Budowa ścieżek rowerowych w Gminie Czerniejewo - etap II

GMINA CZERNIEJEWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00201099
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00201099/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-16 09:51
Lokalizacja
Czerniejewo, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3fde1c68-ef2b-4223-afeb-794aaf09f3a3
Identyfikator
7842299724
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowychRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychOznakowanie drogowe

Wykonawcy

1 przyznane

PIOTR DRUCHLIŃSKILąd, PL · lot 0
674 284,71 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00201099 z dnia 2026-04-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ścieżek rowerowych w Gminie Czerniejewo - etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZERNIEJEWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631259525

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Poznańska 8

1.5.2.) Miejscowość: Czerniejewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-250

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.7.) Numer telefonu: +48 61 429 13 10

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@czerniejewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czerniejewo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3fde1c68-ef2b-4223-afeb-794aaf09f3a3

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa ścieżek rowerowych w Gminie Czerniejewo - etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3fde1c68-ef2b-4223-afeb-794aaf09f3a3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00201099

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00052009/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa ścieżek rowerowych w Gminie Czerniejewo - etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027; Priorytet 3: Fundusze europejskie dla zrównoważonej mobilności miejskiej w Wielkopolsce; Działanie 3.2 Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej w ramach ZIT

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00115998

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2.2026.SP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 647015,64 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Planowana Inwestycja obejmuje zakres robót budowlanych związanych z przebudową drogi (pasa drogowego) dróg powiatowych nr 2158P i 2220P na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 2220P w kierunku m. Szczytniki Czerniejewskie w zakresie budowy ścieżki rowerowej. Całkowita długość planowanej inwestycji to 0,71km. Dla projektowanych elementów zagospodarowania terenu przyjęto następujące rozwiązania konstrukcyjne:
Droga dla rowerów: warstwa ścieralna AC8S 50/70 gr. 5cm KR2, warsywa podbudowy z KŁSM 0/31,5mm (kruszywo twarde) gr. 20cm (E2=80 MPa), warstwa nasypu po usunięciu humusu 25cm, Is=1,0, E2=50MPa, jako podbudowę należy stosować tzw. kruszywa twarde (mrozoodporność F1, nasiąkliwość WA24-2, ścieralność LA max 25), droga dla rowerów ograniczona jest obustronnie obrzeżem betonowym 8x30x100 na ławach betonowych C12/15 z oporem, na poszerzeniach drogi dla rowerów zlokalizowanej bezpośrednio przy jezdni należy wykonać krawężniki betonowe wysokie 15x30x100 (lub najazdowe na przejazdach) na ławach betonowych C12/15, h=10,0cm (1,0cm na przejazdach) wraz ze ściekiem 2- rzędowym przykrawężnikowym z kostki betonowej gr. 8cm na ławach betonowych C12/15 gr. 20cm.
Zjazdy zwykłe w ciągu drogi dla rowerów: warstwa ścieralna AC8S 50/70 gr. 5cm KR2, warstwa wiążąca AC16W 50/70 gr. 8cm, warstwa podbudowy z KŁSM 0/31,5mm (kruszywo twarde) gr. 22cm, warstwa wzmocnienia podłoża – stabilizacja C3/4 gr. 15cm, podbudowę na zjazdach należy wykonać w ciągu drogi dla rowerów obustronnie szerszą niż linie projektowanych łuków – wg schematu na rys. 4 – przekroje konstrukcyjne, zjazdy od strony granicy pasa należy obramować opornikiem betonowym zatopionym 12x25x100 na ławach betonowych C12/15 z oporem, zjazdy od strony jezdni należy wydzielić krawężnikiem betonowym najazdowym 15x22x100 na ławach betonowych C12/15 z oporem , h=2,0cm. Pobocza jezdni drogi powiatowej, należy wykonać jako chłonne gruntowe poprzez wykonanie na całej długości ewentualnej ścinki darniny lub/i uzupełnienia gruntem wraz z zagęszczeniem, Is=0,98. Na powstałych skarpach należy wykonać humusowanie gr. 10cm wraz z obsiewem trawą. Na projektowanym przejeździe rowerowym należy wykonać doświetlenie – montaż 1 kpl. instalacji solarno – wiatrowych. SPECYFIKACJA TECHNICZNA: słup: wysokość 6 m, grubość ścianki 4,5 mm, zabezpieczony antykorozyjnie - ocynk, z wysięgnikiem 1,20 - 2,50 m, całkowita wysokość z panelami solarnymi i turbiną wiatrową- 7,5m, fundament: betonowy prefabrykowany 120/43/43, panel fotowoltaiczny: 2 x 200W, turbina wiatrowa: 90W, akumulator: żelowy o pojemności 150Ah, montowany w ziemi w hermetycznej obudowie, źródło światła: oprawa soczewkowa skupiająca, barwa światła biała zimna (6000K), moc oprawy 54W, 5400 lumenów, kąt rozproszenia wiązki światła 60 stopni, wodoszczelność IP67, sterowanie: zautomatyzowany programowalny kontroler elektroniczny sterujący układem typu PWM, montowany we wnęce słupowej; sposób włączania /wyłączania: czujnik zmierzchowy napięciowy; sposób programowania: pilot na podczerwień, czas pracy lampy: do15 godzin, czas autonomii: (czas pracy lampy od pełnego naładowania akumulatora, przy bardzo niesprzyjającej pogodzie) – 11 dni, układ zasilania: 12V. Zastosowane materiały będą posiadały atesty i aprobaty techniczne oraz dopuszczenia do stosowania w budownictwie na terenie Polski z zachowaniem zasad dotyczących kontroli parametrów wytrzymałościowych, muszą posiadać od producenta odpowiednią aprobatę techniczną, czy świadectwo dopuszczenia. Projekt jest zgodny w tym zakresie z dokumentami wyższego rzędu na poziomie UE, krajowym i regionalnym.
2. Szczegóły dotyczące poszczególnych zakresów robót zawarte są w dokumentacji projektowej (Załącznik nr 6 do SWZ) obejmującej: Projekt techniczny, Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, Przedmiar robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 674284,71 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1479505,30 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 674284,71 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KOST-BUD PIOTR DRUCHLIŃSKI

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6671732704

7.3.4) Miejscowość: JAROSZYN KOLONIA 8A, LĄD

7.3.5) Kod pocztowy: 62-405

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 674284,71 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

2026-04-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane