Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie i termomodernizacji budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej, położonego przy ul. Chrobrego 6/8 i 10 w Sopocie

GMINA MIASTA SOPOTU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00200965
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00200965/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-16 09:19
Lokalizacja
Sopot, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d5a2b1e1-3bdd-4734-93e7-13c61100b373
Identyfikator
5851411941
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00200965 z dnia 2026-04-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie i termomodernizacji budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej, położonego przy ul. Chrobrego 6/8 i 10
w Sopocie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTA SOPOTU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675563

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 25/27

1.5.2.) Miejscowość: Sopot

1.5.3.) Kod pocztowy: 81-704

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.sopot.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.sopot.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d5a2b1e1-3bdd-4734-93e7-13c61100b373

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie i termomodernizacji budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej, położonego przy ul. Chrobrego 6/8 i 10
w Sopocie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d5a2b1e1-3bdd-4734-93e7-13c61100b373

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00200965

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00021565/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Wykonanie robót budowlanych polegających na termomodernizacji budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej, położonego przy ul. Chrobrego 6/8 w Sopocie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00154648

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2026.MSt

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zamówienie, polega na wykonaniu robót budowlanych polegających na remoncie i termomodernizacji budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej, położonego przy ul. Chrobrego 6/8 i 10 w Sopocie.

2. Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych oraz wszelkich innych czynności niezbędnych do wykonania zadania.

3. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej z uwzględnieniem OZE w budynkach użyteczności publicznej w uzdrowiskowej Gminie Miasta Sopotu”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego - Klimatyczne Uzdrowiska cz.2. Wspieranie efektywności energetycznej (umowa o dofinansowanie o numerze: 37/2025/Wn11/OA-ew-ku/D).

4. Wielobranżowa dokumentacja projektowa
- Dokumentacja projektowa, tj. Projekt Budowlany, Projekt Wykonawczy dla branż: architektura, sanitarna, elektryka, autorstwa: Jarosław Krause ART. PROJEKT K&M Sp. z o.o. z siedzibą w (80-400) Kościerzyna, ul. Strzelnica 2.
-Zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu nr UA.6743.367.2024.AP z dnia 17.12.2024 r. oraz Decyzja Konserwatora Zabytków nr KZ.4125.341.3.2024.MG z dnia 16.12.2024 r.

Roboty będą wykonywane na podstawie dostarczonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej oraz wg dodatkowych wymagań: zamieszczonych w SWZ, wskazanych w decyzji konserwatorskiej, w zakresie i zgodnie z wymaganiami techniczno-budowlanymi określonymi w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych w terminie zgodnie z Umową.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 260 ust. 2 w zw. z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), Zamawiający zawiadamia o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na: Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie i termomodernizacji budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej, położonego przy ul. Chrobrego 6/8 i 10 w Sopocie.

1. Podstawa prawna:
Art. 255 pkt 3 uPzp: cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

2. Uzasadnienie faktyczne:
Stosownie do art. 255 pkt 3 uPzp zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że, Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Celem takiego uregulowania jest ochrona zamawiającego przed roszczeniem o zawarcie umowy w przypadku braku środków finansowych. Co do zasady przesłankę unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 uPzp odnieść należy do kwoty, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, udostępnionej na stronie internetowej prowadzonego postępowania bezpośrednio przed otwarciem ofert.
Zamawiający, bezpośrednio przed otwarciem ofert, udostępnił na stronie internetowej informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, w wysokości: 7 000 000,00 zł.
W prowadzonym postępowaniu złożono następujące oferty:


Przedsiębiorstwo Budowlane „NORDECO” sp. z o. o. ul. K. Tetmajera 5, 83-400 Kościerzyna 12 600 000,00 zł - 3 realizacje;

Przedsiębiorstwo Remontowo – Budowlane „AGAD”
Sp. z o.o. ul. Chrzanowskiego 23 B; 87-100 Toruń 12 768 604,72 zł - 4 realizacje;

MARBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - SPÓŁKA KOMANDYTOWA,
ul. Morska 147, 81-206 Gdynia 9 480 830,96 zł - 8 realizacji;

Konsorcjum KRUPA-TYSAND
1) Firma Remontowo – Budowlana „KRUPA”
STANISŁAW KRUPA – LIDER,
81-558 Gdynia, ul. Klonowa 13
2) TYSAND SPÓŁKA JAWNA J. KRAWCZYKIEWICZ,
J. SOWIŃSKI – Członek Konsorcjum,
80-339 Gdańsk ul. Grunwaldzka 585A/7 11 931 996,25 zł - 6 realizacji;

Jobnobis Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,
ul. Kanonia 9, 50-328 Wrocław 11 225 524,15 zł - 3 realizacje;

Inbudtynk Sp. z o.o. ul. Augustyna Necla 1, 84-240 Reda 11 086 742,27 zł - 0 realizacji

Oferta z najniższą ceną złożona przez MARBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - SPÓŁKA KOMANDYTOWA, ul. Morska 147, 81-206 Gdynia opiewa na kwotę 9 480 830,96 PLN, co przewyższa kwotę przeznaczoną na realizację zamówienia o 2 480 830,96 PLN.
Zamawiający dokonał analizy swoich możliwości finansowych i stwierdził, że nie posiada dodatkowych środków, które mógłby przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
Decyzja o zwiększeniu tej kwoty jest oparta na swobodnym uznaniu zamawiającego. Wyrażenie „może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty” należy interpretować jako uprawnienie zamawiającego i to do jego decyzji należy kwestia możliwości zwiększenia środków finansowych na dany cel. Zatem zamawiający nie ma obowiązku poszukiwania dodatkowych środków finansowych na sfinansowanie zamówienia ponad kwotę, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (komentarz do Prawa Zamówień Publicznych Urzędu Zamówień Publicznych).
2026-04-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane