni zjazdów na przyległe użytki rolne z kruszywa łamanego.
Główne parametry geometryczne:
• Długość drogi – 990 m.
• Szerokość jezdni 3,5 m (w obrębie włączeń dróg bocznych 5,0 m.
Wykonawca odpowiada za organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy.
Zamawiający wymaga udzielenia na przedmiot zamówienia gwarancji na okres 5 lat.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 4 do SWZ a w szczególności: dokumentacja techniczna, STWiORB, przedmiary robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 14

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 13

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 675076,67 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1653901,04 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 675076,67 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: VIANKO Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7561987119

7.3.3) Ulica: ul. Waryńskiego 3

7.3.4) Miejscowość: Zawadzkie

7.3.5) Kod pocztowy: 47-120

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 675076,67 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane